Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

ryska 13:26, 23 wrz 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11765
Trawy pod różnymi odmianami zawitały do Łeby Trzeba przyznać, że dbają o tereny zielone.
Floksy też lubię. Może i nawet ten sentyment, że były w ogródku babci podbija ich urok. Ale też zapach mają piękny, kolory rozmaite (ja mam biały i fioletowo-biały). Jedynie ta podatność na grzyba mi przeszkadza.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Basieksp 14:42, 23 wrz 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Bardzo ładnie wyglądają te trawy Napewno mają tam też dobry klimat
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Joku 18:25, 23 wrz 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12441
Łeba bardzo wyładniała, pojawiły się nowe ulice. Zresztą czemu się dziwić? Tyle wczasowiczów zostawia tam kupę kasy. Dobrze że władze potrafią te pieniądze odpowiednio wykorzystać.
Klimat dla roślin też sprzyjający, bliskość morza łagodzi temperatury, jedynie wiatry szaleją.

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Rumianka 13:50, 25 wrz 2023


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10455
Jolu, fajnie zakwitły Ci ponownie floksy...przedłużyły w ten sposób lato...Ja swoich nie przycięłam i już strzelają nasionami...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Wafel 09:42, 26 wrz 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 1398
Tak dawno nie było mnie w Łebie, zawsze mnie ilość turystów zniechęca, ale po wydmach bym się pokulała Co do miejskich nasadzeń to też lubię oko zawiesić, mam ogrodowe radary w oczach podczas spacerów. Miejską zielenią zazwyczaj się jakieś profesjonalne firmy zajmują i czasem potrafią czymś zaskoczyć. Zamierzam wkrótce ogląd gdańskich łąk kwietnych i kompozycji,zaglądnę też do Parku Oliwskiego, mają tam sezonowe rabaty, co roku inne pomysły, może wrzucę coś ciekawego ☺
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
hankaandrus_44 19:21, 04 paź 2023


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7226
A ja w Łebie wcale nie byłam. Tak jakoś się złożyło. Co u Ciebie, Jolu? Jesień
buszuje na całego na moich rabatach. Posadziłam pierwsze cebulowe w tym roku.

Pozdrawiam.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 21:32, 04 paź 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12441
Przepadłam w pracach ogrodowo - domowych, czasu mi brakuje. Ale już widać koniec zaplanowanych robót. Będę mogła zapaść w sen zimowy z poczuciem dobrze wykonanych prac .

Elisko, floksy u mnie już przekwitają. Czy zawiązują nasiona - nie mam czasu żeby sprawdzić. Zresztą ostatnimi dniami pogoda nieodpowiednia.

Asiu, mam tak samo, też lubię oko zawiesić na ładnych rabatach czy to w tzw. przestrzeni publicznej czy w ogrodach prywatnych. Na wydmy też bym się wybrała, ale może to być trudne do wykonania dla moich nóg. Czekam na relację z twoich wędrówek po trójmiejskich rabatach.

Haniu, cebulek jeszcze nie sadziłam, póki co mam jedynie wykopane krokusy do upchania w ziemi. Więc nie jest źle.
Ja mam do Łeby niedaleko ale rzadko bywam. Zaglądam z ciekawości raz na rok albo i rzadziej żeby sprawdzić co się zmieniło.



____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 08:55, 05 paź 2023


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7226
Jolu, znalazłam 2 torebki narcyzów białych, posadziłam już. Może mi zimą
nornice ich nie zjedzą?

A jeszcze tulipany, muszę się wstrzelić pogodowo z ich sadzeniem.

Taki urok odległości ogrodu, jak nie urok, to przemarsz wojsk.'


Miłego dnia.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 09:46, 05 paź 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Ty przepadłaś w pracach ogrodowych, a ja chyba przysypiam ogrodowo tak jakoś ciężko mi się zebrać, muszę się ogarnąć, może w sobotę coś podziałam, w tygodniu po pracy mało czasu już pozostaje.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:07, 05 paź 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
Joku napisał(a)
Przepadłam w pracach ogrodowo - domowych, czasu mi brakuje. Ale już widać koniec zaplanowanych robót. Będę mogła zapaść w sen zimowy z poczuciem dobrze wykonanych prac .

Elisko, floksy u mnie już przekwitają. Czy zawiązują nasiona - nie mam czasu żeby sprawdzić. Zresztą ostatnimi dniami pogoda nieodpowiednia.

Asiu, mam tak samo, też lubię oko zawiesić na ładnych rabatach czy to w tzw. przestrzeni publicznej czy w ogrodach prywatnych. Na wydmy też bym się wybrała, ale może to być trudne do wykonania dla moich nóg. Czekam na relację z twoich wędrówek po trójmiejskich rabatach.

Haniu, cebulek jeszcze nie sadziłam, póki co mam jedynie wykopane krokusy do upchania w ziemi. Więc nie jest źle.
Ja mam do Łeby niedaleko ale rzadko bywam. Zaglądam z ciekawości raz na rok albo i rzadziej żeby sprawdzić co się zmieniło.




Jakże Ci Jolu tego poczucia zazdraszczam. Ja niestety sporo w ogrodzie zrobić nie zdążyłam i już nie zdążę, pocieszam się, że rośliny sobie i bez tego poradzą tylko widoki będą inne niż bym chciała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies