Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Mazan 17:31, 24 lip 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Annak

Wygląda, że są na liściach robaczki ssąco - kłujące i wysysają sok. Zbyt 'ładnie' poukładane białe plamki między nerwami liścia.
Dobrze się przyjrzyj co to za goście i zrób im trochę pamiątek.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Kokesz 20:11, 24 lip 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Mazan napisał(a)
Annak

Wygląda, że są na liściach robaczki ssąco - kłujące i wysysają sok. Zbyt 'ładnie' poukładane białe plamki między nerwami liścia.
Dobrze się przyjrzyj co to za goście i zrób im trochę pamiątek.



Pozdrawiam


Miałam to samo z hortkami na balkonie, zaatakował je przędziorek, już się z nim uporałam ale liście takie zostały brzydkie
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 20:14, 24 lip 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Walerku, możesz zajrzeć do mnie, coś się dzieje z moimi żurawkami
Z góry dziękuję

https://www.ogrodowisko.pl/watek/6265-osiedlowy-ogrodek/posts/3158479/
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Annak 20:56, 24 lip 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Kokesz napisał(a)


Miałam to samo z hortkami na balkonie, zaatakował je przędziorek, już się z nim uporałam ale liście takie zostały brzydkie

Renatko, to jeszcze napisz mi, proszę, jakim sposobem się uporałaś, tzn. co zastosowałaś. Dzięki z góry
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Annak 21:01, 24 lip 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Mazan napisał(a)
Annak

Wygląda, że są na liściach robaczki ssąco - kłujące i wysysają sok. Zbyt 'ładnie' poukładane białe plamki między nerwami liścia.
Dobrze się przyjrzyj co to za goście i zrób im trochę pamiątek.



Pozdrawiam


Jak zwykle wielkie dzięki, Mazanie. Będę dopiero w sobotę na działce, wtedy mogę dokładniej obejrzeć i lepsze foty zrobić, ale gdybyś miał już jakieś konkretne przypuszczenia to mogłabym pojechać z już zakupionym środkiem przeciwko tym paskudztwom. Im szybciej zadziałać, tym lepiej
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Kokesz 21:11, 24 lip 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Annak napisał(a)

Renatko, to jeszcze napisz mi, proszę, jakim sposobem się uporałaś, tzn. co zastosowałaś. Dzięki z góry


Zaczęło się od dalii na balkonie. Najpierw myślałam, że to mączniak, bo liście robiły się białawe, więc zrobiłam oprysk na mączniaka, nic nie pomogło, dalie powoli usychały.
Jak dopatrzyłam się przędziorków, to wsadziłam rośliny pod mocny prysznic, co możliwe spłukałam, potem potraktowałam środkiem Ortus 05 SC i teraz regularnie psikam spryskiwaczem z wodą, żeby miały większą wilgoć.
Przędziorki lubią sucho a, że na balkonie nie pada deszcz bo jest osłonięty, to tak mi załatwiły dalie, że z dużych i pięknie kwitnących roslin musiałam je ściąć do zera
Hortensje na szczęście są w lepszej kondycji, też ukorzeniałam z patyczków
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
mbrek 19:11, 25 lip 2018

Dołączył: 20 kwi 2018
Posty: 17
Witam wszystkich zapracowanych w ogrodach
Proszę o pomoc w diagnozie




Te zmiany są na dwóch różnych grabach.
Czy jest jakaś profilaktyka oprysków, aby tego uniknąć?
Naoglądałam się pięknych ogrodów, ale same wyboje na tej drodze
Agapas 13:02, 28 lip 2018

Dołączył: 21 paź 2016
Posty: 31
Cześć, na liściach platanów mamy biały nalot. Poproszę o pomoc co to jest, czym z tym walczyć, najchętniej środkami ekologicznymi, jeżeli jest taka możliwość.


Kasia365 20:26, 31 lip 2018

Dołączył: 15 maj 2017
Posty: 24
Witajcie,
Wklejam zdjęcie chrząszcza, którego obserwuję w tym roku w ogromnych ilościach. Aktywny jest głównie po zmroku, lata troszkę nieudolnie i na krótkie dystanse. Proszę napiszcie mi czy mam go tępić czy kochać.
ren133 14:43, 03 sie 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Mazan,
Bardzo proszę Cię o pomoc. Nie wiem co zrobić żeby wyleczyć moją świdośliwę?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies