Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Basieksp 21:35, 16 maj 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10343
Ale fajna miejscówka wyszła pod tą sosną będzie się tam przyjemnie odpoczywało, zapach sosny przyjemny dla zmysłów powojnik bardzo ładny, podoba mi się kolor
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Rumianka 21:46, 16 maj 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Piękna uczta kwiatowa...brawo
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
GorAna 21:46, 16 maj 2021


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Jolu, świetna dokumentacja wiosny
Placyk pod sosną w sam raz na inhalację olejkami eterycznymi, samo zdrowie
Piszesz, że u Ciebie pada, a u mnie dzisiaj przeszła lekka wiosenna burza.
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
mirkaka 20:05, 17 maj 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Wilczomlecz ogromny, mój tej zimy jakoś przemarzł, wygląda brzydko, muszę mu wyciąć wszystkie gałązki, natomiast sadzonki robione zeszłego lata pięknie przezimowały i zakwitły.
Placyk pod sosną fajny, tylko płot teraz przezierny.
Może powieś na nim jakąś przesłonę albo zasadź powojniki Solinę, Emilię Plater, sięgną nawet gałązek sosny
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 20:57, 17 maj 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Nad przesłoną myślę od zimy, pomysły mam różne. Bo tak jak jest teraz to mało komfortowo. Od Vity dostałam sadzonki trzmieliny, posadziłam je pod płotem ale są małe. Zauważyłam że się dobrze przyjęły i ostro ruszyły. Potrzebna byłaby jakaś podpora - też myślę . Ewentualnie hortensja np. Anabelle. Różanecznik zbyt szeroko rośnie i jest niski. Miejsce jest trudne, bo to północna strona. Posadziłam już azalię, jakąś pachnącą odmianę. Na razie jest bardzo ażurowa.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 21:00, 17 maj 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
basia3012 napisał(a)
Jolu, też z przyjemnością obejrzałam relację z wycieczki do ogrodu Kasi. Dziękuję.Oglądam czasem jej program na HGTV.
Mamy podobne latarenki, komplet.
Pięknie masz Jolu u siebie. Bardzo mi się podoba dywanik z barwinka.



Basiu, cieszę się że relacja się podobała. Pewnie wybiorę się za jakiś czas bo mam niedaleko. Moje latarenki są chyba z IKEA, jakoś nie mam na nie pomysłu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 21:03, 17 maj 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Basieksp napisał(a)
Ale fajna miejscówka wyszła pod tą sosną będzie się tam przyjemnie odpoczywało, zapach sosny przyjemny dla zmysłów powojnik bardzo ładny, podoba mi się kolor


Fajnie się tam siedzi, jest trochę cienia. Rośliny muszą podrosnąć to zrobi się przytulniej. Na razie pachnie chyba smagliczka. Co do powojnika to mam nadzieję że się zadomowi w tym miejscu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 21:06, 17 maj 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Eliso, dziękuję. Ale prawdziwa uczta kolorystyczna jest u ciebie. Masz przepiękne pierwiosnki.

GorAniu przede wszystkim trzeba uważać żeby się nie przykleić bo żywica cieknie. A aktualnie pachnie smagliczka. Od kilku dni trochę u nas pada, burza też była ale niewielka.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
an_tre 21:23, 17 maj 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Joku napisał(a)
Świeży nabytek, powojnik Guernsey Cream





Jolu powojnik boski, podobny trochę do mojego blue
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
an_tre 21:28, 17 maj 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Joku napisał(a)


Placyk pod sosną w ogólnych zarysach już jest, pozostaje wykończenie całości, dosadzenie roślin na poszerzonej rabacie w sąsiedztwie.



Jolu placyk pod sosną elegancko zagospodarowany, super a ja pchałabym tam rośliny i to zupełnie niepotrzebnie Pomysłowo i bardzo mi się podoba
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies