Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dla odmiany czas na zmiany...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dla odmiany czas na zmiany...

Syla 14:07, 15 lip 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
moje limki widać przy wisienkach ... podsadziłam je citronelkami bo mam tam dużo cienia a kolor żółty bo mam zielone drzewka

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
beta 14:13, 15 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Witaj Sylwuś...jak się cieszę, że do mnie zajrzałaś...i kcem, kcem...tylko głupotami nie będę Ci głowy zawracać

a skoro już Cię u siebie goszczę to podpytam troszkę...co ile radziłabyś mi posadzić wiśnie od tui?...dodam, ze za wiśnią chciałabym wsadzić horti...choć nie wiem czy to dobry pomysł?...nie wiem jak ta wiśnia będzie rosła...bo ona nie jest na kiju...wieć chyba się będzie "rosochacić"...no nie wiem czy dobrze myślę...pomóż mi to Sylwuś jakoś poukładać
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 14:17, 15 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
ok...z kolorystyką zaskoczyłam...będzie bordo-zieleń i dołem bordo...nawet dobrze się składa, bo ja tam słoneczko mam...nie wiem co na to limki?...myślę że powinny dac radę


a to sobie wklejam ku pamięci

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/59-letnia-rabata-kwiatowa
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Syla 14:38, 15 lip 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
czyli ... żywopłot thuja ... wisienka ... hortensje w narożniku .... wezmę rysunek skopiuję do siebie i pozaznaczam punktami ..... wisienkę możesz przycinać aby nie wchodziła na thuję a jaka odległość ???? a czy konieczne są thuje na jej plecach ??? bo ona mogła by i za żywopłot popracować w narożniku bo z tego co widzę ma dosyć krótki pień a rozrośnie się na pewno w kulę ....

tak głośno sobie myślę .... a czy to jest śliwa wiśniowa ???
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
beta 14:50, 15 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Sylwia dasadziłam tam tuje ostatnio...bo chciałam jednorodne tło uzyskać...pomyslałam sobie, że tak byłoby lepiej...poza tym sąsiedzi mają tam składzik drewna i chciałam jakoś zasłonić...mówisz, że w kulę pójdzie?...to może ją faktycznie w narożnik dać...a przed nią horti...bo początkowo myslałąm, żeby ją na przód posadzić jak, Kasia WB ma, ale moja przecież nie na pniu jest....
Sylwia, w szkółce pisało, że to śliwa Nigra...jeszcze jedną taką mam

i myśl do woli...może z miejsca ruszę
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Syla 14:56, 15 lip 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
jeśli zostawisz żywopłot z thuji na plecach to mus powiększyć odległość śliwy od thuji .... średnica korony śliwy jak nic trzy metry należy przyjąć bo u Ciebie dosyć niska (ale nie jestem specjalist więc mogę się mylić) W tym miejscu można zrezygnować z thujek i pozostawić samą śliwę (niedoczytałam Pissardi czy Nigra) a chortensje zaznaczyłam białymi kołami



tutaj poniżej bez żywopłotu .... tujki możesz wykorzystać w innym miejscu

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
AniaK 16:43, 15 lip 2013


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Wstawię Ci moją śliwę Pissardi, ma 4 lata i korona ma niecałe 2 metry szerokości, z lewej strony rośnie miskant i jest on od niej oddalony na 1,4m. Śliwę trzeba przycinać, bo my swojej nie przycinaliśmy i jest mało zagęszczona.

Myślę, że spokojnie możesz dać za śliwą Limkę, u mnie akurat za nią rośnie piwonia.
Pozdrawiam
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
ewa004 17:02, 15 lip 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Beaciu a jakiej szerokości ta rabata bedzie ?
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
agata_chrosc... 19:33, 15 lip 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
pozdrawiam tylko, bo ja na tych szlaczkach i wzorkach to się nie znam Na pewno będzie super!
____________________
ogród w Holandi
beta 20:11, 15 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
to może ja pokażę to miejsce z szerszej perspektywy
trawa w opłakanym stanie...ale już sobie powiedziałam, że za rok się za nią biorę

(zdjęcie robione tuż przy ganku)



żywopłot przez psa zniszczony....widac w którym miejscu kiedyś przeskakiwał






to ostatnie zdjęcie przedstawia kolejną rabatę do poprawy...mam zamiar obalić drewniane płotki...rabatę łagodnie obniżyć i podsadzić horti+różaneczniki ...ale to w przyszłości...w każdym razie ma się ona łączyć z tym powstającym kawałkiem...kiedyś


Ewuś
rabata może być szersza... będzie jaką jej każemy być...póki co nie mam jeszcze wyłożonej żadnej nawierzchni...może kiedyś będzie...ale wtedy ona się będzie musiała dostosować do rabaty

a tak serio to z wielkością można jeszcze pomanewrować...ale jak pamiętam, to Danusia pisała kiedyś, że szersza niż 4 m to już niekoniecznie...

Sylwia-śliwa Nigra

Aniu...dzięki za zdjęcie...mam już pogląd jak ta moja być może będzie wyglądać...i są odległości...dla mnie to bardzo cenne informacje

Agatko..ja tez się nie znam...dlatego poprosiłam o pomoc...mam nadzieję , że się nie mylisz i wyjdzie dobrze...pozdrawiam

____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies