Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Agnieszkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Agnieszkowy ogródek

Agnieszka 13:30, 25 sie 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Zastanawiam się znowu nad roślinami przy tarasie. Zrezygnowałam z sadzenia drzew na miejscu straconych jarzębin, ale muszę jakoś uzupełnić prawą stronę przy tarasie. Jest po prostu łyso.

Moje propozycje są dwie.
Pierwsza z posadzeniem choiny kanadyjskiej, tuż obok coś płaczącego, ale niedużego (jeszcze nie wiem co; coś w kolorze i rozmiarze płaczącego modrzewia, ale na pewno nie modrzew, bo za dużo tam wody w ziemi).


Druga propozycja też z choiną kanadyjską, ale w sąsiedztwie wierzby Hakuro Nishiki. (Podkreśliłam bordowy kolor żurawek, które już rosną wokół tych pstrokatych dereni). Chciałam ją podsadzić bergeniami, ale nie wiem czy zdadzą egzamin...


Jak myślicie?
____________________
Agnieszkowy ogródek
hanka_andrus 13:37, 25 sie 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Pierwsza propozycja :2 rośliny po prawej zamieniłabym miejscami.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 14:09, 25 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
MI się pierwsza propozycja podoba, a skoro jest tam mokro, to może być np. wierzba Iwa albo brzoza brodawkowata youngii.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Agnieszka 16:11, 25 sie 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
hanka_andrus napisał(a)
Pierwsza propozycja :2 rośliny po prawej zamieniłabym miejscami.

Tylko że ten skyrocket już tam rośnie, jeno nieduży jest. Do zdjęcia go co nieco powiększyłam, żeby zobaczyć efekt za kilka lat. No i nie wiem, jak wyglądałyby gałązki pokładające się na tych tujowych kulach....
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 16:15, 25 sie 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Sebek napisał(a)
MI się pierwsza propozycja podoba, a skoro jest tam mokro, to może być np. wierzba Iwa albo brzoza brodawkowata youngii.

Na tę brzozę to ja się chętnie też piszę, bo ja "brzozowata" bardzo jestem . Uwielbiam brzozy wszelkiej maści!!! A czy ta Youngii nie będzie miała tam za wąsko? Nie chciałabym, aby wzajemnie z choiną się tłamsiły.
____________________
Agnieszkowy ogródek
Sebek 20:11, 25 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Po latach rzeczywiście może mieć wielką koronę, no chyba, że wybierzesz jakąś szlachetniejszą i wcale nie płaczącą - taką jak w tym ogrodzie
http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-wypoczynkowy-z-altana
Zdjęcie 6 od końca widać ją - za chwilę poszukam innego zdjęcia
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 20:13, 25 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Albo może jedną z tych - papierową albo Schneverdingen Goldbirke
http://www.ogrodowisko.pl/watek/828-brzoza
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Agnieszka 20:58, 25 sie 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Sebuś, Schneverdingen już mam .

Ale wiesz o jakiej myślę? O brzozie pożytecznej "Long Trunk". Ewentualnie Brzoza czarna "Summer Cascade". Tylko nigdzie nie mogę znaleźć zdjęcia dorosłej Summer Cascade.... Chętnie bym ją zobaczyła większą.
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 21:01, 25 sie 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Już znalazłam! Śliczna! Chyba ją zanabędę .
____________________
Agnieszkowy ogródek
Sebek 21:12, 25 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies