Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

zbigniew_gazda 09:22, 01 gru 2023


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11188
Jolu - po 2 dniach zaczynamy spacery ale sąsiada omija z daleka. Trzeba się pilnować bo o drakę psią nietrudno. Widzę że terminy morskie nie są Ci obce he he he.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Joku 21:20, 01 gru 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12441
No nie są, choć już nieco przykurzyły się w czeluściach pamięci. M rozstał się z pływaniem w 2009 roku, sama też miałam okazję doświadczyć statkowej nierównowagi pod stopami . Dawne czasy, jest co wspominać.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Rumianka 22:14, 01 gru 2023


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10455
Znowu śniegu przybywa, ale dziś otrzepałam drzewka ze śniegu, bo już wyginały się pod jego ciężarem... odkształcają się gałęzie i nie zawsze wracają do pierwotnego wyglądu...Pozdrawiam.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Margo2 22:29, 13 gru 2023


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 1166
Joku napisał(a)
Margo, miło mi że do mnie dotarłaś. Faktycznie obie mamy ścieżki, moja prosta, twoja chyba biegnie łagodnym łukiem. Kolekcjonowanie roślin również nie jest mi obce, a raczej było bo pod wpływem forum zmieniły mi się upodobania.



Czyli mamy podobnie.
Ja też zmieniłam upodobania. Ale nie mam na razie czasu ani siły na drastyczne zmiany w ogrodzie, więc jest jak jest. Tylko wprowadzam kosmetyczne zmiany
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
hankaandrus_44 12:53, 18 gru 2023


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7226
Jolu, życzę zdrowia i pogodnego nieba nad naszymi dachami. Do marca coraz bliżej.

A ponieważ ogród w hibernacji, to we wpisach nie ma sensacji, Na radosny uśmiech załączam wiosenny obrazek.

Wesołych Świąt

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zbigniew_gazda 16:57, 18 gru 2023


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11188
Jolu Wesołych i Zdrowych Świąt.

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Joku 19:38, 18 gru 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12441
Elisko, śnieg był i już nie ma. Wydaje mi się że leżał wieki a to bodajże tylko około 3. tygodni było. W ogrodzie wszystko leży plackiem, jeden wielki bajzel. Czekam na jakiś pogodniejszy dzień żeby trochę porządku zaprowadzić.

Margo, moje upodobania kolekcjonerskie pozostały w starym ogrodzie więc było mi łatwiej zacząć wszystko od nowa. Doszłam już do takiego stanu że niewiele nowości roślinnych jest w stanie mnie skusić. Może to kwestia wieku. U ciebie nie widać bałaganu na rabatach, wszystko do siebie pasuje.

Haniu, życzenia pogodnego nieba bardzo na czasie ale na razie w prognozach tylko deszcz i wiatr. Czekamy na marzec, ja zacznę chyba już w lutym robiąc porządek w roślinach domowych.

Zbyszku, widzę że u ciebie już wszystko przygotowane . Wam również życzę udanych świąt.

U mnie nie ma szału przedświątecznego, choinki nie planuję, pewnie będzie jakiś niewielki stroik na stole. Sosnowe gałązki przytargałam ze spaceru.

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 20:01, 18 gru 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12441
Ponieważ za oknem ciągle szarość i ciemność to postanowiłam nieco poprawić nastrój obrazkami z pięknego miejsca w okolicach Łodzi, konkretnie na granicy Pabianic i Ksawerowa. Dotarłam tam po raz pierwszy ale mam nadzieję że nie ostatni. To Aflopark, rozległy prywatny ogród założony przez właściciela firmy farmaceutycznej, bardzo zadbany, wspaniale zakomponowany. Zachwyciły mnie nasadzenia dywanowe z roślin zadarniających pod drzewami, kolekcja piwonii i róż, bogaty zbiór różnych odmian mięty i wiele innych roślin. Szkoda że tak daleko ode mnie bo mogłabym tam spacerować co tydzień. Ogród jest udostępniony dla zwiedzających, pewnie część osób go zna.
Wchodzi się najpierw do części zacienionej.







____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 20:05, 18 gru 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12441






____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 20:09, 18 gru 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12441






____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies