Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

ajka 09:58, 23 kwi 2018


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4011
Witam, proszę o podpowiedź. Coś zaatakowało mojego klona palmowego. Czy to mszyce? Czym to zwalczyć?


____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
frezja 17:11, 23 kwi 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Proszę o pomoc. Laurowiśnia po zimie wyglądała całkiem zdrowo.Teraz na liściach pojawiły się plamy i chyba winowajca uchwycony..po kilka osobników na liściach;takie gąsieniczki.

____________________
Ewa - Ogrodowy song
Mazan 18:26, 23 kwi 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Eh, Ewo, Ewo. Nie poznajesz 'starej znajomej'? Sportretowałaś przecież śluzownicę ciemną zeskrobującą spód blaszki liściowej, czyli najsmaczniejszą dla niej część liścia.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
frezja 19:21, 23 kwi 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Mazan napisał(a)
Eh, Ewo, Ewo. Nie poznajesz 'starej znajomej'? Sportretowałaś przecież śluzownicę ciemną zeskrobującą spód blaszki liściowej, czyli najsmaczniejszą dla niej część liścia.



Pozdrawiam
Smacznego ani na zdrowie jej nie powiem Jakoś polubić jej nie mam zamiaru . Czym radzisz zwalczyć ?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Mazan 09:54, 24 kwi 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Frezja

Może być Mospilan, karate, Sherpa, czyli owadobójcze działające wgłębnie i żołądkowo. Kontaktowych nie używaj gdyż szkodnik jest pokryty śluzem ochronnym.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
frezja 15:01, 24 kwi 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Mazan napisał(a)
Frezja

Może być Mospilan, karate, Sherpa, czyli owadobójcze działające wgłębnie i żołądkowo. Kontaktowych nie używaj gdyż szkodnik jest pokryty śluzem ochronnym.


Pozdrawiam


Dzisiaj usunęłam zaatakowane liście i już są spalone. Teraz któryś ze środków z Twojej propozycji...bardzo dziękuję.

Pozdrawiam
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Mysza 17:22, 24 kwi 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Poproszę o pomoc w sprawie wiśni Umbraculifera.
Kiedyś były 3 drzewka.Po pierwszej zimie jedno było w podobnej kondycji i padło. Teraz kolejne
Może powinnam czymś je spryskać?
Może ktoś podpowie co się dzieje.



____________________
Gosia
boru 19:46, 24 kwi 2018

Dołączył: 18 mar 2013
Posty: 33
Na mojej jabłonce (Cortland)pojawiły się małe gąsieniczki/larwy. Co to może być i jak zaradzić, żeby jabłka nie były robaczywe. Do tej pory co roku jabłka właśnie miały duże dziury po robakach od robaków i nie doczekały nawet aż dojrzeją.
grupa_trzyma... 11:17, 25 kwi 2018

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Jest jakiś ekologiczny sposób na pokonanie opadziny liści porzeczki?
Jeśli nie, to poproszę o polecenie skutecznego chemicznego środka.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Adela 11:33, 25 kwi 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
ajka napisał(a)
Witam, proszę o podpowiedź. Coś zaatakowało mojego klona palmowego. Czy to mszyce? Czym to zwalczyć?




Ajka
Ja nie jestem ekspertem, zaznaczam, ale tak samo wyglądało jakieś „owado” na moim klonie palmowym w fazie rozwijającego się pąka. Spryskałam to skutecznie wyciągiem z pokrzywy. Możesz mszycę potraktować każdym innym preparatem chemicznym mającym w tytule „zwalcza mszycę”
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies