Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

Urszulla 19:50, 17 gru 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Zastanowiły mnie sadźce. Sylwia latem mi proponowała ale wydawało mi się żecsą zbyt ekspansywne. Ona twierdzi że te odmianowe nie. A jakie jest Twoje doświadczenie?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 20:03, 17 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Ja się opieram na doświadczeniu innych bo odmianowe mam dopiero drugi sezon
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:01, 17 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
mira napisał(a)

z pomidorami stale się uczę i szukam odmiany dla siebie najlepszej - miałam tym razem sporo odmian - w tym roku chyba najbardziej mi pasowała Mata Hari i malachitowa szkatułka,cytrynek groniasty tez był ok

co to się takie robi - co źle zrobiłam?





Takie pęknięcia na owocach pomidora robią się wtedy, kiedy występują wysokie wahania wilgotności gleby.

Doczytaj sobie tutajJak pomóc pomidorom
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mira 21:06, 17 gru 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Mala_Mi napisał(a)
Ale tu siedziało..... poczytam więcej, ale potem.. bo teraz gonię własny ogon i mam lenia do wszystkiego.


Jak mi kiedyś napiszesz że masz czas to będę się o Ciebie martwić .
A lenia to chyba większość ma - najlepiej zwalić na pogodę.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:10, 17 gru 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
popcorn napisał(a)
Z przyjemnością obejrzałam kolejne zdjęcia. Od niedzieli dnia przybywa, idzie lato!


A ja sobie właśnie też o tym pomyślałam i od razu lepiej się poczułam.
Na lato aż tak nie czekam jak Ty, trochę oddechu od ogrodu potrzebuję i inne zajęcia chętnie zrealizuję - o rymło się
Choć ! uwaga zamawiałam agro zimową żeby mieć jakby zima przyszła no i przy okazji zamówiłam takie dodatki do ziemi do wysiewu jak perlit, wermikulit,kokos
no czyli gotowa do siewów jestem
a! i zrobiłam porządek w nasionach - niestety jest trochę kopertek z napisem coś .....
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:14, 17 gru 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardenarium napisał(a)


Ja to samo, nie można ominąć, no nie da się

Trawsko śmieszne i rozczochrane, chyba dlatego i okazałe jest, pasuje do donicy.


No i to już śmieszne nie jest - może tam u siebie zrobisz jakąś klinikę taki odwyk -

ja dzisiaj tylko tak weszłam do kwiaciarni co to czasem jakieś starociowe doniczki ma i sprzedaje po zawyżonych cenach i wychodziłam - i moje oczy kątem zobaczyły doniczusię a nogi się wróciły - no jelenia też mam ...na doniczce
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:16, 17 gru 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Anda napisał(a)
Miro, bardzo lubię czytać i oglądać to podsumowanie. Nawet lepsze niż wizytówka
Fajnie, że te miesiące pokazałaś tak w pigułce. Wtedy można je lepiej posmakować, wszystko razem. To jakby przenieść się w czasie
Dziękuję, że Ci się chciało


Anda bardzo dziękuję, słowo chciało jest tu kluczowe bo nie chce mi się o tej porze nic innego robić a ponadto to jest taka odskocznia żeby nie dać się wmanewrować we wszelki medialny wrzask na różne gorące tematy.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:19, 17 gru 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Anda napisał(a)
To na liściach piwonii, to grzyb. Przeważnie dopada je botrytis, ale nie wiem, czy u Twojej to na pewno to. Problem może być siedliskowy lub związany z pogodą, lub wszystko razem. Jedna z moich też to ma. W tym roku wcześniej obcięłam jej wszystkie liście, ale nie wiem, czy mimo to nowe pędy nie zostaną zarażone. Na dodatek mamy bardzo mokrą jesień i obawiam się, czy nie wpłynie to negatywnie na kondycję pozostałych piwonii latem.


Tak to pewnie grzyb i one tak mają bo dostałam ją od kogoś i też tak ma.
Podsypywałam popiołem ale nic nie dało a pryskać nie będę - mam ją posadzoną osobno i w miejscu gdzie nie przeszkadza ale...może jednak powinna ziemić miejsce pomyślę - dziękuję
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:23, 17 gru 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
antracyt napisał(a)
Odkąd jestem na forum śledzę Twój wątek i podziwiam ogród. W końcu postanowiłam się ujawnić i przywitać Zachwycona jestem nie tylko kompozycjami roślinnymi ale również kącikiem ogrodnika (w przyszłym roku zamierzam stworzyć u siebie coś podobnego). Już nie mogę się doczekać odcinka Mai z Twoim ogrodem.


Zuzanno witaj !
Byłam już po cichu na Twoim wątku i jestem zachwycona jak masz wspaniałe myślenie o ogrodzie.
Tym bardziej mi miło że chcesz uczestniczyć w moim dorastaniu ogrodowym, stale uczę się na błędach i to nie zawsze innych.
Kącik ogrodniczy jest konieczny - dobrze kombinujesz przy kompoście jest najwygodniej. Ta moja ścianka na domku powoli traci moc kącika takiego graciownika przeniosłam się pod kompost.
Ja w przeciwieństwie do Ciebie chciałabym żeby czas tak szybko nie gnał
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:28, 17 gru 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Urszulla napisał(a)
Zastanowiły mnie sadźce. Sylwia latem mi proponowała ale wydawało mi się żecsą zbyt ekspansywne. Ona twierdzi że te odmianowe nie. A jakie jest Twoje doświadczenie?




Odmianowe nie są - przynajmniej tak u mnie - nie mam ich wiele lat więc może jeszcze nie wiem no i są susze które nie pozwalają im mocno przyrastać.
One są bardzo charakterystyczne i wpasowują się do traw jeśli lubisz, astrów
a ja je z różami tez lubię.

Jak dają to się bierze


sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja się opieram na doświadczeniu innych bo odmianowe mam dopiero drugi sezon


o to tak samo - nie bałabym się ekspansywności jeśli się podobają,
i jeszcze jedno wszystkiego wcale nie trzeba mieć
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies