Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na górze piasku....

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na górze piasku....

Yen 22:20, 30 maj 2013


Dołączył: 13 sie 2011
Posty: 160
Dzięki za odwiedzinki. Aniu, tamaryszek zachwycił mnie u mojej koleżanki. Ma już chyba z 10 lat, nigdy nie cięty, rośnie wśród innych krzewów. Pierwszy raz zobaczyłam go własnie kwitnącego. Gałązki delikatne jak mgiełka pomiędzy zielenia innych krzewów. I od razu postanowiłam sobie kupić. Tylko wtedy byłam jeszcze baaaaaaaaaaardzo początkującym ogrodnikiem. I kupiłam na allegro jakąś sadzonkę za parę groszy. Jak to przyszło w paczce to nie bardzo wiedxziałam co z tym zrobić. Ale cierpliwość to najważniejsza cecha ogrodnika. Czas biegnie i mój tamaryszek już widać!
Bożenko, trochę zmaltretowane deszczem - moje rh. Ja cały czas myślałam, że "on" jest jeden , po czterech latach od przesadzenia - zakwitł i pokazało się , że ich są "dwa"

Teraz to najładniejsza rabatka, Amfunia też tak myśli, dzisiaj rano ładnie ustawiła się do zdjęcia

A praca w ogrodzie wre!
Powstają nowe zakątki.
Te małe krzewinki to jagody kamczackie. Powinny być dużo większe ( było 6 zostało 5) ale były nie ogrodzone i ciągle ktoś je potrącał, nadepnął, Amfa zimą złamała. Wypatrzyłam gotowy płotek u znajomego stolarza i będzie płotek dookoła jagód. Powstanie ogródeczek , bo mam zamiar dosadzić maliny. Jutro powinien już stać płotek. Zrobię fotorelację.

To hosta, która wyrosła z jednej maleńkiej sadzoneczki ,którą dostałam na spotkaniu u Bogdzi w ubiegły roku. Przyjęła się i rośnie nad podziw szybko. Takie maleństwo wśród host, ale bardzo jest wdzięczna i chciałam się nią pochwalić. Nie dziękuję , żeby nie zapeszyć
Pozdrawiam i lecę do łóżka. Jutro mam nadzieję popracowac w ogrodzie, ma nie padać! Oby, bo dzisiaj deszczu było u mnie bardzo dużo!
____________________
Jola - ogród, to co tygrysy lubią najbardziej... Ogród na górze piasku....
Mala_Mi 23:48, 10 cze 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Czytałam u Elfika, że też masz masakrę Cieszyliśmy się z łaskawej zimy.. chociaż długiej... ot ogrodnik ma cieżkei życie ... Ale roślinki za rok odbiją.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Yen 22:47, 27 cze 2013


Dołączył: 13 sie 2011
Posty: 160
Aniu, pocieszałam się tym, że natura jakoś sobie z tym poradzi. I widzę, że sporo roślinek po mocnym przycięciu postrzępionych przez grad liści dość szybko zaczyna odrastać. Najbardziej ucierpiały hosty i tarczownice. No i canny, ale one dopiero zaczynały rosnąć, więc mają sporo nowych liści. Tylko niech już nie pada!!!
Parzydło w tym deszczu ma się bardzo dobrze!

trochę słoneczka!

moja jedyna róża
____________________
Jola - ogród, to co tygrysy lubią najbardziej... Ogród na górze piasku....
Elfik 23:09, 27 cze 2013


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Jola, uśmiałam się z Twojego rh, że <ich są "dwa">... No bo zięć dostał od kolegi w prezencie 3 kule bukszpanowe. Posadził, i usprawiedliwia się: jeszcze nie wyplewione. Ja patrzę, a spod każdego wyrasta ... piwonia!!!
Różyczka przesłodka!
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Yen 16:54, 15 lip 2013


Dołączył: 13 sie 2011
Posty: 160
Jakby było mało jednego gradobicia, to tydzień temu było kolejne. Te roślinki, które się pozbierały , znowu połamało. Ale mam trochę zdjęć zrobionych przed katastrofą.

Moje ukochane Anabelki

Trochę słabe zdjęcie - ale niestety jedyne ukazujące hortensję przed gradobiciem.Przez ostatnie trzy lata nie kwitła, a jeżeli już to jeden, dwa kwiatki. Zadbałam o nią, była pięknie owinięta agrowłókniną i zakwitła wreszcie. To drugie gradobicie nie było takie intensywne, ale szkód narobiło. Odebrało mi ochotę na robienie zdjęć.

Nareszcie widać trawy.
____________________
Jola - ogród, to co tygrysy lubią najbardziej... Ogród na górze piasku....
Margolka 21:05, 16 lip 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Wpadam z rewizytą Jakie piekne horti! To mówisz, ze grad ci roslinki przetrzepał...? Kurcze, szkoda...
Człowiek sie narobi, a grad w parę minut potrafi wszystko zniszczyc. Mam nadzieje, ze wszystko szybko odbije.
Idę poczytać "bardziej", bo tylko początek twojego wątku przejrzałam
Pozdrawiam ciepło. Malgosia
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Yen 23:17, 18 lip 2013


Dołączył: 13 sie 2011
Posty: 160
Dzięki Małgosiu za odwiedziny. Ten czas tak leci, ja tylko kilka wątków staram się śledzić, a i to ciągle po nocy. Natura jakoś się zbiera. Wszystko wypuszcza nowe listki.
Czytając Twój wątek natrafiłam na info, że kupowałyście z Karolą w "Benex - cebule". Ależ mają promocję na cebule "na kilogramy". Nie powinnam wchodzić na takie strony. Już mnie kusi, żeby sobie zafundować. A prawdę powiedziawszy to nie bardzo mam gdzie je sadzić. Ale pewnie coś kupię. Byłyście z tej firmy zadowolone?
____________________
Jola - ogród, to co tygrysy lubią najbardziej... Ogród na górze piasku....
Yen 14:11, 25 lip 2013


Dołączył: 13 sie 2011
Posty: 160
Staram się dokumentować moje prace. Z uwagi na posiadanie dużego zwierzaka, miejsca w których będą roślinki delikatniejsze niż krzewy, muszą być ogrodzone. Zamarzył mi się warzywniak i jest. Powstał trochę późno i nie wim czy fasola i rzodkiewki zdążą urosnąć. Nadzieja jest!
Płotek z odzysku, wypatrzyłam u znajomego stolarza. Trochę zniszczony , miał iść na opał. I dobrze, że go uratowałam.
Kwitną lilie , które miały być różowe i białe, a są wszystkie - żółte .Cóż, się przesadzi .

W tle żwirowa ścieżka. Wreszcie zasypana. Dość długo straszyła okropna agrowłóknina. Ale już. I porządek pod orzechem

kwitnący olek
____________________
Jola - ogród, to co tygrysy lubią najbardziej... Ogród na górze piasku....
Mala_Mi 16:41, 25 lip 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Rzodkiewki urosną ......
Żółte lilie ładne )
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies