Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 11:59, 31 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12062






____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 12:04, 31 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12062






____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 12:07, 31 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12062






____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 12:11, 31 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12062






I na koniec zapasy czekają na swoje miejsce, częściowo własnoręcznie rozmnożone, przesadzone do doniczek, darowane, zakupione. Kot sąsiadów pilnuje

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kordina 15:46, 31 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
Wszystko się bujnie rozpiera najładniejsza pora roku dla ogrodu. Orliki mają delikatny kolor i masz ciekawą paproć drobnolistną.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Joku 17:48, 31 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12062
Ta duża pojedyncza paproć to paprotnik szczecinkozębny, a taka drobna rosnąca przytulona do pierwiosnka to paprotnica bulwkowata. Nie wiem którą masz na myśli.
Dla mnie też zaczyna się najciekawsza pora w ogrodzie, uwielbiam czerwiec.
Dziękuję za wyjaśnienia techniki brukowania. Będę próbować.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kordina 19:38, 31 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
"paprotnik szczecinkozębny" rozbrajają mnie niektóre nazwy roślin, gdzie ta paproć ma zęby?
Powodzenia w pracach w takim razie, pomalutku ale konsekwentnie wszystko się uda. Najważniejsze to nie ścigać się z czasem i samą sobą
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
mirkaka 20:19, 31 maj 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
To prawda, u mnie wiele roczników Mojego Pięknego Ogrodu i Działkowców.
Trzymam kciuki za mordor, może dawaj zdjęcia z realizacji?
U mnie SS w lasku nie odżyła na razie, a ta przy klombie też ma mało owocków zawiązanych, mimo tylu kwiatów.
Niebieski rodek to z tych wczesnych i niskich, lubię je bardzo
Kukliki od Ciebie i u mnie cały czas kwitną, nie wiedziałam, że tak długo są piękne
Epimedia masz pięknie rozrośnięte, Guernsey Cream już rozkwitł, mój lada chwila,
Na biało coś kwitnie podobne do floksów letnich, czy to one???
Paprocie kocham również, ale dowiedziałam się o tym niedawno
Pozdrawiam i zapraszam Jolu na kawę, rodków coraz więcej kwitnie a azalie nawet już zaczynają przekwitać, więc nie wahaj się tylko przyjeżdżaj
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 20:23, 31 maj 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Joku napisał(a)




Ten kwiatek na biało co to? Masz ostrogowca białego?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 22:02, 31 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12062
Kordina, no nie wiem gdzie ma zęby Trochę zadziorna jest niemniej jednak bardzo ją lubię. Też czasami się zastanawiam nad wyborem nazw róż chociażby.
Natomiast do brukowania na razie próbuję opracować jakąś technologię dlatego podpytuję wszystkich. Najgorsze jest wywalenie tego co w tym zakątku zalega. Miejsca mało, trudno się obrócić. Jak już sten etap przebrnę to chyba jakoś poradzę. W razie potrzeby będę się konsultować u ciebie i u Mirki, bo ona też doświadczenie ma.

Mirka, ja też zbierałam różne gazety ogrodnicze ale z czasem zaczęłam wywalać starsze egzemplarze bo miejsca by dla mnie w mieszkaniu zabrakło. Działkowiec i Mój Piękny Ogród czytam do dzisiaj. Szkoda świdośliwy, ona dość wcześnie rusza. Mam ciągle przed oczami twoją czereśnię, nawet dzisiaj chodziłam i się zastanawiałam gdzie mogłabym upchnąć . Kukliki w tym roku dość długo kwitną bo jest zimno i zaczęło padać. Jak jest gorąco i sucho to raz szybko przekwitają. Ja w paprociach zakochałam się jakiś czas temu natomiast przeszła mi miłość do wrzosowatych. No, ale ja nie mam takich wypasionych okazów jak ty. Chętnie zobaczę je na własne oczy ponownie, odezwę się.
To białe to wieczornik, mam też różowe. Sieją się jak głupie. Mogę coś ukopać, chcesz?

PS! uzgodnimy termin z Ewą.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies