Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 21:19, 01 wrz 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12441
Schowany na tyłach powojnik tangucki kwitnie niestrudzenie od kilku tygodni.



A świdośliwa nabiera masy



Werbena i groszki



Na zielono

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 21:23, 01 wrz 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12441






____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 21:29, 01 wrz 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12441
Drugie kwitnienie floksów, po przycięciu przekwitniętych kwiatostanów



I takie obrazki na koniec



____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Magara 00:21, 02 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Jola, pięknie
U mnie non stop pada, praca ogrodowe zaplanowane - nieruszone
Napisz proszę jak i kiedy przycinasz floksy - swoje też tnę, ale chyba źle
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kordina 01:14, 02 wrz 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 5059
Joku napisał(a)
Kolejne róże, dziś już tak ładnie nie wyglądają








Jolu piękne różyczki a ten kłosowiec jaką ma nazwę? Ciekawe, że się tak rozrasta i rozsiewa, może kłosowiec fenkułowy?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Basieksp 08:14, 02 wrz 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Kłosownik fajny i bardzo ładny do tego domyślam się, że bezproblemowy a miłorząb chcesz przesadzić? Nie wyrzucaj, ja dałabym mu jeszcze trochę czasu
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Anda 08:31, 02 wrz 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33979
Piękne widoki. Róże ślicznie kwitną. Moje tez deszcz teraz sponiewierał, ale od poniedziałku słońce. Powinno być wtedy lepiej. Pączki jeszcze są
Klosowiec śliczny. Do herbaty możesz używać
Miłorzębowi też dałabym jeszcze czas. Może podlej go jakąś gnojówką, np. z żywokostu.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mirkaka 14:05, 02 wrz 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9757
Joku napisał(a)
Kolejne róże, dziś już tak ładnie nie wyglądają









Jola co to za piękność na drugim zdjęciu?
Pomidor pewnie zasiał się w kompoście Albo ktoś jedząc wyrzucił resztki pomidorka na rabaty
U mnie róże dopiero zaczynają drugie kwitnienie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
zbigniew_gazda 15:16, 02 wrz 2023


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11188
Piękne róże - u mnie nie kwitną drugi raz . Nie było czasu na zadbanie i przycinanie.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Joku 21:35, 02 wrz 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12441
Magara, dzisiaj poprawa pogody, poszłam w ogród, ledwie żyję. U ciebie pewnie też nie padało.
Floksy przycięłam jak zaczęły przekwitać, tzn. kwiatostany już nie były ładne, drażniły swoim brakiem urody. Miejsce cięcia nieco poniżej kwiatostanu, widać było już wybijające nowe pędy w kątach liści. Trochę trzeba było poczekać żeby zakwitły na nowo. Tnę zazwyczaj nieco nad "oczkiem".

Bożena, nie wiem jaka to odmiana kłosowca, ale może być ten wymieniony przez ciebie. Pasuje do obrazków jakie znalazłam w necie. Pachnie anyżkiem , łodygi i liście też.

Basiu, kłosowiec zupełnie bezproblemowy, dzisiaj trochę pieliłam, widziałam nowe siewki niektóre ledwo odrośnięte od ziemi a już zapączkowane.

Ewa, u mnie już poprawa pogody, był całkiem przyjemny dzień. Niektóre róże też jeszcze w pączkach. Co do miłorzębu to skoro i Basia i ty piszecie żeby dać mu czas to go zostawię. Zresztą nie mam ani chęci ani miejsca na przesadzanie.

Mirka, To Clair Matin. Na pierwszym i drugim zdjęciu ta sama ale zupełnie różny typ kwiatostanu. Ten z drugiego zdjęcia to może jakiś mutant? Do tej pory miała takie kwiaty jak na pierwszym obrazku. Rosła w spartańskich warunkach więc wyglądała byle jak i kwitła też byle jak. Muszę ją poobserwować.

Zbyszku, ja akurat w tym roku o moje zadbałam więc kwitną dość dobrze.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies