Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Magara 01:18, 22 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6581
Kordina napisał(a)
O! Magara wysłałaś swój post o godzinie 00:00 to tzw anielska liczba
Też chcę się wybrać do Gołubia wiosno-latem.

To może anioły mi deszcz przyślą
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Ewa777 09:37, 22 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18414
W Gołubiu też nie byłam, a widzę, że to blisko Kasi Bellingham. Warto połączyć te dwa miejsca w jedną wycieczkę
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 15:14, 22 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
Magara, Basia, Kordina do Gołubia jeżdżę od dawna. Pierwszy raz byłam w czasach zamierzchłych, przed epoką internetu. Zdarza mi się być raz, czasami 2 razy w sezonie albo i wcale. Na początku ogród mi się nie podobał (gazety wnętrzarskie i ogrodnicze zaczęłam kupować w liceum , nijak nie przystawał do tego co widziałam w gazetach i co mi się podobało. Dopiero teraz zaczynam doceniać to co można tam zobaczyć. Zazwyczaj wybieram się latem, wiosna wydawała mi się mało atrakcyjna. Ale ostatnio zauważyłam kolekcję przylaszczek, żeby zobaczyć jak kwitną to trzeba jechać wczesną wiosną. Póki co nie dotarłam o tej porze. Ostatnio jak byłam z Mirką i Vitą wypatrzyłam kolekcję piwonii - zaciekawiła mnie. Więc trzeba by się wybrać za jakieś 2 tygodnie, może 3. Są przepiękne rozrośnięte paprocie, niewielka kolekcja dereni, teraz kwitły różne magnolie i zaczynały rododendrony. No i masa jakichś ciekawostek których nawet nie rozpoznaję. Właściciele ogrodu to pasjonaci, wiem że właściciel ma kontakty z różnymi ogrodami botanicznymi.
Trudno mi powiedzieć kiedy najlepiej pojechać. Napisałam dość obszernie co można tam zobaczyć.

Ewa ja zazwyczaj łączę oba miejsca, dzieli je kilka km. Ponieważ dobrze znam te tereny to jeżdżę jakimiś skrótami najpierw do Kasi, potem do Gołubia.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Rumianka 17:02, 22 maj 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10227
Ale fajne wycieczki zaliczyłaś w tym sezonie, tylko pozazdrościć można...
Ogród masz bardzo sympatyczny i kolorowy, tak lubię. Dekoracje parapetowe bardzo gustowne.
Moje ostatnie wycieczki zakupowe, to Koleczkowo, Chwaszczyno i Gniewowo.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Joku 20:02, 22 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
Muszę się śpieszyć , metryka mnie goni . Koleczkowo poznałam dzięki tobie, w Gniewowie byłam bodajże 2 razy. Jakoś mi tam nie po drodze chociaż blisko mnie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Rumianka 21:37, 22 maj 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10227
Ha, ha...myśliśz, że z moją metryką jest inaczej? Też mnie goni. Ale ja myslę, że najgorsze w peselu są te dwie pierwsze cyfry, bo reszta to jest spoko...Cyfry z pewnością pomylone jak nic... I któż mógłby to skorygować?
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Basieksp 22:49, 22 maj 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
Napewno będę chciała odwiedzić jakieś ciekawe miejsca, w Gołubiu pierwszy raz byliśmy w zeszłym roku, bardzo nam się podobało, napewno tam jeszcze zawitam ale może jeszcze małą chwilę poczekam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 00:05, 23 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6581
Jola, dzięki za wyczerpujące info
Może za tydzień w niedzielę uda mi się do Gołubia podjechać jak czas nie będzie gonił
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mirkaka 19:41, 23 maj 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Jolu, i ja muszę podziękować za towarzystwo w wycieczkach, masz dużą wiedzę o roślinach, i znasz ich ogrom Jak czegoś nie wiedziałam to Ty zawsze znałaś odpowiedź
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
GorAna 21:45, 24 maj 2022


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16073
Jolu, czytam o wyprawach ogrodowych.
Super sprawa, takie miłe spotkania połączone z podziwianiem ogrodów
Nie byłam w żadnym z tych miejsc
Mus nadrobić
Zostawiam serdeczności
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies