Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Mazan 15:53, 11 cze 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Loretta

Bardziej pasuje tu antraknoza platana. Stosuj Gwarant, Topsin i Discus co 7 - 10 dni.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mary 20:55, 11 cze 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Mazan napisał(a)
Mary wszystkie plamistości liści i szarą pleśń zwalczysz jednym środkiem stosowanym 2x co 10 -14 dni, np Tebu, Zato, Amistar, Acrobat.
Pozdrawiam

Mazan,

A czy mogę zastosować Gwarant na te plamistości i szarą pleśń.
Pytam, bo zakupiłam najmniejsze opakowanie (250ml) na mączniaka i zastanawiam się co mam zrobić z resztą tego środka.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mazan 21:04, 11 cze 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mary

Tak, ale 'poprawić' trzeba sarfunem lub topsinem.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mary 22:43, 11 cze 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Mazan,

Ja już zrobiłam jeden oprysk Amistarem.
Więc chciałam zastosować Gwarant jako drugi oprysk, "poprawiający" Amistar.

A, tak z czystej ciekawości i próby zrozumienia, czemu Gwarant trzeba "poprawiać" innym środkiem, a Amistar czy Zeto można zastosować dwa razy.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
loretta 09:58, 12 cze 2018

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 87
Mazan napisał(a)
Loretta

Bardziej pasuje tu antraknoza platana. Stosuj Gwarant, Topsin i Discus co 7 - 10 dni.


Pozdrawiam


Dzis zastosuje Mazan ale jedno z drzewek juz prawie cale uschlo. Czy moze to byc przez upaly i za mala donice w szkolce? Korzenie bardzo j przerastaly, byc moze trzeba bylo lac wode wiadrami a my lalismy tylko raz dziennie.
Mazan 12:46, 12 cze 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Loretta

Platan potrzebuje podłoża bardziej wilgotnego od standardowego. Także jego korzenie nie powinny mieć "tłoku". Choć może wytrzymać wiele, ale to dotyczy części nadziemnej. Wody mu nie żałuj.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Ariadna 14:47, 12 cze 2018

Dołączył: 27 maj 2018
Posty: 10
Witam,

mam problem z chorującą fasolą. Jestem zupełną amatorką, pierwszy rok prowadzę ogród "odziedziczony" po poprzednim właścicielu. Dużo roślin mi choruje. Niektóre potrafię zdiagnozować, inne nie bardzo. Wklejam zdjęcia mojej fasolki szparagowej. Proszę o pomoc i odpowiedź czy to bakterioza czy może coś innego i jak można zwalczać. Dodatkowo coś mi tą fasolkę zjada. Co to może być?
Z góry ogromnie dziękuję.
Ariadna



Ariadna 14:51, 12 cze 2018

Dołączył: 27 maj 2018
Posty: 10
Uprzejmie proszę także o poradę w kwestii róży. Troszkę marnie wygląda. Czego to jest wina? Braku składników, słońca, choroby?

Pozdrawiam Forumowiczów
deenbee 16:40, 12 cze 2018

Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 23
Otrzymałam właśnie przesyłkę ze szkółki i martwi mnie wygląd floksów wiechowatych.
Czy to plamistość? Czy powinnam je zareklamować? Niestety wszystkie 5 sadzonek ma takie plamy na dużej części liści.

loretta 08:39, 13 cze 2018

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 87
Mazan napisał(a)
Loretta

Platan potrzebuje podłoża bardziej wilgotnego od standardowego. Także jego korzenie nie powinny mieć "tłoku". Choć może wytrzymać wiele, ale to dotyczy części nadziemnej. Wody mu nie żałuj.


Pozdrawiam


Hej Mazan, nikt mnie w szkolce nie uprzedzil, by lac wode duzo wiecej niz innym roslinom. Jestem zla, zobacz, juz nic z niego nie zostalo. Korzenie mial fatalnie splatane w za ciasnej wielkiej donicy, widac, ze stal tak "latami". Ten na pierwszych dwóch zdjęciach to totalny zgon, z tego na trzecim zdjęciu może jeszcze coś będzie.
PS czy tylko mi się wydaje, że jak się kupuje drzewko za 2 stowy to powinno sie dostac instrukcję?
PS 2 jest mata, postrach forum, ale jest ona poza obrębem wkopanej donicy.




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies