Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Naturalne nawozy do ekologicznego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Naturalne nawozy do ekologicznego ogrodu

Fama 13:53, 04 cze 2017

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Witam ,
Mam pytanie do Mazana. Przeczytałam gdzieś, że jest nawóz organiczny o dużej zawartości azotu dopuszczony prawnie do stosowania w rolnictwie ekologicznym w Polsce i w UE, np fertil 12.5. Jakie jest Twoje zdanie na temat tego produktu/ tego typu produktów.Czy rzeczywiście są ekologiczne, a tzw warzywa i owoce hodowane przy ich pomocy są bio?
____________________
Ciasny ale własny
Szarobialy 19:53, 11 cze 2017


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 685
Zrobiłam gnojówkę z wyki ptasiej. Mnóstwo jej rośnie za moim ogrodzeniem na nieużytkach. Jest właśnie w fazie kwitnienia. Z tego co wyczytałam zawiera dużo białka, kobaltu, karotenu i witaminy C. Czy taka gnojówka dobrze wpłynie na rośliny, czy to raczej bezsensowne przedsięwzięcie? Nie udało mi się nigdzie znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Moje nasadzenia potrzebują pomocy, ale jednocześnie nie chciałabym przedobrzyć i im zaszkodzić.
Pozdrawiam.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Dorocia 12:31, 14 lip 2017


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 20
Czy na gnojówkę z pokrzyw jest za późno, czy można jeszcze nastawić. Nie miałam wcześniej dużej bańki, wczoraj dostałam, więc mogę działać. Nie wiem tylko, czy nie za późno, bo gdzieś wyczytałam, żeby pokrzywa była przed kwitnieniem.
mgruz 10:28, 30 cze 2018

Dołączył: 26 lip 2017
Posty: 61
Witam. Danusia na początku przedmiotowego postu polecała EKOLOGICZNY Biohumus Extra, który do dziś stosowałem. Wczoraj kupiłem inny specyfik, który poleciła mi miła Pani w sklepie ogrodniczym a mianowicie :



Czy może mi ktoś napisać i potwierdzić, że ten nawóz jest faktycznie w 100% ekologiczny ? Moim zdaniem nie do końca gdyż w swoim składzie zawiera między innymi BOR !!

Proszę o szybką odpowiedź gdyż jestem już w blokach startowych aby zacząć podlewanie oraz oprysk a zależy mi na EKOLOGICZNEJ uprawie pomidorów.

PS. Nie mam warunków do sporządzenia gnojówki z pokrzywy a po za tym jest już chyba zbyt późno.
Mazan 13:24, 30 cze 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mgruz

Bor jest niezbędnym mikroelementem i jego obecność w wyciągach roślinnych nie jest żadnym novum. Znajdziesz go w każdej roślinie jako mikroskładnik pobrany w drugiej połowie sezonu i stanowiący substancję zapasową regulującą wzrost młodych pędów, liści i kwiatów, a w przypadku jego niedoboru zmniejszone kwitnienie i opadanie pąków kwiatowych oraz zawiązków. Wcześniej można stwierdzić brak przyrostów i usychanie wierzchołków.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
mgruz 13:29, 30 cze 2018

Dołączył: 26 lip 2017
Posty: 61
Dziękuję Mazan na szybką odpowiedź. Czyli mam rozumieć, że ten ASTVIT jest w pełni ekologiczny ?
Mazan 15:00, 30 cze 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mgruz

Nigdy nie gwarantuję pełnej ekologiczności z prostego powodu: hodowla mikroorganizmów także nie jest eko i jako taka jedynie przekształca formy nieprzyswajalne w formy dostępne dla roślin. O tym jest wzmianka także w ulotce. Mogę powiedzieć, że nie ma najmniejszych zagrożeń przy stosowaniu zgodnie z zaleceniem producenta.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
mgruz 17:32, 30 cze 2018

Dołączył: 26 lip 2017
Posty: 61
Mazan

Rozumiem. Czyli najbardziej Ekologiczna dla moich pomidorów w takim bądź razie będzie wyłącznie pokrzywa ?

A może po prostu aby były ekologiczne to niczym nie zasilać i podlewać tylko wodą ?
Gardenarium 22:25, 01 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mgruz napisał(a)
Mazan

Rozumiem. Czyli najbardziej Ekologiczna dla moich pomidorów w takim bądź razie będzie wyłącznie pokrzywa ?

A może po prostu aby były ekologiczne to niczym nie zasilać i podlewać tylko wodą ?


W fazie zawiązywania owoców nie stosuje się pokrzywy a żywokost. Samą wodą będą słabowite.

Polecam to:

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/525-uprawa-pomidorow-w-namiocie-foliowym

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mgruz 22:35, 05 lip 2018

Dołączył: 26 lip 2017
Posty: 61
Danusiu przeczytałem ten artykuł. Czyli tak... w obecnym stanie jak owoce się zawiązują należy podlewać wyłącznie żywokostem ? Jak pomidorki już będą zwisały z krzaczka to pokrzywa ? Jeśli tak to mam nadzieje w dobrym ogrodniczym dostane Żywokost bo jeśli chodzi o pokrzywę to widziałem w sklepie ale przy codziennym podlewaniu bardzo drogo wychodzi.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies