Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 20:23, 27 sty 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Uwielbiam ten niemiecki Ordnung







To jedna z cukierni należących do rodziny Röntgen, mnie się kojarzy raczy raczej z panem od promieni rentgenowskich. Nie mogłam sobie odmówić zdjęcia .



____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 20:28, 27 sty 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098


Ciekawy przedogródek przed jednym z domów



kolejny



____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 20:32, 27 sty 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098


Tu zerknęłam nieco głębiej , a na koniec się zgubiłam w plątaninie uliczek, ale odnalazłam drogę.



Koniec wycieczki .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Anda 22:00, 27 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Bardzo zadbana miejscowość Widać, że inwestycje po połączeniu Niemiec nie poszły do kosza.

Czemu pompa ciepła jest lepsza od gazu? Bo jesteś wtedy zależna tylko od prądu a nie od prądu i gazu. Fotowoltaik na pewno byłaby tu najlepsza. U nas zarówno prąd jak i gaz bardzo mocno poszły w górę. Poszybowały rzec by można
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kordina 23:05, 27 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Joku napisał(a)
Bożena, po jakim czasie wasza pompa odmówiła współpracy i co to za elektryczny kocioł? Kominka nie mamy ale komin i niezbędne otwory w kominie są . Jeżeli już to myśleliśmy o tzw. kozie.


Jolu po ok 11 latach, ale ponieważ nie mieszkaliśmy tu na stałe więc nie była serwisowana, może tu był problem. Warto umawiać się z firmą, która zakłada na serwisowanie właśnie. Namawiam na kozę, są takie ładne niektóre, ale koniecznie z szamotem wewnątrz. Teraz do bojlera po zepsutej pompie mam podłączoną grzałkę elektryczną, która włącza się na 3 h dziennie, dla nas w zupełności starczy na kąpiel i prysznic. O reszcie napiszę na priv

Teraz nowe bloki np w trójmieście budują bez gazu, tylko prąd. Syn właśnie urządza mieszkanie. Zdziwiłam się bardzo budownictwu bez gazu.

Miasteczko bardzo fajne, zadbane, szczególnie te wejścia na plażę.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Ewa777 13:13, 28 sty 2023


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Jolu, śliczne to miasteczko. Najbardziej spodobały mi się te wzniesione rabaty
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
mirkaka 15:42, 28 sty 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Jolu, miasteczko bardzo czyste, zadbane, rabaty trochę takie nietypowe, jak domowe ogrody
Kiedy tam byłaś?
Dwa dni bez ogrzewania pewno na przełączenie jednej instalacji na drugą
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
basia3012 16:13, 28 sty 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9455
Jolu, zdjęcia miłe dla oka. Kiedy to było? Tam widać kwitnące róże i chyba dalie. I wszystko wokół zielone. Aż człowiek się uśmiecha na takie widoki.
Oby do wiosny.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Joku 16:44, 28 sty 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Dziewczyny, miasteczko bardzo urocze. Właściwie jest to ciąg 3. nadbałtyckich miasteczek połączonych ze sobą (Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin), ciągnących się do Świnoujścia. Kiedyś było tylko przejście graniczne dla pieszych, trzeba było drałować 1 km pieszo od naszej granicy, teraz jedzie się wygodnie samochodem nie zatrzymując się. Styl architektury podobny do naszego Sopotu, wszak Sopot przed wojną był niemiecki. Byłam na początku września 2022, więc rabaty już takie jesienne/ późnoletnie.

Ewa, wszystko jasne. U nas ceny też pójdą do góry, na razie jeszcze działa jakieś wspomożenie od państwa. Ogólnie sytuacja bardzo dynamiczna i nie wiadomo co za kilka miesięcy będzie się bardziej opłacać.

Bożenko, 11 lat to sporo. Nam piec gazowy wytrzymał 15 lat. Mam nadzieję że już w nadchodzącym tygodniu przekonam się co i jak. Dziękuję za wyczerpujące informacje, każda dla mnie cenna.

Ewa, mnie się też bardzo podobała całość.

Mirka, pewnie tak będzie. Mają zdemontować stary piec, dokończyć przebudowę instalacji elektrycznej i zamontować resztę ustrojstwa. Na szczęście w prognozach pogody temperatura ma być powyżej zera.

Basiu, u nas dzisiaj pogodowo wyczuwało się przedwiośnie .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 17:39, 28 sty 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Mirka, u mnie póki co wygląda tak . Ale i tak planowałam tu przeróbkę całej rabaty, mówiłam jak byłyście u mnie.
Zdjęcie byle jakie, już ciemnawo było.



Wątpliwa ozdoba przedogródka. Myślę nad tym jak to ustrojstwo zamaskować.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies