Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Agnieszkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Agnieszkowy ogródek

Sebek 23:16, 01 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Aha - czyli rewolucja

Ta wersja bardziej mi odpowiada - nie zamieniaj miejscami

Morning light z kwiatami ma wysokość 150 - 200, chyba jest za mały na to miejsce - licz, że będzie miał normalnie koło metra. Może gracillimus?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
goniak 07:45, 02 wrz 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Moje pierwsze skojarzenie to miskanty w dwóch miejscach, tuż za czerwonymi żurawkami, natomiast po obydwu stronach brzozy,symetrycznie, na tle żółtych tui dałabym gaurę.
Cp prawda gaura to raczej roślina sezonowa w naszych warunkach ale w ciagu sezonu tworzy okazałe, kuliste kępy, obsypane różowym kwieciem w kształcie maleńkich motylków, kwitnienie jest ciągłe i bardzo obfite.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Agnieszka 12:32, 02 wrz 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Matko! Dopiero południe, a ja już tyle kasy przepuściłam!!! Zamęt straszny pierwszego dnia szkoły!
Komitet rodzicielski opłacony, ubezpieczenie też, świetlica też, jeszcze zostają obiady i podręczniki. A wszystko x 3 szt.!!!
Do tego doszedł jeszcze kurier z przesyłką: elektryczne nożyce do żywopłotu i rozdrabniacz dla amatora! Ufffff.....
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 12:33, 02 wrz 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Sebek napisał(a)
Aha - czyli rewolucja

Ta wersja bardziej mi odpowiada - nie zamieniaj miejscami

Morning light z kwiatami ma wysokość 150 - 200, chyba jest za mały na to miejsce - licz, że będzie miał normalnie koło metra. Może gracillimus?


Lubisz rewolucje, Sebuś? Ja też!!!

W domu idzie mi łatwiej niż w ogrodzie, ale tego też się nauczę!
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 12:37, 02 wrz 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
goniak napisał(a)
Moje pierwsze skojarzenie to miskanty w dwóch miejscach, tuż za czerwonymi żurawkami, natomiast po obydwu stronach brzozy,symetrycznie, na tle żółtych tui dałabym gaurę.
Cp prawda gaura to raczej roślina sezonowa w naszych warunkach ale w ciagu sezonu tworzy okazałe, kuliste kępy, obsypane różowym kwieciem w kształcie maleńkich motylków, kwitnienie jest ciągłe i bardzo obfite.


Cześć Gosia! Wakacje minęły i nic?! Zarobiona jesteś? Szkoda... To znaczy dobrze, że masz dużo pracy, ale dla mnie niedobrze... Zresztą my też chcieliśmy Ci zrobić nalot, ale każdy weekend mieliśmy zajęty, ciągle jakaś wycieczka, ciągle pakowanie toreb, potem rozpakowywanie, pranie i prasowanie. I tak w kółko! Oszaleć można było. Dlatego naprawdę serdecznie się cieszyłam na początek roku szkolnego, chociaż jeszcze nie umiemy się odnaleźć w nowym rytmie dnia. Ale jeszcze tylko przyszły tydzień i będzie dobrze. Przypomnimy sobie!

Zaskoczyłaś mnie tą gaurą. Muszę zobaczyć co to jest, bo jakoś nazwy nie kojarzę....
____________________
Agnieszkowy ogródek
Gardenarium 14:32, 02 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Słuchajcie dziewczyny, jest zlot u Monteverde i pusty samochód ma Jola, my też jedziemy na żuławy. Zajrzyjcie tutaj i zgłoście chęć przyjazdu

http://www.ogrodowisko.pl/watek/952-zjazd-u-monteverde
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agnieszka 16:06, 02 wrz 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
gardenarium napisał(a)
Słuchajcie dziewczyny, jest zlot u Monteverde i pusty samochód ma Jola, my też jedziemy na żuławy. Zajrzyjcie tutaj i zgłoście chęć przyjazdu

http://www.ogrodowisko.pl/watek/952-zjazd-u-monteverde

Dzięki, Danusiu za cynk
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 20:23, 02 wrz 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Gosia, ta gaura jakoś do mnie nie przemawia. Mam wrażenie, że nie wprowadzi tam ładu i porządku, jaki chciałabym widzieć na wprost tarasu. Wolałabym coś hmmm, (uśmiejesz się) bardziej "zrównoważonego". Ta gaura jest taka "roztrzepana" dla mnie, a ja tutaj chciałabym coś "grzecznego". Kurcze, nie umiem tego lepiej wytłumaczyć, ale może zrozumiesz o co mi chodzi? Grzecznego, a nutką fantazji miałyby być te miskanty. Takiego zestawu szukam i stąd ta hortensja.
____________________
Agnieszkowy ogródek
goniak 10:28, 03 wrz 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
gardenarium napisał(a)
Słuchajcie dziewczyny, jest zlot u Monteverde i pusty samochód ma Jola, my też jedziemy na żuławy. Zajrzyjcie tutaj i zgłoście chęć przyjazdu

http://www.ogrodowisko.pl/watek/952-zjazd-u-monteverde


Po raz kolejny muszę się wyłamać, żałuję
W tym terminie będę wygrzewać stare, zmęczone kości w Egipcie


Agnieszko,widocznie mamy odmienne odczucia względem rzeczonej gaury
Dla mnie gaura to zwiewny ale zwarty "krzaczek".
Według mnie ma ogromne walory dekoracyjne i jest zupełnie niekłopotliwa w uprawie. Kupuję wiosną maleńką sadzoneczkę, która w niedługim czasie wyrasta w barwną kępę






____________________
Małgosia mój zielony świat
Agnieszka 12:30, 03 wrz 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Gosia, ja zwyczajnie nie znam tej rośliny. Oceniam ją wyłącznie na podstawie zdjęć z internetu i teraz dopiero zobaczyłam Twoje. Na żywo tej rośliny nie widziałam, nie macałam. Po prostu nie znam. Od Ciebie pierwszej usłyszałam taką nazwę. Ale jakoś mi zwyczajnie nie leży. Gdyby były gaury białe, to może bym ją rozważała, ale różowa jakoś chyba nie. Wolałabym w tym miejscu coś białego, większe listki, większe kwiaty. Tylko właśnie nie wiem co i nic poza hortensją nie przychodzi mi do głowy...

A swoją drogą o jakim miskancie myślałaś?
____________________
Agnieszkowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies