Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Kordina 21:47, 15 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Jaka miła dla mnie relacja fotograficzna ze Zgorzałej, dziękuję, ja byłam w zeszłym roku późnym latem i oczywiście było zupełnie inaczej, wiosną równie fajnie i interesująco
Jolu te niebieskie kule są świetne!
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Joku 21:58, 15 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
ryska napisał(a)
Jolu
Bardzo ładne zdjęcia.
Wycieczka czytam, że udana i w doborowym towarzystwie.
Pozdrawiam


Gdzie tam moim zdjęciom do twoich. Właśnie obejrzałam sesję u ciebie wzdychając z zachwytu.
Wycieczka bardzo udana była.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 22:02, 15 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
hankaandrus_44 napisał(a)
Jolu, wilczomlecze są, nawet kwitną, ale muszę im zmienic miejsce, sa na patelni, bo jesienią tam tylko miałam wolne miejsce. Bardzo wychudzone jakoś.y


Może wilczomlecze nabiorą masy, daj im czas. Moje mają dość dużo słońca zwłaszcza przed południem i dość sucho.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 22:08, 15 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Kordina napisał(a)
Jaka miła dla mnie relacja fotograficzna ze Zgorzałej, dziękuję, ja byłam w zeszłym roku późnym latem i oczywiście było zupełnie inaczej, wiosną równie fajnie i interesująco
Jolu te niebieskie kule są świetne!


Cieszę się że sprawiłam tobie trochę radości. Teraz na rabatach w Zgorzałem pusto, byliny dopiero startują. Mnie czarowały przede wszystkim tulipany w donicach i na rabatach.
Niebieskie (kobaltowe) kule lubię.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Magara 00:15, 16 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Jola, pięknie u Ciebie, wszystko już duże, rozrośnięte, dojrzałe, tylko zazdrościć
Do Kasi B. się wybieram, wybieram i wybrać nie mogę - dobrze widzę, ze u niej tulipany w skrzynkach z warzywami???
Na Renka też nie dojechałam, może i dla mojego portfela lepiej Ciekawa jestem co kupiłyście fajnego
I jeszcze czytam, że Ogród Botaniczny w Gołubiu był zwiedzany Też muszę nadrobić
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Joku 09:15, 16 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Mój ogród 10- letni więc oszukuje urodą . Rabaty przetrzebione, trzeba było w wielu miejscach odnawiać nasadzenia. Werbena wymarzła, mam nadzieję że siewki będą. Ja z wycieczki wyszłam z pustymi rękami, aż sama się sobie dziwię . A tyle wolnego miejsca mi się zrobiło. Vita nie oparła się urokowi pewnych drobiazgów, no po prostu trzeba było je nabyć .
U K.B. masz na myśli tę grządkę z wiklinowymi stożkami? Rośnie tam karczoch i coś jeszcze i po sąsiedzku na następnych grządkach faktycznie są warzywa.



No widzisz , tyle masz do nadrobienia . Ja jeżdżę głównie ogrodowo więc nie mam zaległości .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Mgduska 14:01, 16 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Byłam w Renku w sobotę Rzeczywiście, takiej ilości klientów nie widziałam od lat. Ale wystawców też było więcej niż ostatnio i uważam, że była to bardzo udana impreza. Ceny w porządku, wg mnie, a sadzonki można wybrać na żywo, więc żadnych przykrych niespodzianek, jak w przypadku zakupów w sieci. Kupiłam fajną hostę, trzcinnika, przetacznikowca i pistię do oczka, czyli skromnie Wybór roślin był naprawdę duży. A szparagi były tańsze niż na moim ryneczku, w dodatku o niebo smaczniejsze
____________________
Sałatka pokrzywowa
Joku 21:03, 16 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Mnie się wydaje że ostatnie kiermasze są uboższe niż kilka lat temu, przed pandemią. Na ceny nie patrzyłam, zainteresował mnie jedynie słoik miodu . Natomiast ludzi faktycznie jakby więcej. I korki na ulicach dojazdowych zdecydowanie większe.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Magara 23:21, 16 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Jola, tak, o tą grządkę mi chodziło

Po tym co Magda napisała, żałuję trochę, że Renk nie był mi w tym roku dany.

Dziś po drodze zaliczyłam centrum ogrodnicze w Kościerzynie - kupiłam NIC Małżonek zaniepokojony moim stanem zdrowia Ale prawda taka, że nic mnie nie zainteresowało, a ceny kosmiczne.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Ewa777 13:05, 17 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Bardzo ekscytującą wycieczkę miałyście Tyle wrażeń!
U Kasi B. nie byłam nigdy wiosną. Ode mnie to całodzienna wyprawa, więc wolę jej ogród odwiedzić latem. W ubiegłym roku kupiłam u niej super rękawice. Cały czas w nich pracuję
W Renku też nie byłam na targach. Ten weekend miałam trochę zakręcony.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies