Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 20:11, 31 sty 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Hmmm, za wentylatorem mam pas traw (mały miskant, trzcinnik Overdam). Może je eksmituję i w to miejsce wsadzę różę.
Tak sobie myślę że podstawą będą zadarniające byliny (koncepcja była wcześniej, planowana do innej sytuacji, czyli gazu). Dziewczyny które u mnie były być może pamiętają o czym myślałam. Pozostaje rozplanować jakieś wyższe elementy - rosną tutaj dwa spore bukszpany cięte w kulę (ćma póki co do mnie dotarła, a jak dotrze to wymienię na cisy). Jednego już przesadziłam w zeszłym roku szykując miejsce dla pompy, drugi rośnie w przeciwległym kącie pod płotem. Pozostaje przesłonięcie/ odciągnięcie uwagi od wentylatora. I tutaj kilka z podrzuconych pomysłów mi się podoba . Jak już wyniesie się ekipa montująca to zrobię zdjęcia bo na razie jest ogólny bałagan.

Przede wszystkim dziękuje za tak liczny odzew i masę bardzo ciekawych pomysłów. Do wiosny trochę czasu zostało na przemyślenia i obserwacje działania wentylatora.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
basia3012 16:18, 02 lut 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456
Joku napisał(a)
Mirka, u mnie póki co wygląda tak . Ale i tak planowałam tu przeróbkę całej rabaty, mówiłam jak byłyście u mnie.
Zdjęcie byle jakie, już ciemnawo było.



Wątpliwa ozdoba przedogródka. Myślę nad tym jak to ustrojstwo zamaskować.


Jolu, a czy ażurowa ( bardzo ażurowa bo musi być przecież ciąg powietrza), drewniana pergola złożona z trzech ścian ustawionych do siebie pod kątem prostym (prawa, lewa i frontowa) wchodzi w drę?
Chodzi mi o taki prawie czworobok bez tylnej ściany, przykręcony śrubami do kotew w gruncie.
Jeśli tak, to można posadzić przed nim krzewy i inne rośliny. I byłoby może dobrze?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Joku 19:19, 02 lut 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Nie wiem, cały czas główkuję. Boję się o tuje sąsiadów rosnące przy ogrodzeniu, czy im zimne powietrze nie zaszkodzi. Dlatego zaczęłam myśleć właśnie o jakiejś przesłonie z tyłu. Pozostaje mi obserwacja, dzisiaj sprzęt został uruchomiony.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
vita 19:41, 02 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Znaczy się koniec robót? Błogi i ciepły spokój wreszcie? Odpoczniesz sobie teraz, zasłużyłaś
Jak odpoczniesz, to rozejrzyj się w temacie pierwszego szkółkingu
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Joku 21:23, 02 lut 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Koniec, teraz muszę ochłonąć .Już mamy ciepło. I jest ciepła woda. Tej mi najbardziej brakowało.
Dzwoniłam dzisiaj do Chwaszczyna, zaczynają dopiero 20 lutego .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Szymka 00:12, 03 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Na szkółking, to chyba jeszcze za wcześnie ? Czy nie... ?
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
vita 10:08, 03 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
A tam, za wcześnie Coś wymyślimy, prawda, Jolu
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Joku 11:40, 03 lut 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Ulubione miejsce szkółkingowe w naszym rejonie jeszcze śpi. Tak twierdzą w centrali. Ale coś się da wymyślić w zamian .

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Szymka 15:02, 03 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Joku napisał(a)
Ulubione miejsce szkółkingowe w naszym rejonie jeszcze śpi. Tak twierdzą w centrali. Ale coś się da wymyślić w zamian .


Ja też już mam dosyć tych sklepów internetowych :0
Coś bym już pomacała żywego Mam na myśli oczywiście rośliny ...
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
mirkaka 16:28, 03 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
vita napisał(a)
A tam, za wcześnie Coś wymyślimy, prawda, Jolu


Jednak za wcześnie, u nas spadło sporo śniegu dzisiaj, nareszcie mam piękną zimę
W kolejnych dniach ma być mróz
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies