Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

loretta 19:20, 20 cze 2018

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 87
Mazan napisał(a)
Loretta

Adela

Nie róbcie ze mnie nie wiadomo kogo. To tylko podstawowa znajomość problemów nękających KAŻDEGO ogrodnika. Ileż to razy Toszka nakazuje rozplątywać korzenie roślinom. Czy mam się powtarzać?
Miałem przypadek, gdy przyjechał do mnie pewien ogrodnik z pytaniem co ma zrobić z daturami i oleandrami, które mu usychają. Woził mnie z obstawą, a kazałem opróżnić kubły z roślin i ciąć korzenie, jak pisałem. Trochę się napracowali /tatuś i synowie/, ale rośliny kwitną i cieszą oczy.
"Kropkę nad i" stawiam, gdy już nie ma nic do powiedzenia oprócz "to koniec".


Pozdrawiam


Melduję, że mąż zameldował radośnie, że wykopał tego umarlaka dychawicznego i korzenie odciął. Trochę szkoda, że fotek nie zrobiłam by tu wrzucić. Korzenie to była kula pruchna, w środku nie było miejsca na ziemię, nie było szans, by drzewo się rozwijało. Zostawił to, co było solidne, suchy sparchlały mop poszedł na śmieci. Umarlakowi na pewno nie zaszkodzi - ma trzy liście (właściciel "znanej i drogiej szkólki pod Szczecinem" upierał się, że skoro korzeni jest dużo, to dobrze).
Waclaw 22:43, 20 cze 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
zakupiłem konwalnika:

Czy te jasne listki to prawidłowość czy wada?
Reklamować?
Pomoże ktoś?
Proszę
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Mazan 11:57, 21 cze 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Waclaw

To młode liście, które z wiekiem nabiorą koloru w odpowiedniej wilgotności i oświetleniu.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Waclaw 14:39, 21 cze 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Mazan napisał(a)
Waclaw

To młode liście, które z wiekiem nabiorą koloru w odpowiedniej wilgotności i oświetleniu.



Pozdrawiam


Spokój ducha ważna rzecz. Dziękuję Ci Mazan.
Wszyscy na Ciebie mogą liczyć.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
dominika_ 13:15, 23 cze 2018


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Proszę o pomoc co dzieje się z moim tulipanowcem?

____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Mazan 15:24, 23 cze 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Dominika_

Podejrzewam antraknozę tulipanowca. Zastosuj topsin po 7 dniach gwarant lub amistar. Opryskaj także gałęzie.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
dominika_ 16:53, 23 cze 2018


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Dziękuję serdecznie za diagnozę i pomoc
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Sima 20:07, 25 cze 2018


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Mamy judaszowca Royal White.
Coś zaczęło mu dolegać - i nie wiem co. Martwie się, bo kwiaty z tego drzewa są nie tylko piękne... są pyszne.
Możemy go uratować?

____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Mazan 09:26, 26 cze 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Sima

On pada z niedożywienia. Dolistnie nawóz mikroelementowy do fertygacji oraz nawóz posypowy wieloskładnikowy z mikroskładnikami. Sprawdź odczyn gleby na głębokości korzeni - tu może tkwić przyczyna Twojej troski.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
magdaw 13:26, 26 cze 2018

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Witam,

moja czereśnia która ma teraz 3 lata i wydała w tym roku nieliczne ale zdrowe owoce chyba choruje.

Pierwszym objawem było pękanie kory , teraz kora jakby odchodziła płatami , do tego z pni drzewa wypływa jakby żywica.

Co to może być i jak uratować drzewo.
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies