Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Agnieszkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Agnieszkowy ogródek

Sebek 13:51, 01 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Agnieszka napisał(a)

Ładnie

Dzięki, Sebku.

Jak samopoczucie przed początkiem roku? Moje dzieci podniecone, aż do granic wytrzymałości (mojej - rzecz jasna ).

Podniecone - a ja się nie mogę pogodzić
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ell 20:05, 01 wrz 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Agnieszka napisał(a)

Mi tez się b.podoba. Powiedz mi jeszcze co to za trawa w tym bukiecie ?


Trawa? Ta trawa Elu, to piękny Miscanthus giganteus "Jubilaris". Dorasta do 2,5-3 m wysokości. Już jest zdecydowanie wyższy niż ja, a sadzony był tej wiosny. Ma piękne paskowane liście, ale niestety dość ostre, trzeba uważać przy bukietach. W "normalnej" eksploatacji ta cecha nie przeszkadza. Na 102 stronie jest zdjęcie z całą rośliną. Wygląda jak fontanna....


Dziękuję za info. Jest piękny.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Niage 21:13, 01 wrz 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Wróciłam do stronki z tym miskantem, rzeczywiście jest bardzo duży, ale też bardzo piękny Podziwiałam już go wcześniej.
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
Agnieszka 21:43, 01 wrz 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
O! właśnie, Geniu! Ja mam do Ciebie małe pytanko, idę Ci je zadać!
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 21:55, 01 wrz 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Zadałam Danusi pytanie o miskanta Morning Light w sąsiedztwie hortensji. Chodziło mi dokładnie o tą część ogrodu:




Wiosną wyglądało to całkiem nieźle, ale teraz jest tam jakoś tak niefajnie. Chyba przez te clematisy.
Pomyślałam sobie, że chciałabym to uporządkować.

Wyjadą stąd na pewno oba clematisy (na lewo i na prawo od brzózki, na tych niezbyt estetycznych konstrukcjach). Zniknie też porzeczka pienna po lewej i agrest pienny z prawej (trochę słabo je widać). Jest tam też azalia, stłamszona nieco przez żywotnika, powygryzana na listkach, ale nie chciałabym się jej pozbywać, bo pięknie kwitnie (odmiana Klondike).

Z bylin rosną tam jeżówki i floksy, ale jakoś tak nieświeżo wyglądają...

Chciałabym natomiast zostawić tam rośliny, które rosną pod brzozą, czyli trzy trawki i kula Danica. Oczywiście żurawki też zostają, nad trzmieliną się zastanawiam.
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 22:01, 01 wrz 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Pomyślałam czy nie dosadzić tam po jeszcze jednej hortensji Limelight po obu stronach brzozy. Wtedy byłyby po dwa krzaki z każdej strony. Chciałabym pomiędzy nimi (nieco z tyłu) posadzić trawkę. Tutaj właśnie rozważałam miskanta Morning Light (aby był widoczny pomiędzy hortensjami, na tle żywotników). Podobno jednak ta trawa wygląda szaro, więc nie wiem czy to dobry pomysł....

Aha, no i oczywiście chciałabym zmałpować od Danusi (poza zestawem hortensja+miskant ) jeszcze kule cisowe. Myślałam, aby jakoś wkomponować je w bliskim sąsiedztwie kuli Danica. A może lepiej dać tam stożki? Na razie ze względu na koszty myślę o dwóch sztukach (po jednej z każdej strony). Mam nadzieję, że Danusia się nie obrazi o nieudolne kopiowanie pomysłów ... .
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 22:03, 01 wrz 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
No dodam jeszcze, że wiosną tuje będą strzyżone, aby były zielonym parawanem, więc wrażenie uporządkowania może się wzmocnić (mam nadzieję ). Tej wiosny były tylko ciachnięte górą, na próbę.
____________________
Agnieszkowy ogródek
Sebek 22:26, 01 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Może takie coś?


Może zza stożka wychylałby się miskant albo dwa, obok hortensje, a kule mogłby być z danic, albo z cisa lub bukszpanu.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Agnieszka 22:37, 01 wrz 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Kurcze, Sebek, co Ty taki szybski?!

Myślę o większej przeróbce... Hmmm coś jakby w tym stylu:

____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 22:38, 01 wrz 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Podobny zestaw po prawej stronie od brzozy. Połącz te trzy zdjęcia, żeby uzyskać obraz całości do przeróbki.

Mam wątpliwości co do rodzaju miskanta (jaką odmianę dobrać) oraz do cisów: czy nie zamienić stożka i kuli miejscami.
____________________
Agnieszkowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies