Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Rumianka 21:43, 06 maj 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Placyk zapowiada się obiecująco, jak to wszystko ruszy, to efekt będzie widoczny, tylko tego ciepła potrzeba i nam i roślinom...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
hankaandrus_44 21:44, 06 maj 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Dobrze zrobilaś z truskawkami, tez już mam przygotowany materiał po miskantach. W szklarnio między pomidory tez będę dawać. Dziś wywalilam moje paletki z pomidorami do szklarni, Przykryłam na noc folią, bo za mocno by mi sie nocą "zahartowały, Tylko 3 stopnie.

Jagodę kamczacką masz jedną czy dwie?
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 10:29, 08 maj 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Joku napisał(a)
Moja ulubiona dłuuga perspektywa



Kwitnie śliwa Pissardi



Porzeczka krwista



Magnolia jeszcze w różu




I wiosna.
niesamowite wrzosy, takie wielkie. Taki barwinek widzę pierwszy raz.
Magnolia na medal
Fajna alejka do spaceru.
A widoki z okolicy świetne, ja bym tych zawilców ciut do siebie zaprosiła

Patyki żyją, idzie zielone
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pola 08:15, 09 maj 2021


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Dzięki za info o wilczomeleczu, zamówiłam mam nadzieję że też będzie się dobrze sprawowała.
Piękne kadry z ogrodu, długa alejka urocza.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Joku 17:18, 09 maj 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Elisa, prace przy placyku powolutku do przodu .

Haniu, pomidory widziałam. Ekstra tobie wyrosły. Oby tylko jelenie ich nie dopadły. Jagody mam dwie bo wiem że powinny być w towarzystwie. Jeden krzaczek dostany przed laty od kolegi z pracy. Nie rosną duże bo wiedzą że miejsca u mnie mało .

Irenko w zeszłym roku zawilców ciut skubnęłam z drogi po której ludzie chodzą . Widzę że się przyjęły chociaż niektóre nie kwitły. Ale liczę na to że się zadomowią.
Patyki niech rosną.

Pola, wilczomlecz to piękna bylina, bardzo mi się podoba. Nie będziesz żałować i z cegłą będzie fajny efekt.

Tymczasem u nas dzisiaj po południu w ciągu kilku godzin wzrost temperatury o 10 st.
Zadowolona jestem z wysianych poziomek, ładnie rosną.

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 22:16, 09 maj 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10342
Ładne i dużo ich
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
GorAna 22:20, 09 maj 2021


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Pełny barwinek bardzo mi się podoba
U mnie zakwitł biały barwinek, ale malusi jeszcze jest.
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
hankaandrus_44 22:48, 09 maj 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Ale poziomek będzie. U mnie poziomki wysiały się pod borówką. Musze im przygotować stanowisko w dostępnym miejscu prosto z trawnika. Już nawet kwitną.

Prace pod Twoją sosenką posuwają sie do przodu, I to sie chwali! Ją dziś sadziłam pomidory i paprykę pod szkło. Ugrzałam sie za całą zimę i pół wiosny.

Zdjęcia będą, jak zrobię.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Rumianka 23:10, 09 maj 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Moje poziomki rosną w "nóżkach" winogron już kilka lat...jest im chyba tam dobrze, bo nic nie narzekaja i ładnie owocują...nie wiem...może powinnam je już przesadzić w inne miejsce, czy tak mogą dalej rosnąć?
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Joku 21:33, 11 maj 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Basiu poziomki czekają na posadzenie do ziemi. Obym na tym etapie ich nie zmarnowała.

Aniu, ciekawy ten barwinek. Chociaż obiecywałam sobie że już u mnie nie zagości.
Twój też na pewno się rozrośnie, tylko potrzebuje trochę czasu.

Haniu mam nadzieję że poziomek nie ukatrupię w temperaturach jakie teraz mamy. U mnie się sieją w różnych miejscach i tam mają najlepsze owoce.
Pod sosenką zrobiłam placyk, pokażę jak trochę go "ogarnę" .

Eliso poziomek nigdy nie przesadzałam. Nie wiem czy im to potrzebne. Ja bym je zostawiła w tym miejscu w którym dobrze do tej pory rosną. Mam wieloletnie doświadczenie z truskawkami (plantacja Rodziców ), je po 4. latach trzeba wyrzucić i sadzić nowe.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies