Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 22:00, 02 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Natomiast pod sosną powstał niewielki placyk. Wykonanie pozostawia sporo do życzenia ale robiłam to pierwszy raz.



Początkowo było łyso, ale we wrześniu już efekt był lepszy.



Miejsce do siedzenia było bardzo fajne, sosna dawała cień, ale wygląd ogólny nie za bardzo.



Przycięłam najbardziej wystające gałęzie, w końcu jednak zapadła decyzja że wycinamy. Zrobiło się pusto, ale mnie to bynajmniej nie przeszkadza.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 22:17, 02 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Tak było



Krajobraz po bitwie , przy okazji widać że kret nie dawał mi spokoju



I zrobiła się pustka ale zarazem mam poczucie jakby było więcej miejsca.



Przed zimą posadziłam tutaj wegetującą od kilku lat w donicy świdośliwę oraz trochę różnych bylin. Nadeszła zima, mam czas na myślenie co zrobić dalej. Przede wszystkim zadbać o tzw. plecy.

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
GorAna 15:53, 04 sty 2022


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16029
Oj te nasze działania w ogrodzie
Zawsze mamy jakieś pomysły
Teraz będzie lepiej, bo sosny to śmieciuchy
Jolu dużo zdrówka w 2022 roku
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Joku 18:56, 04 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Aniu dziękuję za życzenia. Dla ciebie również wszystkiego najlepszego.
Masz rację - sosna to straszny śmieciuch, chociaż są jeszcze gorsze.
Pomysłów ja mam teraz mnóstwo. Oby tylko zdrowie było.

Ewa (Nebel) prosiła żeby pokazać jak wygląda winnik. Nie udało mi się znaleźć zdjęcia gdzie byłby widoczny w całości, po prostu miejsce było mało fotogeniczne więc go unikałam. Ale jakieś fragmenty mam, głównie z jesieni bo wtedy miał niebieskie owocki. Na pierwszym i ostatnim zdjęciu widać jak pnie się po ogrodzeniu. Lepszych zdjęć niestety nie znalazłam.








____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
an_tre 19:02, 04 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
Joku napisał(a)
. Oby tylko zdrowie było.

Piękny kolor róży i ujęcie kącika super






Bardzo dekoracyjny ten winnik
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Joku 21:04, 04 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Jest jeszcze odmiana o kolorowych liściach, bardziej dekoracyjna niż gatunek. Ten mój szybko rośnie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
an_tre 21:20, 04 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
Obejrzałam sobie te z pstrokatymi liśćmi i bardziej podoba mi się odmiana z zielonymi, kolorowe owoce lepiej się prezentują
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Dorota321 11:46, 05 sty 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 860
Jolu nigdy nie byłam w Twoich wątkach, bardzo się cieszę, że u mnie zrobiłaś wpis. Porozglądałam się po wizytówce i ogród wśród bloków mnie zauroczył. Bogactwo roślin świadczy o tym, że jesteś świetną ogrodniczką. Wizytówka zawsze będzie miłym wspomnieniem starego ogrodu.
Teraz zapoznaję się z zagospodarowaniem nowego terenu.
Pozdrawiam i będę na pewno częstszym gościem w Twoim wątku.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 13:15, 05 sty 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 860
Piękny wątek, śliczny ogród i bardzo ciekawe wyprawy ogrodnicze. Przysiadłam i prześledziłam ubiegły rok, zostało mi jeszcze 90 stron.
Wiem, że domek ogrodnika nabyty już dawno, ale prosiłabym o namiary gdzie był kupowany.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
malgorzataka... 13:23, 05 sty 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Jola-a ten gościu winnik znaczy się---mocno ekspansywny?Bardzo lubię wszelkie pnącza tak się nim podjarałam że wiosną posadzę.
Mnie bardzo się podobał Twój kącik pod sosną tak że ubolewm że ją wywaliłaś.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies