Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)

Pokaż wątki Pokaż posty

Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)

frezja 20:53, 09 lis 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Herbicydy

dzięki za odpowiedż...pora dnia obojętna chyba i raczej nie w słońcu...czy tak?? muszę jakiś spryskiwacz przygotować..i do pracy.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Krys 20:53, 09 lis 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Herbicydy

chojna napisał(a)
Krysiu na skrzyp widły amerykańskie i ciężka praca
Skrzyp ma bardzo delikatny system korzeniowy, przy delikatnym pociągnięciu przerywa się.
A kłąćza rozrastają się jak nie wiem.
Ja podnoszę widłami amerykańskimi, nawet pod korą na rabacie. I wychodzi.
Jestem w trakcie tych prac właśnie


Ola tak robie ale przy pow.0.50ha to baaardzo cięzka praca ,zwłaszcza,że za ogrodzeniem jest tez skrzyp.

____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
iwka 20:54, 09 lis 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Herbicydy

Mi też "kipi"
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Mazan 20:54, 09 lis 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Herbicydy

Frezja

Coś podpowiem. U siebie stosuję krochmal /ok.50 ml/l cieczy/. Krochmal to naturalny żel pochłaniający wodę i nie zmywa się z powierzchni liści pod wpływem deszczu. Może słabo zabarwiać liście białym odcieniem, ale krótko.
Obydwa płyny opracowane są z myślą o pomidorach, ogórkach czy papryce. To, że się sprawdziły w pozostałych przypadkach, jest "winą" natury, która uczuliła część chorób grzybowych na tę substancję.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
frezja 20:54, 09 lis 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Herbicydy

podobne zastosowanie krochmalu jak HT i OW? i jakie proporcje mąki?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Mazan 20:54, 09 lis 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Herbicydy

Krochmal jest neutralny. Jego zadaniem jest zapewnienie przyczepności. Jeśli przeschnie na liściach to wystarczy poranna mgiełka i znów pełni swoją funkcję do wyczerpania preparatu.
Przepis: 1/2l wody przegotowanej, łyżeczka mąki ziemniaczanej. Odlać 1/2 szklanki wody, wsypać skrobię, dobrze rozmieszać. Pozostałą wodę zagotować i ciągle mieszając wlać skrobię do gotującej się wody, mieszać do zgęstnienia.

NIE PRZECHOWYWAĆ - to pożywka dla grzybów szczególnie pleśniowych.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
chojna 20:54, 09 lis 2016

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Herbicydy

U mnie za ogrodzeniem też skrzyp. Ale z niego robię gnojowke.
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
frezja 20:55, 09 lis 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Herbicydy

Krochmal jest neutralny. Jego zadaniem jest zapewnienie przyczepności. Jeśli przeschnie na liściach to wystarczy poranna mgiełka i znów pełni swoją funkcję do wyczerpania preparatu.
Przepis: 1/2l wody przegotowanej, łyżeczka mąki ziemniaczanej. Odlać 1/2 szklanki wody, wsypać skrobię, dobrze rozmieszać. Pozostałą wodę zagotować i ciągle mieszając wlać skrobię do gotującej się wody, mieszać do zgęstnienia.

NIE PRZECHOWYWAĆ - to pożywka dla grzybów szczególnie pleśniowych.



Mazanie...to krochmal przed HT,OW?? aby lepsza przyczepnośc była...tak?? i powtarzam krochmal przed ponownym uzyciem preparatu..tak?

Na gotowaniu krochmalu akurat się znamjeszcze niedawno pościel krochmaliłam,to było spanie i nie to co teraz..

jeszcze z preparatem w ogród nie ruszyłam bo deszczyk nie pozwolił.

pozdrawiam i jeszcze raz dzięki
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 20:55, 09 lis 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Herbicydy

jeszcze tak analizuję Twoją wypowiedź..i teraz myślę,że niezależnie od stosowania tych drugich można sobie rankiem popryskać roślinki...tak??
chyba nie namieszałam tu)
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Mazan 20:55, 09 lis 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Herbicydy

Frezja

Krochmal należy wymieszać z OW czy HT przed opryskiem i już jako mieszaninę wlać do opryskiwacza. Krochmal spełnia podobną rolę co adiuwant - poprawia przyczepność roztworu do opryskiwanej rośliny zapobiegając zmywaniu przez np drobny deszcz.

O gotowaniu krochmalu napisałem dlatego, że może się trafić ktoś kto tego nie używa.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies