Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 18:43, 05 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12069
Cześć Dorota, miło mi że wpadłaś. Podziwiam że chciało ci się zagłębiać się w moje stare dzieje. Oby nie nazbyt szczegółowo bo to nudne. Chociaż ja sama lubię podczytywać różne wątki, lepiej zapoznaję się z historią ogrodów, ich układem niż wtedy gdy czytam wpisy na bieżąco. Na zimowe długie wieczory to bardzo sympatyczne zajęcie .
Nie znam niestety producenta szopki, to jakiś miejscowy rzemieślnik z okolic Trójmiasta. Zamawialiśmy w pobliskim centrum ogrodniczym które kilka lat temu przeniosło się w inne miejsce. Panowie przywieźli domek rozłożony na części i montowali na miejscu. Stoi na takich betonowych prostokątnych elementach, a malował mąż. Z domku jestem zadowolona jedynie przydałoby się coś solidniejszego położyć na dach bo papę już dwa razy zerwał nam wiatr.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 18:53, 05 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12069
malgorzatakarpacz napisał(a)
Jola-a ten gościu winnik znaczy się---mocno ekspansywny?Bardzo lubię wszelkie pnącza tak się nim podjarałam że wiosną posadzę.
Mnie bardzo się podobał Twój kącik pod sosną tak że ubolewm że ją wywaliłaś.


Winnik ekspansywny i tak i nie. Ma na pewno mniejszą siłę wzrostu niż np. winobluszcz albo rdest i jest "szczuplejszy". Lubi jednak czepiać się sąsiadów, dla mnie to minus. Rośnie u mnie na ogrodzeniu. Miałam obawy że przejdzie na stronę sąsiadów więc go wycięłam do zera ale nie chciało mi się wykopać korzeni. No i on z uporem maniaka odrastał więc w końcu go zostawiłam w spokoju, niech rośnie.
Sosny trochę mi żal, ale była to przemyślana decyzja. Po prostu to zbyt duże drzewo jak na moją małą działkę (11 m szerokości). Posadziłam na jej miejsce coś o docelowych mniejszych gabarytach. Ze dwa lata będzie łyso, ale potem powinno być ok.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 18:55, 05 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12069
an_tre napisał(a)
Obejrzałam sobie te z pstrokatymi liśćmi i bardziej podoba mi się odmiana z zielonymi, kolorowe owoce lepiej się prezentują


Faktycznie, mnie też bardziej teraz podoba się ten o zielonych liściach. Kiedyś było na odwrót .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Dorota321 22:40, 05 sty 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 880
Jolu wiedziałam, że nie będzie łatwo z tym domkiem ogrodnika. Niby bym chciała, ale jakoś nie jestem za bardzo zdeterminowana. Te co oglądałam w centrach ogrodniczych były bardzo tandetnie wykonane.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Joku 12:10, 06 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12069
U nas są chyba grubsze deski, myślę że najważniejsze jest zabezpieczenie drewna zwłaszcza od strony zewnętrznej.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 23:12, 07 sty 2022


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Zaglądam,szukam_wiosny,ale_u_nas_jej_jeszcze_nie_ma.POd_blokiem_widziałam_jakieś_
kiełki_przebiśniegów,ale_znów_przysypało.Dobrze,że_nie_mrozi._
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Kasiek 22:56, 09 sty 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
an_tre napisał(a)

Bardzo dekoracyjny ten winnik


Cudny
____________________
Bawarka
Joku 20:46, 11 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12069
Haniu u mnie też żadnych oznak nadchodzącej wiosny jeszcze nie widać, leży trochę starego śniegu. Nie lubię takiego stanu.

Kasiek winnik ładny, zwłaszcza z tymi owocami. Ale liście też ma ładne.

Tymczasem ze sporym opóźnieniem wstawiam obrazek ogólny mojego ostrokrzewu - prosiła Ewa (Nebel). Przepraszam Ewa że tak się ociągałam bo albo pogoda nie taka albo coś innego zaprzątało moją uwagę. To ten drugi od lewej strony





Przy okazji dwa obrazki mojej zimy.



____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
malgorzataka... 07:59, 12 sty 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Och Jolu ostrokrzewik niezła "bestia"-piękny--jakieś papu mu serwujesz?
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Mgduska 08:47, 12 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Jolu, wiesz, że bardzo lubię Twój ogród, on ma takie piękne proporcje - w sam raz wszystkiego, w tym porządku. Plus smaczki w postaci nieoczywistych gatunków, jak cyklameny i epimedia. Jest taki ciekawy do oglądania
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies