Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 20:21, 02 paź 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12137
Cyklamenów ogrodowych jest więcej odmian, ja mam te dwie. Ta hortensja na zdjęciu to Vanille Fraise. Kupiłam ją w zeszłym roku, chyba miała wtedy ładniejszy odcień. Miejscówka niby od strony pd-wsch ale zacieniają mury domów i już podrośnięte moje tuje. U mnie w ogrodzie ziemia jest lekko kwaśna i w takiej ta rośnie. O ile się orientuję to na odczyn pH gleby reagują kolorem kwiatów hortensje ogrodowe kwitnące na pędach dwuletnich. Nie mam ich bo nie chcą u mnie rosnąć, chyba im za zimno.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ryska 19:11, 03 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11614
Joku napisał(a)
Renata, ale masz bliżej niż ja do ogrodu Szefowej .
Może i kiedyś trafisz do Zgorzałego.
Dziecko znaczy się do szkoły? Powodzenia mu życzę.

Tak, studia rozpoczęła na U G.
Dziękujemy za życzenia, mam nadzieję, że obrany kierunek Jej się spodoba.
Do Danusi też chętnie pojadę w przyszłym roku.
Ciekawe czy te cyklameny dałyby radę w donicach?
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Joku 20:51, 03 paź 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12137
UG powstawał w czasach mojej młodości, w ostatnich latach bardzo się rozbudował. W pobliżu są wieżowce na pograniczu Przymorza i Oliwy. Fajne miejsce. A dla ogrodomaniaków niedaleko jest Park w Oliwie.

O ile mnie pamięć nie myli to Ewa z Pszczelarni uprawiała te cyklameny w donicy. Nie wiem czy później je przesadziła do gruntu i czy jeszcze je ma. Mnie taki pomysł też chodził po głowie bo nie miałam dla nich odpowiedniego miejsca na rabatach. Ale chyba znalazłam.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 21:55, 03 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Jolu, ja swojego cyklamena nie rusze teraz, żeby nową miejscówkę mu wskazać. Może wiosną. Liści na hortce nie będzie. ale będą one "alpejczyka" osłanmiać jako susz, powinien wytrzymac, skoro juz 4 lata tam jest.

Pogody w tygodniu odpowiedniej do zamiarów ogrodowych.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 10:27, 04 paź 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12137
Moje cyklameny też w takim miejscu rosną. Ta kołderka na zimę jak najbardziej, nie ruszaj.
Pogoda u mnie nienajgorsza czego i tobie i wszystkim szykującym się do działania w ogrodzie ogrodnikom życzę.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
vita 10:59, 10 paź 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Joku napisał(a)
Vita, my też o tobie wspominałyśmy. Mam nadzieję że w przyszłym sezonie jakieś spotkanie się wykluje. Chociażby żeby sprawdzić stan po rewolucji z sosną. Bardzo lubię te nasze spotkania więc jeżeli nie zdarzy się nic nieprzewidzianego.... I jeżeli będą chętni/ chętne....
Planuję posadzić w to miejsce właśnie tę świdośliwę o której wspominasz. W plecach planuję ekrany z trzmieliny ale nie w jednym ciągu bo chciałabym mieć dostęp od tyłu ze względu na chwasty i zagrażający podagrycznik.
Szkółkę w Celbowie oczywiście pamiętam, niedawno to było . Czyżbyś znowu przyfrunęła na północ? Pałacyku nie kojarzę.

Znalazłam ilustrację jaka forma świdośliwy by mi pasowała. Znalazłam ją na gdańskim pięknym osiedlu Garnizon.


Stan po likwidacji sosny koniecznie do obejrzenia. Robiłam porządek ze swoją sosną (ok. 40- letnią), oszczędzę u Ciebie szczegółów, ale z ręką na sercu: Twoja decyzja była bardzo dobra. Piszę w czasie przeszłym Czy już?
Aby prowadzić trzmielinę w formie kordonu to trzeba chyba dużej dyscypliny, zwłaszcza w małej przestrzeni. Ale da się. Moje niecięte, to już spoore potwory . Czy nie za blisko siatki, wobec tego są u Ciebie posadzone?

Miałam trochę problemów z komputerem i dostępem do zdjęć, teraz oglądam z wielką radością. Oba miejsca koniecznie trzeba powtórzyć, nie jeden raz

W Celbowie, od strony morza jest ten pałac, te miejsca są szczególne, warte obejrzenia, możne je włączyć do programu


____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 11:03, 10 paź 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Świdośliwa, którą pokazałaś jest wielopniowa, nie pamiętam czy Twoja jest tak uformowana? I najważniejsze pytanie: czy się wybarwiła wyjątkowo efektownie?
Może głupio pytam, ale mam spore zamieszanie ze świdoślwami Z pięciu kupionych przeze mnie tylko dwie satysfakcjonują mnie wystarczająco.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Joku 21:07, 10 paź 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12137
Sosna jeszcze jest, akcja być może w najbliższy weekend (zależy od chęci sąsiada, bo on zaoferował pomoc). To co rośnie w tej chwili pod sosna będzie wymagało posadzenia na nowo. Piszesz - za mało miejsca dla trzmieliny? Nie umiem jej sobie wyobrazić, może jakieś zdjęcia twojej dla ułatwienia dla mnie? Wdzięczna byłabym jeżeli oczywiście to możliwe i nie sprawi kłopotu.
Moja świdośliwa nie jest wcale uformowana bo męczy się kilka lat w donicy. Za dużo nie urosła z tego powodu, i nic jej nie wycinałam bo mi żal każdej gałązki (owoce były). Ma na razie zadatki na coś jednopiennego ale widzę że jakiś pęd z dołu wychodzi. Dopiero jak ją posadzę będę myśleć co dalej. Jeden pień też by mnie uszczęśliwił. Przebarwia się bardzo ładnie, zdjęcie na str. 570 w ostatnim poście.
Plany wyjazdowe oczywiście do zrealizowania w przyszłym sezonie - jak najbardziej .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
vita 10:32, 11 paź 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Świdośliwa cudownie wybarwiona, pamiętam też, że miała miedziane listki wiosną. Znalazłam taką fotkę trzmieliny, z maja. To ta masa zieleni w tle za bukiem. Nie tnę jej, bo nie ma takiej potrzeby. Wysoka rośnie, w tej chwili ma dobrze ponad dwa metry. Opiera się na ogrodzeniu, nie ma żadnego stelaża.




____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Joku 11:22, 11 paź 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12137
Hmmm, no mała nie jest . Ale u siebie bym jej ciachała te wystające odrosty, przynajmniej do czasu mojej fizycznej zdolności do ciachania . Ostatnio widziałam coś takiego w okolicy i coś takiego by mi pasowało. Oczywiście podkładów kolejowych bym nie użyła tylko grubych desek. Myślę że byłby to efekt na jakieś 3- 4, może 5 lat a potem byłoby tak jak z bluszczem. Czyli coraz większy i grubszy kożuch.

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies