Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Agnieszkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Agnieszkowy ogródek

Gardenarium 00:29, 16 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agnieszka ma największy problem z frontowym ogródkiem i tą właśnie rabatą, która jest dość przeładowana pieknymi roślinami.
Dalsza część ogrodu jest niezła, można co nieco dosadzić z tego, co się wykopie na froncie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agnieszka 10:13, 16 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
goniak napisał(a)
Problem w tym, ze Mint Julep z czasem wysoko sie wypiętrzy i szeroko rozrośnie.
Agnieszko a co z pozostałą częscią działki, czy tam jest już zagospodarowany teren, czy można ewentualnie coś tam przesadzić??
Pomysł z kulkami różnej wielkości w miejscu traw jest bardzo dobry.
Myślę, że trzeba wykorzystać jak najwięcej roślin, które już masz.


Ale nie chciałabym rezygnować z traw. Pytanie czy te kule będą dobrze wyglądały obok traw?
Chciałabym trawy zostawić tu, gdzie Ty je zaproponowałaś, Gosiu, a te kule posadzić przed tą jodłą jednobarwną:
to był widok z kółka

a to widok ze ścieżki. Wtedy trawy rosłyby nieco na prawo. Obok szałwii widać nieco kępy marcinków, zamiast nich można byłoby posadzić trawy. A te kule nieco przed jodłą.

O, a tutaj możesz zobaczyć ogólnie widok:

____________________
Agnieszkowy ogródek
goniak 10:29, 16 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Agnieszko, siedzę i myślę właśnie nad tym, obiad niedzielny mam gotowy na szczęscie ).
Pojawiają się coraz to nowe rośliny, ale nazbierałaś )
Odbierz proszę wiadomośc prywatną
Pod jodłą kalifornijską( ona będzie wielka) to raczej bym dała jakiegoś jałowca płożaka.
Jeśli chodzi o trawki to przesunęłam troszkę linię brzegową rabaty od strony placu kolistego.
Teraz jest więcej miejsca, damy kulki w różnych rozmiarach a dalej giganteusa i rozplenicę.
Moim zdaniem będzie pasowało )
____________________
Małgosia mój zielony świat
Agnieszka 10:29, 16 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
gardenarium napisał(a)
Agnieszka ma największy problem z frontowym ogródkiem i tą właśnie rabatą, która jest dość przeładowana pieknymi roślinami.
Dalsza część ogrodu jest niezła, można co nieco dosadzić z tego, co się wykopie na froncie.


Jest tak jak mówisz, Danusiu. Zajęłam się na początek rabatą frontową, a najmniej wiedziałam wtedy o roślinach. Z czasem nabywałam wiedzy i zajmowałam się kolejnymi częściami ogrodu. Na końcu wzięłam się za część za domem. I tak jak powiedziałaś będąc u mnie: najlepszą rabatę mam za domem. Wynikło to właśnie z tego, że już co nieco wtedy przeczytałam i pooglądałam. Moja wiedza i doświadczenie w komponowaniu roślin są jednak zbyt małe, aby przeprojektować tak dużą rabatę na froncie. Dlatego proszę o pomoc. Tyłu domu na razie ruszać nie będę. Uporządkuję, ewentualnie dosadzę hosty i żurawki jakieś cytrynowe, bo trochę smutno za domem. Ale tę rabatę akurat lubię

W pierwszej kolejności pilnej interwencji wymaga front domu i ta wielka rabata od południa. Potem zajmę się stroną zachodnią wzdłuż ogrodzenia i pewnie więcej przed Komunią nie zdążę. Oby udało mi się zrobić to, co planuję )) Zawsze się wydaje, że jest dużo czasu, a potem....
____________________
Agnieszkowy ogródek
Gardenarium 10:40, 17 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Plany trzeba teraz zrobić, potem tylko do roboty i gotowe.

Ciągle nie mam czasu całości przeczytać, co Gosia doradza. Przerysuję sobie ten rysuneki też coś zaproponuję.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agnieszka 12:14, 17 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
gardenarium napisał(a)
Plany trzeba teraz zrobić, potem tylko do roboty i gotowe.

Ciągle nie mam czasu całości przeczytać, co Gosia doradza. Przerysuję sobie ten rysuneki też coś zaproponuję.


Witaj Danusiu,
Dzięki, że zaglądasz tutaj Właśnie dlatego tak intensywnie wałkujemy tę rabatę. Czasem widać jak Gosi para uszami idzie, tak intensywnie myśli )) Gosia to naprawdę dobra dusza....

Danusiu, zrezygnowałyśmy na razie z Gosią z otwarcia tego nowego trawnika na podjazd. Czy Ty proponując, aby wejście na trawnik było już właściwie od furtki, miałaś na myśli jakiś konkretny cel? Czy zamykając ten trawnik coś tracimy? Jakiś efekt, który Ty chciałaś uzyskać?
____________________
Agnieszkowy ogródek
goniak 14:23, 17 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
No dobra, skończyłam )


____________________
Małgosia mój zielony świat
Syla 14:27, 17 sty 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Gosia, naprawdę się napracowałaś , b.ładnie ))
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
goniak 14:35, 17 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
SylwiaStanaszek napisał(a)
Gosia, naprawdę się napracowałaś , b.ładnie ))

Starałam się )
____________________
Małgosia mój zielony świat
Syla 15:00, 17 sty 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Bo to naprawdę widać )
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies