Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

vita 21:58, 03 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4099
Bodziszek o bordowych liściach i białych kwiatach? Nie mogę sobie przypomnieć nazwy, nie zagrzał u mnie miejsca. Też chętnie zobaczę
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Joku 21:40, 04 maj 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Bodziszek już nieco odbił od ziemi ale zdjęcia jeszcze nie zrobiłam. Rano mycie okien, potem padał deszcz. Obiecuję poprawę w najbliższych dniach .
Tymczasem zostawiam kwitnące skrętniki



____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
an_tre 21:48, 04 maj 2020


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Joku napisał(a)

Tymczasem zostawiam kwitnące skrętniki



Jolu skrętniki mają piękne kolorki.
Pozdrawiam
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Ewa777 13:00, 05 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18479
Bardzo ładnie kwitną Ci skrętniki Dobrze im u Ciebie Fajne masz okno narożne. Zawsze mi się podobają takie rozwiązania, gdzie dużo jest okien
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
mirkaka 14:17, 05 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9613
Joku napisał(a)
Dzisiaj wpadł mi w ręce jeszcze jeden wilczomlecz w Casto. Też o czerwonych listkach ale chyba trochę innych kwiatach. Dokupiłam, będzie większa plama.
Bodziszków faktycznie sporo mi się uzbierało. Oj zagłuszają, zagłuszają. Część przycinam po kwitnieniu, część obrywam w miejscach gdzie za bardzo się panoszą. Lubię je. W zeszłym roku kupiłam bodziszek o czerwonych liściach. Przetrwał zimę, ciekawa jestem jak zakwitnie.
Porzeczka na razie nie sprawia kłopotu, denerwuje mnie jej byle jaki wygląd latem. Nawet zaczęłam się zastanawiać czy jej nie wymienić na coś innego. Ale posadziłam u jej stóp zawilce, przylaszczki. Może się uratuje jako namiastka lasu.


Ja dostałam sadzonkę bodziszka o bordowych liściach, kwiatki małe różowe, ładny
Z porzeczką to prawda, piękna póki kwitnie potem robi się zwyczajny krzaczor
Może trzeba ją ciąć i formować?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 17:50, 05 maj 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Ewa, okno fajne, ale bardzo słoneczne (pd-zach). Przy nim moje ulubione miejsce do siedzenia i gapienia się . A skrętniki faktycznie nie próżnują.

Mirka, czekam z ciekawością na kwiaty bodziszka. Na razie wygląda tak:




Porzeczkę może przyciąć od góry żeby się zagęściła? Myślałam też żeby puścić po niej powojnika, tylko wtedy ja będę oglądać jego tyły bo strona pd jest od sąsiadów a moja od północy.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Ewa777 17:56, 05 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18479
Piękne te listki bodziszka Niespotykany kolor. Ciekawe jakie będą kwiatki.
Może za jakiś czas powiększę sobie drzwi tarasowe, żeby mieć jeszcze ładniejszy widok na ogród
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 19:33, 05 maj 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Mam nadzieję że się rozrośnie i będę mogła go podzielić.
U nas taki szeroki widok na ogród już był. I on nas zauroczył jak pierwszy raz weszliśmy do tego domu. Mnie z kolei bardzo podoba się wasze osiedle, takie kameralne, z klimatem i na górkach.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 19:50, 05 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9613
Joku napisał(a)
Ewa, okno fajne, ale bardzo słoneczne (pd-zach). Przy nim moje ulubione miejsce do siedzenia i gapienia się . A skrętniki faktycznie nie próżnują.

Mirka, czekam z ciekawością na kwiaty bodziszka. Na razie wygląda tak:




Porzeczkę może przyciąć od góry żeby się zagęściła? Myślałam też żeby puścić po niej powojnika, tylko wtedy ja będę oglądać jego tyły bo strona pd jest od sąsiadów a moja od północy.



Po kwitnieniu myślę że można przyciąć, nadać jej ładny kształt
Jak powojnika posadzisz od swojej strony to może nie wszystkie kwiaty skierują się na sąsiadów. Tylko wiosną będzie już chyba zasłaniał jej kwiaty, powojniki szybko startują. Może przed nią posadź jakąś wyższą bylinę, ostróżkę, języczkę.
No to mój bodziszek podobny no może ciut zieleńszy.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 20:02, 05 maj 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Mój bodziszek w pełnym słońcu, dlatego pewnie tak wybarwiony.
Pod porzeczką posadziłam przylaszczki, zawilce, gajowe, cyklameny dyskowate. I to mam nadzieję mi wynagrodzi brak wdzięku porzeczki latem i jesienią . Pomyślę jednak nad przycięciem po kwitnieniu. Może zrobi się gęstsza.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies