Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Annak 20:11, 13 sie 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Czy mogę prosić o diagnozę w sprawie moich powojników? Zapytanie trochę wyżej na tej stronie.
Dziękuję
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
ren133 20:41, 13 sie 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Mazan, co robię nie tak? że kolejna świdośliwa mi marnieje
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Mazan 21:17, 13 sie 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Annak

Zmian chorobowych nie widać, ale 'robotę' suchego powietrza i wysokich temperatur, szczególni popołudniowych, tak. To wynik suszy i z fotki widać, że drugiego może czekać to samo. Zamgławiaj przed zachodem wokół nich powietrze. Rośliny tracą w ciągu dnia więcej niż mogą pobrać.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 21:33, 13 sie 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Ren133

Teraz fotki pokazują dobrze. To drobna plamistość liści drzew pestkowych.
Najlepiej zastosować domark lub sportak i topsin. To sezon na tę chorobę. Opadające liście usuwać, gdyż zarodniki grzyba łatwo się rozprzestrzeniają i atakują wszystkie pestkowe a także jabłonie i grusze.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Elinka 22:07, 13 sie 2018

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
mazan. problem w tym ze mnie nie byli prawie trzy tygodnie upal byl po 35 stopni one maja cały czas slonce podlewanie linia kroplujaca jak i caly ogrod wiec chyba za sucho mimo slonca nie bylo.inne hortensje w innsj czesci nie maja tego objawu. a przy poparzeniu to nie powinny te zewnetrzne liscie byc brazowe a te sa jakby wewnatrz krzaka.
____________________
elinkowy-ogrod
Annak 23:15, 13 sie 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Mazan napisał(a)
Annak

Zmian chorobowych nie widać, ale 'robotę' suchego powietrza i wysokich temperatur, szczególni popołudniowych, tak. To wynik suszy i z fotki widać, że drugiego może czekać to samo. Zamgławiaj przed zachodem wokół nich powietrze. Rośliny tracą w ciągu dnia więcej niż mogą pobrać.


Pozdrawiam


Dziękuję za odpowiedź. Z tym zamgławianiem to będzie kłopot, bo działka weekendowa Wygląda na to, że z powodu kolejnych, zbliżających się upałów oba powojniki będą do wymiany A myślałam, że skoro mają słońce dopiero od ok. 17 to dadzą radę
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
ren133 08:58, 14 sie 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Mazan napisał(a)
Ren133

Teraz fotki pokazują dobrze. To drobna plamistość liści drzew pestkowych.
Najlepiej zastosować domark lub sportak i topsin. To sezon na tę chorobę. Opadające liście usuwać, gdyż zarodniki grzyba łatwo się rozprzestrzeniają i atakują wszystkie pestkowe a także jabłonie i grusze.



Pozdrawiam


Mazan,
Co ja bym bez Ciebie zrobiła? Jesteś nieoceniony)))) Dziękuję
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Mazan 09:13, 14 sie 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Elinka

Na siłę uważasz, że to może być choroba grzybowa. Napisałaś wyraźnie, jakie temperatury panowały, a one nie pozostawiają bez śladu swej obecności. Podłoże jest ciemne, łatwo nagrzewające się, a roślina w fazie kwitnienia, czyli o bardzo wysokim zapotrzebowaniu na wodę. W dodatku powierzchnia parowania jest duża, a średnica wiązek przewodzących jest mierzona w nanometrach - milionowe części milimetra - to ogranicza pobór wody. W takiej sytuacji może dochodzić do infekcji szarą pleśnią /w okresach gorących bez tradycyjnego "kożuszka"/, gdyż grzyb nie mogąc stać się grzybem infekcyjnym jest saprotrofem, czyli żywiącym się martwą substancją organiczną, inaczej - fakultatywnym.
Możesz dla "świętego spokoju" opryskać fungicydem, np dithane, gwarantem czy topsinem, ale grzybni saprotrofa nie zniszczysz, gdyż martwa substancja nie transportuje płynów ustrojowych - działa jedynie powierzchniowo.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Elinka 13:12, 14 sie 2018

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
dziekuje, czy na siłe... no ja sie ciesze ze to moze tylko poparzenie poprostu wydawalo mi sie ze za bardzo zbrazowialy jak na ta przyczyne dodatkowo w innym miejscu na jeszcze wiekszej patelni ani sladu przypalen tyle ze inny gatunek no i te spalone byly wiecej nawozone moze dlatego ich tak wzielo.
____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 13:53, 14 sie 2018

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
dziekuje, czy na siłe... no ja sie ciesze ze to moze tylko poparzenie poprostu wydawalo mi sie ze za bardzo zbrazowialy jak na ta przyczyne dodatkowo w innym miejscu na jeszcze wiekszej patelni ani sladu przypalen tyle ze inny gatunek no i te spalone byly wiecej nawozone moze dlatego ich tak wzielo.
____________________
elinkowy-ogrod
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies