Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pszczelarnia 14:16, 10 cze 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Co to może być?
Żeruje na korzeniach (u mnie na 2 bodziszkach, turzycy ptasie łapki - mam wrażenie, że to nie zależy od rośliny), wygląda jak osmocote - żółto-pomarańczowe granulki, kuleczki, jak się naciśnie pękają. Roślina ma takie coś na korzeniach i wyraźnie zamiera.

Ja zauważyłam, że te rośliny mają się źle i wykopałam a tam takie coś. Miał toto tez berberys 'Erecta', który usechł i został wykopany. Co może żerować w ten sposób? I jak zadziałąć? Podlać czymś okolice występowania?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 15:04, 10 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zzaneta napisał(a)
Witam
Na naszych jabłoniach pojawił się szkodnik i nie wiemy jak go przegonić. Dodam, że drzewa były już na zakupionej przez nas działce, są w kiepskim stanie, nikt o nie nie dbał przez kilka lat. Sami niewiele wiemy na temat ogrodów, ale chcemy jak najwięcej się nauczyć. Od zeszłego roku robimy co możemy, by "sad" powrócić do życia. Ale łatwo nie jest. Na wiśni mamy mszyce i ostro z nimi walczymy - na razie bezskutecznie. A co zrobić z tym szkodnikiem? Proszę pomoc


Zbierać ręcznie, strząsać na płachtę, bo chemia odpada, chyba że nie będziesz jeść owoców to dawaj cokolwiek . Mospilan, Talstar, ale to nie o to chodzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
martika 15:46, 10 cze 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Mam 5 róż i znowu w tym roku walczę z nimi. Non stop coś je dopada.
Róże Schneewitchen - walcze z czarną plamistością i cos sie pojawiło nowego w tym rokku, pokaze na zdjeciach:

I jeszcze dwie różowe pnące, ale nie wiem jak sie nazywają...mój M sobie wybrał

Te liście tej różowej stają sie jakies przebawione . Nie wiem co im jest.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Kornel 16:18, 10 cze 2013

Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 39
Witam. Na moich drzewach pojawiła sie choroba dokładnie na gruszy ,widziałem także cos takiego na orzechu włoskim . a to sa robaki ktore sa na gruszy koło tych czrnych lisci Co zrobic z tym ?? POMOCY!!!
____________________
Gardenarium 16:41, 10 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
martika napisał(a)
Mam 5 róż i znowu w tym roku walczę z nimi. Non stop coś


To może być czarna plamistość, szukaj objawów tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/57-uprawa-roz-choroby-i-szkodniki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:43, 10 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
martika napisał(a)


Te liście tej różowej stają sie jakies przebawione . Nie wiem co im jest.


To skoczek różany, oprysk od spodu liści. Od spodu skaczą takie małe, białe owady.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/57-uprawa-roz-choroby-i-szkodniki

Skoczek różany (Edwarsiana rosae)

Jest to pluskwiak, który żeruje na dolnej stronie liści. Początkowo widać białe plamki wzdłuż nerwu liściowego, potem całe liście stają się białe i opadają. Owady dorosłe mają kolor biały lub żółtawy o długości 3-3,5 mm z dachówkowato ułożonymi skrzydłami. Przy dotknięciu rośliny, owady skaczą. Na wiosnę trzeba przyciąć pędy i spalić wraz z jajami skoczka, które zimowały. Atak owadów nasila się w maju (I pokolenie) i sierpniu (II pokolenie). Opryski Decis od spodu liścia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kornel 16:57, 12 cze 2013

Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 39
Witam ponownie Czy potrafi ktos mi pomoc z ta choroba gruszy ? powyżej sa zdjecia
____________________
Gardenarium 22:14, 12 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja nie wiem co to za choroba, więc nie odpowiedziałam. Ale to może być groźna choroba bakteryjna zaraza ogniowa.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zaraza_ogniowa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
martika 22:14, 12 cze 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Dzięki Danusiu, na białych to juz wiem -mam plamistosc( to te nieszczesne Scneewitchen)..decyzja juz podjeta...nie bede ich sadzic na rabacie, kupie inne jakies białe, a te rozowe to pnace, spryskam.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Kornel 23:29, 12 cze 2013

Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 39
A jak z tym walczyc ? oprysk jakis??
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies