Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Gruszka_na_w... 22:39, 10 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Patent z cięciem floksów muszę zapamiętać. Swoje niefrasobliwie przycięłam do ziemi.
Podziwiam Twoje stojące na baczność werbeny. Moje czynią na rabatach istne wygibasy.
Pomidory na rabatach zdarzają się i u mnie. Zdarzało mi się wyrzucać na kompost resztki po wyciskaniu soku. Pewnie nasionka zachowały zdolność kiełkowania.
Miłego tygodnia Jolu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Joku 17:58, 11 wrz 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12441
Myślę że te moje pomidorki wykiełkowały z jakichś wyrzuconych na kompost w zeszłym roku. Pisała o tym chyba Mirka. Zaobserwowałam że jest nadzieja na zbiory , widać małe pomidorki .
Haniu, ja przycięłam floksy głównie z tego powodu żeby nie straszyły przekwitnięte kwiatostany (rosną tuż przy tarasie). Jak widać sposób warty wykorzystania w przyszłości. Ale dziewczyny piszą że powtarzają kwitnienie nawet bez przycinania. Twoje pewnie nie zakwitną ponownie w tym roku. Chociaż kto wie? Mój przycięty do ziemi powojnik Rooguchi ma obecnie ponad metr wysokości i chyba zakwitnie. Cięłam z powodu mączniaka bodajże miesiąc temu.
Werbena trochę się pokłada, ale nie leży poziomo. Zauważyłam że najbardziej lubi moje mini kamienne murki.
Dziękuję za życzenia miłego tygodnia, nawzajem.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 19:08, 11 wrz 2023


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7226
Może floksy jeszcze pokażą na co ich stać. Moje, posadzone w cieniu. kwitną pierwszy raz, i te zostaną bez przycięcia. A te przycięte 10 dni temu już mają z 7cm nowych odrostów. Jest szansa, podlewałam.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 22:29, 11 wrz 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12441
To jest szansa na powtórne kwitnienie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Anda 15:16, 17 wrz 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33979
Nie mam floksów, jakoś mnie do tej pory nie pociągały U Zuzy widziałam floksa Jeana i dopiero ten wzbudził moje zainteresowanie. Może i do mnie zawita w przyszłym sezonie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Joku 21:59, 17 wrz 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12441
Mnie floksy też nie pociągały, ale będąc u Danusi kupiłam sadzonki. No i się z nimi polubiłam . Ostatnio wysępiłam od Mirki (Mirkaka) taką odmianę o ciemnych fioletowo - niebieskich kwiatach. Na więcej nie mam niestety miejsca.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Magara 23:36, 17 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Hehe, mnie floksy długo nie pociągały, uznawałam je za babcine , bardzo się opierałam, moja dobra koleżanka w realu mi wciskała kilka razy ale byłam twarda Ostatecznie się poddałam i teraz doceniam je za to, że wiosną w miarę szybko startują i robią zieloną robotę
Jola, chyba jednak intuicyjnie moje dobrze przycięłam bo znowu kwitną
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Anda 07:50, 18 wrz 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33979
Joku napisał(a)
Mnie floksy też nie pociągały, ale będąc u Danusi kupiłam sadzonki. No i się z nimi polubiłam . Ostatnio wysępiłam od Mirki (Mirkaka) taką odmianę o ciemnych fioletowo - niebieskich kwiatach. Na więcej nie mam niestety miejsca.


Sarastro ma fajne odmiany floksow…. Przyszły sezon już niedługo
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Joku 12:20, 18 wrz 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12441
Magara, dla mnie też babcine. Pamiętam z dzieciństwa, mama miała różne kolory. Gratuluję sukcesu w kwitnieniu. Moje kwitną już chyba 2. miesiąc, nie spodziewałam się.

Ewa , nie kuś . Faktycznie wybór olbrzymi. Na szczęście dla portfela ogranicza mnie mini areał
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 12:25, 18 wrz 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12441
Ostatnio nosi mnie po okolicy. Oczywiście oko wyłapuje każdą ciekawszą kompozycję roślinną, np. takie przy głównej ulicy w Łebie.





____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies