Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 16:13, 31 gru 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
Renata, Haniu dziękuję za życzenia. Dla was również dobrego Nowego Roku.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
nebel 14:15, 01 sty 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Joku napisał(a)
Ostrokrzew wyjątkowo mi się udał. Miejsce ma zaciszne w szpalerze różnych krzewów i widać że mu pasuje. Zbytnio go nie doglądam, radzi sobie sam. Jedynie brakuje mu zgrabnej figury, muszę nad nim popracować.
Aha, początkowo podsypywałam chyba trochę dolomitu bo on jeżeli mnie pamięć nie myli nie lubi zbyt kwaśnej ziemi. Teraz sypię na wiosnę to samo co pozostałym, najczęściej jakiś wieloskładnikowy nawóz.

Joku, czy mogłabyś zrobić zdjęcia swojego ostrokrzewu z nieco większej perspektywy? Bardzo bym chciała u siebie w tym roku posadzić tę roślinę, ale muszę więcej wiedzieć w jakim miejscu?
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
____________________
Ogród Nebel
Joku 14:38, 01 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
Witam wszystkich w nowym 2022 roku kilkoma obrazkami zrobionymi podczas psiego spaceru. Słońca nie ma więc zdjęcia przygaszone, smutne. Śnieg który leżał przez bodajże 2 tygodnie stopniał nagle w jedną deszczową noc.









Był to dla mnie dobry rok, udało mi się sporo planów zrealizować ale sporo do zrobienia zostało na następny sezon. Jak chociażby przesadzić jeden z krzewów rosnących tuż przy tarasie bo "wchodzą na siebie". Jeszcze nie wiem który ale wstępnie przymierzam się do tej żółtej cisowej kulki.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 14:50, 01 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
Nebel, ostrokrzew załapał się dzisiaj na zdjęcie. Jutro postaram się zrobić jeszcze jakieś ujęcia, dzisiaj już robi się ciemno. Mój okaz jest spory, ma ponad metr szerokości i chyba więcej niż 2m wysokości. Jest nieco niekształtny bo zaniedbałam systematycznego formowania. Musisz mu zostawić sporo miejsca. Jeżeli chcesz żeby miał czerwone owoce to powinny rosnąć pan i pani .

Epimedium zielone jak każdej zimy, lubię te żywozielone błyszczące liście.



Pięknie trzymają się listki kupionych jesienią cyklamenów. Duże liście ma przylaszczka. Wygląda na zadowoloną z nowego miejsca pod krzewem kaliny.



____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
nebel 15:51, 01 sty 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Joku napisał(a)
Nebel, ostrokrzew załapał się dzisiaj na zdjęcie. Jutro postaram się zrobić jeszcze jakieś ujęcia, dzisiaj już robi się ciemno. Mój okaz jest spory, ma ponad metr szerokości i chyba więcej niż 2m wysokości. Jest nieco niekształtny bo zaniedbałam systematycznego formowania. Musisz mu zostawić sporo miejsca. Jeżeli chcesz żeby miał czerwone owoce to powinny rosnąć pan i pani .

Epimedium zielone jak każdej zimy, lubię te żywozielone błyszczące liście.



Pięknie trzymają się listki kupionych jesienią cyklamenów. Duże liście ma przylaszczka. Wygląda na zadowoloną z nowego miejsca pod krzewem kaliny.




Bardzo Ci dziękuję za tak szybką odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie w Nowym Roku.
____________________
Ogród Nebel
Basieksp 16:09, 01 sty 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10249
Piękny ten ostrokrzew cyklameny też ładnie rosną, ja u siebie też je posadziłam, ale moje nie zakwitły w zeszłym roku, może w tym roku będą kwiatki
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
hankaandrus_44 16:17, 01 sty 2022


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Jak_miło_widzieć_ogrod_na_bieżąco!Piękną_zieleń_masz,Jolu!
Dużo_dobrego_na_nowy_sezon!
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
malgorzataka... 17:17, 01 sty 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
O Matko Jola jaki ten Twój ostrokrzew piękny-czy on rośnie w słońcu u Ciebie.
Jak długo rośnie w Twoim ogrodzie--posadziłam latem u siebie dwa ale to jeszcze mikrusy-a juz bym chciała mieć takie jak Twoje.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Joku 21:24, 01 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
Ewa - Nebel proszę bardzo .

Basiu, ostrokrzew mi się udał . Cyklameny może zakwitną wiosną, wypatruj już w lutym jeżeli nie będzie śniegu. Na moim zdjęciu wiosną powinny zakwitnąć te o zielonych zaokrąglonych liściach widocznych po prawej stronie.

Haniu dziękuję za życzenia, tobie również pomyślności życzę. Śnieg stopniał to zieleń się pokazała.

Małgorzato ostrokrzew ma z jednej strony południe (od sąsiada) a ode mnie północ. Rośnie w szpalerze różnych krzewów, posadziłam go w tym miejscu specjalnie żeby sąsiedzi osłaniali go od zachodnich wiatrów i tworzyli zaciszne miejsce. Sadziłam go w 2013r. czyli jest u mnie 9 lat. Jak wyglądał po posadzeniu możesz zobaczyć na stronie 112, ostatnie zdjęcie na tej stronie. Taki prześwitujący krzaczek po lewej stronie zdjęcia pomiędzy czymś białawym i żółtawą pęcherznicą. Miał może pół metra wysokości. One dość szybko rosną zwłaszcza żeńskie odmiany.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
eda 22:46, 01 sty 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Jolcia witaj w nowym roku
Ogród twój wygląda jakby zimy nie było wcale świeża zieleń bije z daleka miło popatrzeć czekamy wiosny
Wszystkiego co najlepsze w nowym roku buziaki
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies