Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 18:39, 07 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12048
Uff, pocieszyłaś mnie. Kulki były żółte, po naciśnięciu wypływał płyn. Kulki nawozowe u mnie możliwe bo stosuję.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Rumianka 16:48, 08 maj 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10173
Takie kulki jak piszesz, kiedyś znalazłam w korzeniach żurawki, no i przestała rosnąć. Marniała coraz bardziej, aż skończyła żywot...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
GorAna 22:13, 10 maj 2022


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16004
Jolu, dziękuję za miły czas, prezenty i słodkości
Mam nadzieję, że następnym razem zarezerwujesz tego czasu ociupinkę więcej
Buziaki
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
ewsyg 22:09, 13 maj 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Joku napisał(a)
Vita, mam nadzieję że u mnie też będzie widać . Odmiany nie pamiętam, jakiś o czerwonych listkach. Marniał na rabacie, ślimaki go chyba podżerały. Pokaż swoja amplę .
Z bujaka korzystam od czasu do czasu. Zbyt wygodny nie jest ale trochę pobujać się można. Marzył mi się od kilku lat.

A ja myślałam, że te kokony są wygodne. Potrzebuję jakieś siedzisko do nowego miejsca i myślałam właśnie o takim. Teraz się waham, zwłaszcza, że nie jest tani.

Pozdrawiam Jolu
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Milka 07:59, 14 maj 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Joku napisał(a)
Dla Irenki moja donica, M przyczepił do ściany. Posadziłam rozchodnika, ale go jeszcze nie widać




Jakie urocze miejsce na odpoczynek, no i donica jest. Jaki dałąś w nim rozchodnik?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hankaandrus_44 14:18, 14 maj 2022


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Zazdroszczę Wam tych tarasów koło domu! Moje siedzisko wystawiane sporadycznie w ogrodzie.

Tej wiosny jeszcze nie siedziałam.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 11:48, 15 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12048
Elisa, czyli sprawa kulek nadal do wyjaśnienia. Zauważyłam w jednej z moich doniczek na powierzchni ziemi takie kulki które powinny być nawozowymi ale jakoś ciągle zapominam sprawdzić co mają w środku.

Aniu z przyjemnością wspominam pobyt u ciebie i twój piękny ogród. Byłam krótko.... hmmm, dla mnie dwie godziny to całkiem sporo bo mnie zawsze gdzieś pędzi.

Ewa, ja kupowałam swój kokon "w ciemno", tzn. przez internet. Moim zdaniem lepiej się do niego przymierzyć w sklepie. Mój wydaje mi się za mało wyprofilowany, mam uczucie że mogę się z niego zsunąć. Ważne jest też z czego jest wykonany. Lepiej za bardzo nie oszczędzać na jakości.

Irenko nazwy rozchodnika nie pamiętam, jakiś o drobnych czerwono - bordowych listkach. Już trochę wystaje znad brzegu donicy, nie muszę wchodzić na stopień żeby zobaczyć czy żyje .

Haniu, bardzo doceniam obecność tarasu zaraz za progiem domu. W poprzednim miejscu miałam niewielki kawałek do przejścia żeby znaleźć się w ogrodzie (ale znacznie bliżej niż ty) więc potrafię sobie wyobrazić jak jest. Skoro nie masz czasu żeby posiedzieć na fotelu to pewnie zasuwasz jak mrówka. Piękny czosnek.

Tymczasem dla wszystkich miłych gości obrazek z bardziej wygodnego fotela w mieszkaniu. Zdjęcie zrobione metodą Ryski czyli z przypomnieniem sobie że aparat ma coś takiego jak teleobiektyw . Trzeba tylko uważać żeby się ręce nie trzęsły . Pion ozdóbki trzeba poprawić, sprawka grasujących kotów.



To też obrazek a la Ryska


____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 11:52, 15 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12048
Strona prawa



I szczegóły ogrodowe





____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 11:56, 15 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12048






To już przeszłość, psizęby przekwitają. A takie ładne były


____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 11:59, 15 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12048






____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies