Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowy chaos u monitki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowy chaos u monitki

Ana 19:45, 12 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Monika, ja już bym nie mieszała tam bukszpanu, tylko zrobiła jednolite kulki tawułowe...Tulipany pomiędzy jak najbardziej!!! Akurat zakwitną przed tawułami, a potem zwiędnięte listki przykryją listki tawuł

nie mam u siebie trzmieliny, ale planuję taką szczepioną...mówisz, że wymarza?? A może kulki thuje brabant na nóżce? Widziałam w Leroy erlin chyba po niecałe 80 zł/szt...Oczywiście może być cis lub bukszpan na nodze, no ale to już są koszta....
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
monitka 21:48, 12 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
No to super plan jednej rabaty mam
O tej trzmielinie tak czytałam na forum. N i moja krzaczasta zawsze przemarzała. Z kolei moja mama ma pnacą i ona nie wymarza. Może okrywanie agrowłókniną pomoże?

Brabanta na nóżce nigdy widziałm. Tak samo jak cisa. Pod tym względem nasze szkółki są marne...
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
arcobaleno 23:02, 12 maj 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Te tawułkowe kulki są naprawdę świetne Muszę poczytać jak je ciąć.
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
monitka 23:09, 12 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Arco normalnie się je tnie, one bardzo to lubią. Im bardziej je tniesz tym więcej się zagęszcają. Wczesną wiosną przycinam w kulkę i jeszcze raz po kwitnięciu. Wtedy powtarzają kwitnienie ale już nie tak obficie.
Powiem szczerze,że w tym roku swoje za mało przyciełam. Te badylki po zimie wydawały mi się takie mizerne i myślałam, że tawułki oberwały przez mrozy. A tu prosze jakie kule ogromniaste z nich sie zrobiły.
Bardzo je lubię. No i jakoś tak mnie olśniło, że od początku mam jakieś ciągoty do kulek. Pierwszą tujkę jaką kupiłam to była kula potem tawułki, krzewy też w kulki przycinam. Hmmmm
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
AniaDS 13:41, 13 maj 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Trzmelinę na pniu mam od 5 lat, nigdy jej nie okrywałam. Dopiero tej zimy trochę oberwała, musiałam ją mocno przyciąć, ale już nie widać żadnych szkód.
Podobają mi się także wierzby i modrzewie na pniu, nie są drogie a efektowne .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Ana 13:24, 14 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
O, Aniu - i ja skorzystałam na tym wpisie No i faktycznie - zapomnialam o modrzewiu - sama go mam i pięknie ruszyl po zimie, choć wkopany był jesienią i nieokryty zimą. Już jest z niego puchata kuleczka
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
monitka 20:45, 14 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
AniuDS to pocieszające jeśli chodzi o trzmielinkę. Jest nadzieja Modrzewia mam i bardzo lubie tą jego rozczochraną czuprynkę tylko ciągle się o niego boję bo ma strasznie wiotką podstawę i majta nim na wszytskie strony mimo podpory...Wierzbę też mam, Iwę a hakuro wykończyłam przez swoją niecierpliwość ...

Byłam w leśnej szkółce i pomimo tego, że mówiłam sobie, że nie kupuję żadnych roślin dopóki nie bedę miała konkretnego planu to poległam... kupiłam malutkiego bukszpana aurea





i elegantissima, który jest trochę habaziowaty ale może da się zniego coś uformować...



no i choiny kanadyjskie jedelloh



A w ogrodzie kwitną czosnki



orliki



krzewuszka



i rododendron, którego przymroziło i musiałam oberwałać mu pąki kwiatowe żeby się zregenerował ale jednego zostawiłam do indentyfikacji



____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
monitka 21:58, 14 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Spłodziłam kolejny "rysunek", trochę się wstydam majestata bo antytalencie ze mnie straszne ale zaryzykuję



1 klon crimson centry
2. jałowiec kolumnowy
3 miskanty
4 hortensja Limelight lub vanilla fraise
5 wiąz camperdownii
6 choina kanadyjska jedelloh
7 rododendrony
8 magnolia Susan (chyba że bardziej pasuje pomiędzy 1 i 2)
zastanawiam się także czy nie zrobić przed wiązem i choinami żywopłocika z bukszpanu z zawijaskiem. No i co dać na wypełnienie? mam trochę host z bałymi obrzeżami, przywrotnik, miodunki, żurawki bordowe te najzwyklejsze, białe marcinki.

Prosze o porady, wnioski, uwagi cokolwiek
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
bociek 21:13, 15 maj 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Super ten pomysl Any z tawulami Pasowaloby tam cos co da kolor zima i na wiosne, bo miskanty zima OK, ale jak przytniesz na wiosne to do maja lyso
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
monitka 21:15, 15 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
tylko co tam dać? nie mam pomysłu
jedyne co mi chodziło po głowie to kulki z bukszpanu tak bliżej pieńka drzewka
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies