Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Iwula 21:54, 07 maj 2018


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 90
Dziękuję ślicznie
____________________
Iwona No to czas zacząć
Adela 08:25, 08 maj 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Walerku, czy mógłbyś jeszcze zwrócić uwagę na moje dwa posty ze strony 226? Będę wdzięczna.
Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
Kawa 10:09, 08 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Mzanku coś się przyplatało do heptacodium
obejrzałam liście nie widać żadnych robaków albo są ak małe że ich nie widzę
liście czernieją na krajach i się zwijają
za sucho? grzyb?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Mycha 10:55, 08 maj 2018


Dołączył: 17 lut 2017
Posty: 29
Ja również dziękuję.
____________________
Paulina
Mazan 11:52, 08 maj 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Adela

Rdza jałowca niekoniecznie korzysta z 'pomocy' drugiego żywiciela - gruszy. Tym żywicielem są także głogi i jarząby. Wycinać pędy trzeba, a nawet usuwać całe rośliny i spalić, gdyż ujawniająca się rdza ma już dwa lub trzy lata i zarodnikuje. Żaden środek nie jest w stanie zwalczyć grzyba schowanego w drewnie. Pozostałe jałowce opryskuj profilaktycznie używając środków które podałaś zwiększając stężenie do 0,3 - 0,4%. Tego stężenia użyj także na gruszy.
Cisowi sprawdź podstawę pnia czy nie wystąpiła zgnilizna podstawy. Nie podoba mi się przekrój pnia, a szczególnie jego kory. Jest czerwono - brązowa co może oznaczać fytoftorozę /zgniliznę korzeni/.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 12:11, 08 maj 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kawa

Muszę okazać niezadowolenie. Nie napisałaś nic o podłożu. Heptacodium wytrzyma okresową suszę, ale nie wytrzyma gleby zwięzłej, nadmiernie wilgotnej, o wysokim pH. Piszę co widzę. A widać duży niedobór mikroelementów, szczególnie boru, co oznacza, że brak mu substancji organicznej /kompostu, obornika, kompostowanej kory/. Nie wiem też nic o jego przyrostach, czy są naturalnej długości, czy skrócone. Można w ten sposób zapisać całą stronę.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Kawa 12:45, 08 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Mazan napisał(a)
Kawa

Muszę okazać niezadowolenie. Nie napisałaś nic o podłożu. Heptacodium wytrzyma okresową suszę, ale nie wytrzyma gleby zwięzłej, nadmiernie wilgotnej, o wysokim pH. Piszę co widzę. A widać duży niedobór mikroelementów, szczególnie boru, co oznacza, że brak mu substancji organicznej /kompostu, obornika, kompostowanej kory/. Nie wiem też nic o jego przyrostach, czy są naturalnej długości, czy skrócone. Można w ten sposób zapisać całą stronę.


Pozdrawiam

Mazanku heptacodium posadzone w dołek z korą maczką bazaltową kompostem obornikiem w zeszłym roku 9ziemia wczesniej na całej rabacie była przekopana z maczką i korą)
przyrosło bardzo ładnie od zeszłego roku i na wysokość i szerokość ma dużo gałazek i listków
u mnie gleba średniej klasy ale nie glina
ph gleby u mnie zasadowe
w tym roku podsypałam kompostem i przemieszałam
tu zdjęcie z kwietnia - obecnie ma więcej liści i gałęzi
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Mazan 12:48, 08 maj 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Anitan

Jeśli stosujesz syntetyczne środki ochrony to może jeszcze pomóc Syllit, a w przypadku ekologii masz do wykorzystania ziele i kwiat krwawnika oraz skrzyp - 1 kg krwawnika i 1 kg skrzypu na 10 l wody> Zagotować ok.30 min. i ostudzić. Możesz rozcieńczyć 1:2. Opryski co kilka dni.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 13:13, 08 maj 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kawa

Wszystko byłoby dobrze, gdyby ... . Heptacodium lubi świeżą, kwaśną glebę podobnie do hortensji, zasadowe podłoże blokuje przyswajanie wielu składników tym roślinom, co jest szczególnie widoczne w przypadku boru - liście wierzchołkowe dostają garbów, a w przypadku ostrego niedoboru są zniekształcone z nekrozą na obwodzie, przybierającą czarną barwę. Niedobór cynku natomiast uwidacznia się w zwężeniu najmłodszych liści, które wyglądem przypominają liść wierzby.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Kawa 13:24, 08 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Mazanku dziękuję
obkopię i dosypię kwasnej ziemi ponownie zmieszanej z korą
Pozdrawiam
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies