Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

ryska 20:13, 05 maj 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Jola i gdzie posadziłaś serduszka?
Przepiękna ta sangwinaria.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
vita 21:46, 05 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Joku napisał(a)
Vita, mam nadzieję że u mnie też będzie widać . Odmiany nie pamiętam, jakiś o czerwonych listkach. Marniał na rabacie, ślimaki go chyba podżerały. Pokaż swoja amplę .
Z bujaka korzystam od czasu do czasu. Zbyt wygodny nie jest ale trochę pobujać się można. Marzył mi się od kilku lat.


Wspominałaś, pamiętam, bujak jest fajny, pytanie tylko czy starcza czasu na leniuchowanie?
Swojej ampli nie sfociłam, upchnęłam w niej sukulent mnożony kilka lat z małego kawałeczka, uszczkniętego, wiadomo
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Joku 21:54, 05 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Basieksp napisał(a)
Mój ten z żółtawymi liśmi też jest od jesieni, ale dziś go oglądałam i chyba będzie kwitł, taki zwykły sam mi się rozsiewa, może ten też się rozsieje ?


Moje też szykują się do kwitnienia. Lubię ich rozwijające się zielonkawe kwiaty. Czerwony, którego mam dłużej się raczej nie sieje, nie znalazłam żadnej siewki. A może po prostu nie szukałam.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 21:55, 05 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Renata, serduszka nadal w doniczce, czeka na miejscówkę. Sangwinaria też mi się podoba.
Jaki wdzięczny awatarek! To ty?

Vita, czasu na leniuchowanie trochę mam ale za długo nie udało się póki co posiedzieć dłużej. Najbardziej lubię zamknąć oczy i czuć kołysanie .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Magara 00:00, 06 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Joku napisał(a)



Jola, popadało u Ciebie chociaż porządnie?
Bo u nas niby cały dzień pada - ale taki wiosenny deszczyk kropiący ledwie co Parę minut popada, potem przerwa Ani wody z tego ani roboty w ogrodzie

No i przy okazji pytanie - co tak ładnie kwitnie o tej porze?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mirkaka 06:35, 06 maj 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Joku napisał(a)
Mirka, manię kolekcjonerską miałam przed epoką Ogrodowiska, przez ostatnie lata z nią walczyłam biorąc przykład z miminalizmu Danusi, ale minimalistką się nie stałam jak widać .
Zawilce to zbiory wieloletnie. Chciałabym dorobić się niewielkich dywaników. Sangwinaria to zasługa Vity. Mam jeszcze różne odmiany paproci - też jakby niewielka kolekcja .
Moja porzeczka dotychczas nie chorowała. W zeszłym roku ją trochę podcięłam bo zrobił się drapak. W tym roku planuję jeszcze jedną gałąź wyciąć.


No to fajnie, nie zawsze trzeba iść za modą i minimalizmem Co by to było jakby wszyscy mieli podobne ogrody?
Tego rozchodnika może Ci opuchlaki podgryzły, dlatego słabo rósł, zobacz co ma w korzeniach.
Zawilce , te leśne bardzo ładnie się mnożą, będziesz mieć dywanik nawet tam gdzie nie chcesz
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
hankaandrus_44 10:55, 06 maj 2022


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
O, dywaniki z leśnych zawilców.
Mam i ja. Jeden dywanik pod borówką amerykańska /Ale mi nie przeszkadza. W czerwcu zaniknie część nadziemna. Nie ma sensu naturze się sprzeciwiać. Dostałam je z korą...i teraz mam.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Anusia2 19:38, 06 maj 2022


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
Jolu z deszczem u nas też krucho. Popadało i owszem ale tyle co wiesz..
Rozchodniki mam te najbardziej popularne. Matrona została tylko jedna nie wiem co się z drugą stało. Może coś zjadło, nie mam pojęcia.
Cieplej się zrobiło w końcu wiosna niech się porządnie rozgości.
____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
Joku 21:27, 06 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Magara, popadało ale niewiele . Ale dobre i to. Ten kwitnący krzew to porzeczka krwista.

Mirka z modą ogrodową jest chyba tak samo jak z modą ubraniową. Trudno za nimi nadążyć. Rozchodnika dość mocno otrzepałam, nic nie zauważyłam ale mogłam przeoczyć. Zmartwiłam się dzisiaj bo w worku z kompostem zauważyłam podejrzane kuleczki, z dużym prawdopodobieństwem właśnie jaja opuchlaków. Nie wiem co z tym fantem począć - kompostu mi szkoda wyrzucić a sypać na rabaty strach.
Natomiast wcale by mnie zmartwił ładny dywanik zawilców.

Haniu to ci się gratis trafił. Całkiem fajny. Jakoś mi się zawilce z kwaśnym podłożem nie kojarzą ale widocznie im u ciebie dobrze.

Anusia, też mam rozchodnika Matronę i też mi marnieje. Podejrzewałam ślimaki bo pod jesień jest niemal ogołocony z liści ale może to wina opuchlaków właśnie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 14:17, 07 maj 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Joku napisał(a)
Magara, popadało ale niewiele . Ale dobre i to. Ten kwitnący krzew to porzeczka krwista.

Mirka z modą ogrodową jest chyba tak samo jak z modą ubraniową. Trudno za nimi nadążyć. Rozchodnika dość mocno otrzepałam, nic nie zauważyłam ale mogłam przeoczyć. Zmartwiłam się dzisiaj bo w worku z kompostem zauważyłam podejrzane kuleczki, z dużym prawdopodobieństwem właśnie jaja opuchlaków. Nie wiem co z tym fantem począć - kompostu mi szkoda wyrzucić a sypać na rabaty strach.
Natomiast wcale by mnie zmartwił ładny dywanik zawilców.

Haniu to ci się gratis trafił. Całkiem fajny. Jakoś mi się zawilce z kwaśnym podłożem nie kojarzą ale widocznie im u ciebie dobrze.

Anusia, też mam rozchodnika Matronę i też mi marnieje. Podejrzewałam ślimaki bo pod jesień jest niemal ogołocony z liści ale może to wina opuchlaków właśnie.


Jaj opuchlaka nie zobaczysz gołym okiem, to co widzisz to albo nawóz albo jaja ślimaka, więc się nie martw. Jeśli białe to jaja ślimaka, jeśli żółte to nawóz
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies