Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

ewsyg 21:42, 02 wrz 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11673
Jolu, z dużą przyjemnością obejrzałam zdjęcia kwiatuszków, zwłaszcza róż.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Joku 21:42, 02 wrz 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12560
Ewa, wiem że lubisz róże .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Magara 23:29, 02 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7923
Joku napisał(a)
Magara, dzisiaj poprawa pogody, poszłam w ogród, ledwie żyję. U ciebie pewnie też nie padało.
Floksy przycięłam jak zaczęły przekwitać, tzn. kwiatostany już nie były ładne, drażniły swoim brakiem urody. Miejsce cięcia nieco poniżej kwiatostanu, widać było już wybijające nowe pędy w kątach liści. Trochę trzeba było poczekać żeby zakwitły na nowo. Tnę zazwyczaj nieco nad "oczkiem".

U nas też poprawa, też coś podziałałam i liczę na więcej

Jola, jeszcze odnośnie floksów. Nie umiem doprecyzować słownie swoich wątpliwości ale narysowałam i pytam czy prawidłowe jest cięcie czerwone czy zielone??? Wstawiam obrazek, później usunę.

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Joku 10:59, 03 wrz 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12560
Nie usuwaj obrazka, ja tnę tak jak zaznaczyłaś na zielono, tzn. jeszcze trochę niżej, mniej więcej tak żeby nie szpecił sterczący fragment suchej łodygi



Zrobiłam to na tzw. czuja bo zauważyłam że zaczynają się pojawiać nowe pędy boczne na łodydze poniżej kwiatostanu (na obrazku te małe kuleczki w kątach liści), wydawało mi się że jest nadzieja na jakieś kwiatki w przyszłości. Przeczucie mnie nie myliło .

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 11:34, 03 wrz 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12560
Zrobiłam przed chwilą zdjęcia aktualnie szykujących się do kwitnienia innych floksów, przycinałam około 10 - 14 dni temu







Miejsce odcięcia przekwitającego kwiatostanu może być niżej, szukam poziomu gdzie wybijające gałązki wyglądają najbardziej obiecująco albo niżej żeby skrócić zbyt wybujałą łodygę. Niekoniecznie tuż poniżej kwiatostanu. Mam nadzieję że dość obrazowo wyjaśniłam. Jak nie to pytaj, odpowiem w miarę moich umiejętności .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gosialuk 12:20, 03 wrz 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5667
Ja też tak przycinam floksy jak Jola. O ile w ogóle je przycinam.
I jeszcze bardzo dobrze na takie przycinanie reaguje ostrogowiec. Kwitnie i kwitnie, tylko kwiatostany są mniejsze.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Joku 20:46, 03 wrz 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12560
Witam Gosiu . Ja jestem w stanie póki co ogarnąć przycinanie bo moje floksy to młode okazy, mam ich niewiele i mam sporo wolnego czasu. Więc się tak bawię. Ostrogowce też mam i ich mam więcej, tak samo jak ty wycinam przekwitnięte kwiatostany. Dzięki temu kwitną bardzo długo tworząc plamy koloru. W tym roku zrobiłam eksperyment: jedną kępę ostrogowca po pierwszym kwitnieniu ścięłam bardzo nisko. Wydaje mi się że to nie był dobry pomysł, bardzo długo zbierała się do życia, teraz jest już ładną żywozieloną kępą ale nadal nie kwitnie. I nie wiem czy zakwitnie powtórnie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Magara 23:17, 03 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7923
Jola - dzięki wielkie, już wszystko jasne Za rok będę mądrzejsza, przynajmniej w temacie floksów

Gosia - fajnie, że o ostrogowcach napisałaś. Mam je pierwszy sezon, nic im nie zrobiłam, za rok zrobię
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
basia3012 23:54, 03 wrz 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10020
Jolu, floksy mają moc. Piekne są. Kiedyś miałam ale mączniaka łapały.
U mnie też ciemiernik zakwitł.
Róże wspaniałe.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
hankaandrus_44 09:12, 04 wrz 2023


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7297
Floksy tnę podobnie od zeszłego roku.
Przycinam dzielżany o połowę. Czasami cięciem ograniczam wysokość, tak wypada. Tylko nie zawsze zdążam.
Miłego tygodnia.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies