Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 19:07, 29 sty 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11941
O tym nie wiedziałam. Grunt jest bardzo przepuszczalny, pod spodem warstwa nawiezionego żwiru zaraz po budowie. Jak gruba - nie wiem, bo mnie przy tym nie było.
Te skropliny to może być czysta woda czy coś trującego? Masz jakieś bliższe doświadczenia? Masz może taka pompę? Dla mnie każda informacja ważna.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Anusia2 21:12, 29 sty 2023


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
Raczej czysta woda ale jesienią czy zimową porą mogą być zastoje wodne więc nie widzę sensu sadzenia czegokolwiek. Wszystko zależy od podłoża po prostu obserwuj i wtedy zdecydujesz co z tym zrobić. Mąż się przymierzał do zainstalowania pompy. trochę poczytał. Na razie decyzja w zawieszeniu bo nie mamy fotowoltaiki.
____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
Joku 22:22, 29 sty 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11941
Będę się uważnie przyglądać. Dobrze że do wiosny trochę czasu zostało na obserwacje.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 09:22, 30 sty 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Nie jest źle, ja bym posadziła od ścieżki cisy prowadzone jako ekran, myślę że wystarczy tej przestrzeni na pracę wentylatora.
A nawet jeśli nie ,to uważam że nie ma co się martwić, a raczej chwalić że jesteście ekologiczni i nowocześni
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kordina 16:46, 30 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4591
Rozmawiałam z moimi znajomymi, para wodna trochę się zbiera, ale żadnych zastoin wody stojącej nie mają a ponieważ szukam dla siebie cegieł w internecie, pomyślałam, że luźno ułożony murek bez zaprawy spełniłby swoją rolę, a na nim jakaś balkonowa dłuższa skrzyneczka ze zwisającymi letnimi kwiatkami.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Joku 17:38, 30 sty 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11941
Dziękuję za wszystkie pomysły (każdy notuję na kartce), wiadomości dotyczące eksploatacji, każda informacja jest dla mnie cenna. Jak już panowie się wyniosą to będę się dokładniej przyglądać miejscu i myśleć.

Mirka, tez o tym myślałam, taki niby ekran w poprzek rabaty żeby trochę zasłonić od ulicy. Mam nawet rządek niepotrzebnych bukszpanów. Wiem, ćma ale póki co do mnie nie dotarła.

Bożena, murek z cegły raczej nie bo nie mam nic z cegły. Ale sama idea nie jest zła.
Ta wilgoć nawet nie byłaby zła bo to jest suche miejsce.

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Pszczelarnia 21:28, 30 sty 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bardzo zadbana zieleń w tym miasteczku.

Tam koło "ustrojstwa" może posadzić stożki cisowe (odwrócą uwagę) a dołem bodziszki? Pamiętam, że róże były tam obłędne - może jakieś miniaturowe (Purple Rain) cisom w nóżki?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ewsyg 21:38, 30 sty 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
Jola, ja bym to zasłoniła donicami z wysokimi trawami, roślinami zimozielonymi, np cis. Donicę przesuniesz, odstawisz jak będzie taka potrzeba.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Joku 17:54, 31 sty 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11941
Ewa (Pszczelarnia), jeden stożek cisowy rośnie, ale z tyłu przy płocie. Drugim stożkiem jest cięta przeze mnie jodła, w celu ograniczenia rozmiarów. Jak długo wytrzyma moje znęcanie się - nie wiem. Oba raczej zostaną, zasłonią pompę od ulicy. W planach było wysadzenie cisa pod płot przy ulicy ale chyba nie dam rady.
Róże były (The Fairy) ale jako jedne z pierwszych zostały wysadzone bo wydawało mi się że będą kolidować.

Ewa (Ewsyg), plusem w twojej propozycji wydaje mi się możliwość usunięcia donic na zimę w celu ochrony przed chłodem.

Dzisiaj podpytałam monterów: sadzić mogę dokoła, potwierdzili to co pisały wcześniej Anusia i Bożena że woda kapie od czasu do czasu. Nie zawiera szkodliwych substancji więc nawet mi to pasuje bo miejsce jest suche.

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
vita 18:14, 31 sty 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3831
mirkaka napisał(a)
Nie jest źle, ja bym posadziła od ścieżki cisy prowadzone jako ekran, myślę że wystarczy tej przestrzeni na pracę wentylatora.
A nawet jeśli nie ,to uważam że nie ma co się martwić, a raczej chwalić że jesteście ekologiczni i nowocześni


Jestem za tą opcją. Możesz dodać nad ekran cisowy różę pnącą, którą można podwiązywać sprytnie.
Tyle pomysłów i podpowiedzi, któryś na pewno zaskoczy. Czy koniec już tych robót?
____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies