Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Naturalne nawozy do ekologicznego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Naturalne nawozy do ekologicznego ogrodu

Gardenarium 22:42, 05 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokrzywa rośnie na rowach, więc jest za darmo. Żywokost także.

Ja daję pokrzywę dwa razy zanim zacznie owocować, Jak już ma owoce, wyłącznie żywokost.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mgruz 23:27, 05 lip 2018

Dołączył: 26 lip 2017
Posty: 61
Danusiu czyli nie musi to być młoda pokrzywa jak piszą w sieci czy młody żywokost ?

Co do żywokostu to jak często podlewasz tą gnojówką ?
mgruz 14:03, 10 lip 2018

Dołączył: 26 lip 2017
Posty: 61
Jeszcze jedno, czy stosował ktoś suszony żywokost do podlewania pomidorków ? Jeśli tak to w jakich proporcjach się to rozrabia i jak długo
trzeba odczekać po zalaniu wodą. No i oczywiście jakie były tego efekty ? Pozdrawiam serdecznie.
Gardenarium 16:55, 15 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
My zrywaliśmy kwitnące gałązki żywokostu, dawaliśmy na oko ile wlezie, do wanny połowę, resztę zaleliśmy wodą i stało aż zrobiło się mocno cuchnące.

Dwa razy pokrzywą było podlewane i raz żywokostem. Myslę co 3 tygodnie podlewać żywokostem. Ogórki też podlewamy.

Pokrzywa powinna być raczej młoda. Listki.

Suszony też można, tym się nie przedawkuje.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elinka 10:50, 17 lip 2018

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Danusiu a czy te gnojowki koga sie przeterminowac i wtedy zaszkodzic roslinam?
Zrobilam pierwsza gnojowke ze skrzypu postawilam w domku gospodarczym w odkrytym wiadrze ale chba za dlugo stoi bo jakas plesn sie zrobila mysle ze z miesiac stoi czy moge tym podlac czy zaszkodzi bo za stara?
____________________
elinkowy-ogrod
Gardenarium 23:38, 17 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Myślę, że można, moja też ponad miesiąc stoi. Się nie przeterminuje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gosialuk 17:25, 31 lip 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
A ja mam pytanie odnośnie obornika końskiego świeżego. Zamówiłam 5 worków 120 litrowych. Czy dać go na kompost, przesypując skoszoną trawą? Czy złożyć na pryzmę na rok? Pryzmę przysypać ziemią, trawą? Wiem, że świeżego nie powinnam stosować.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gardenarium 23:08, 06 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz i tak i tak, musi się "zmacerować".

jak będzie pryzma to na bank będziesz miała pędraki. Uwielbiają zimować pod taką pryzmą
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dorocia 18:40, 17 lip 2019


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 20
Czytałam, że można wykorzystać skórki bananów i zasilać nimi rośliny. Jak można zrobić z nich gnojówkę? Tak samo jak z pokrzyw? Czy można tym podlać pomidory już owocujące?
Xander 21:06, 09 kwi 2020

Dołączył: 11 mar 2016
Posty: 5
Proponuję do nawożenia kompost.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies