Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 22:00, 19 lis 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12039
Moja urodziwsza? Masz mniej śniegu czy nie ma wcale?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
vita 23:02, 19 lis 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3970
Pewnie że Twoja urodziwsza. Mam gości co to trzy razy w życiu śnieg widzieli, to czekam razem z nimi na zaspy
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
basia3012 23:07, 19 lis 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9410
Jolu, ale masz zimę. Prawie taka jak u nas.
Ale jesień zdecydowanie wolę. W Twoim ogrodzie była piękna.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:11, 19 lis 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9410
O, na przykład taka. Zdecydowanie piękniejsze dla mnie kolory niż biel. Szkoda lata, jesieni też szkoda.

Joku napisał(a)
Trzmielina nadal płonie, dąbek i miłorząb już niemal bez liści





A ten nadal się stara wypaść jak najlepiej



Różę sinawą uwielbiam w jesiennym wydaniu





____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Joku 11:08, 20 lis 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12039
Vita, goście chyba do wiosny muszą zostać albo co najmniej do Bożego Narodzenia bo na razie zapowiadają odwilż .

Basiu, ja u siebie najbardziej lubię wczesne lato. Wtedy dla mnie jest najładniej. Późnej jesieni nie lubię nigdzie, może być zima bez śniegu. Wtedy w ogrodach mogę podziwiać ich zarys, układ rabat, ścieżek, szkielet ogrodu.
Z miłorzębem mam problem na wiosnę. Startuje dość wcześnie, za każdym razem przymrozki uszkadzają mu liście. Chyba pomyśleć muszę o jakimś czasowym zabezpieczeniu. Mam go dwa sezony, zawsze wiosną wydaje mi się że już po nim.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 22:56, 29 lis 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12039
Przepis na "jabłecznik na ciepło" od Ewy Pszczelarni:



Jola, butelka cydru i przepis z Kwestii Smaku:

1 litr cydru
5 łyżek cukru trzcinowego
2 kawałki kory cynamonu
2 gwiazdki anyżu
1 łyżka goździków
1/2 zielonego jabłka (np. granny smith, reneta)
Do szerokiego większego garnka wsypać cukier trzcinowy, rozprowadzić go po całej powierzchni dna. Ustawić na ogniu i podgrzewać na średnim ogniu bez mieszania aż cukier się skarmelizuje: rozpuści, zacznie lekko się dymić i ściemnieje (będzie brązowy, ale nie czarny!).
Wówczas wlać cydr (ostrożnie, będzie pryskać) i wymieszać. Dodać cynamon, goździki i anyż i podgrzewać na średnim ogniu aż napój będzie gorący (ale nie zagotowany), przez około 5 - 6 minut. W międzyczasie dodać cząstki jabłka.
Przelać do szklanek i podawać na gorąco.


Ja daję mniej cukru. Można dać zamiast jabłek plaster pomarańczy.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 18:16, 18 gru 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12039
Zima póki co nie odpuszcza, nadal spory mróz nocą. Najwięcej -13, dzisiaj bodajże -7. Śniegu nie za wiele, dzisiaj pojawił się szron. Okolica wyglądała pięknie.





Natomiast ogrodu w takiej postaci nie lubię, czekam aż zmrożony śnieg stopnieje.

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Anda 19:18, 18 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Ale Twój ogród bardzo ładnie wygląda w takiej postaci
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basieksp 19:38, 18 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10150
Piękna macie okolicę u nas podobna pogoda, narazie mrozi ale idzie odwilż.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Joku 20:51, 18 gru 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12039
Śnieg już nieświeży się zrobił, czekam z utęsknieniem na odwilż. Dla mnie święta niekoniecznie muszą być na biało.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies