Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

ajka 12:21, 28 kwi 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
Anna_I napisał(a)



Aniu, prawdopodobnie jest to uszkodzenie mrozowe... Czy ma już "wyciek"?

Martwe części kory najlepiej pousuwać i nie dopuścić, aby występowały zagłębienia kory, w których zimą będzie miała, gdzie zbierać się woda.


Nie ma żadnych wycieków na szczęście. Czyli mam to odłupać? A maścią ogrodniczą smarować?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Anna_I 17:00, 28 kwi 2022


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Najlepiej ostrym nożykiem wyczyścić, aż do zdrowej kory, bo tylko tak zobaczysz czy głębiej kora jest zdrowa (czy nie szaleje już tam rak bakteryjny). Ja w przypadku mojej Pissardi używałam Fitoplastra (Targetu) - taka emulsja w płynie z pędzelkiem. U mnie to pomogło. Maść ma podobne działanie, więc myślę, że możesz posmarować - tylko jak wyschnie to sprawdź sobie czy nie ma nieposmarowanych przestrzeni.

____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
sylwia_slomc... 22:03, 28 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
garage1 napisał(a)
Jesienią kilka moich poziomek zaczęło marnieć i usychać, myślałem ze może przed zimą tak się dzieje. Teraz na wiosnę niestety już nie wypuściły nowych liści, wykopałem kilka uśniętych i takie okazy były w glebie, jedne to krocionogi ale tych długich kremowych nie jestem w stanie rozpoznać. Czy one mogły spowodować usychanie krzaczków, jeżeli tak to jak z nimi walczyć ?

Może to drutowce...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
garage1 20:34, 29 kwi 2022

Dołączył: 26 kwi 2022
Posty: 6
tez tak myślałem ze drutowce, ale te moje maja takie długie czułki

Anstas 06:02, 03 maj 2022

Dołączył: 20 sty 2021
Posty: 3
Dzień dobry. Proszę o pomoc w identyfikacji co zaatakowało mojego iglaka - Pani Danusia oceniła,że to jodła kaukaska. Zeszłoroczne przyrosty częściowo usychają. Na pozostałych widać nowe, tegoroczne pędy. Jak ratować to drzewo? Jest już duże i szkoda by było je zmarnować.
Waclaw 22:07, 13 maj 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Mam kłopot ze złym stanem różaneczników. Pryskałem na szkodniki, na grzyby, miksturą Bogdzi. Kilkakrotnie. Efekty niewielkie. Tak jakby chloroza, brak wody? Zaznaczam, że zarówno przez całą zimę jak i wiosną często podlewam. Przy sadzeniu dałem torf który jednak nie trzyma wody a ziemia jest piaszczysta.


temu zamierają pąki

Ten z kolei tak jakby zjadały opuchlaki?

Jak zaradzić?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Anda 07:54, 14 maj 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Wacku, sprawdź pH gleby.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Waclaw 13:25, 15 maj 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Anda napisał(a)
Wacku, sprawdź pH gleby.

Sprawdzę.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
whiskacz 17:21, 15 maj 2022

Dołączył: 15 maj 2022
Posty: 1
Dzien Dobry.
Zauważyłem w kilku miejscach na jodle skupisko owadów. Czy ktoś rozpoznaje co to jest i jak się tego pozbyć. Czy owad jest niebezpieczny dla rośliny?
Fleszu 13:10, 16 maj 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Czy ktos pomoże zdiagnozować, co może się dziać z moim tulipanowcem? Wypuścił pąki normalnie ale z nich rozwinęły się jakiś zdeformowane i karłowate listki.


W poprzednim sezonie rósł normalnie, na jesieni miał niepokojące ciemne przebarwienia więc uznałem, że to jakaś choroba grzybowa - w marcu opryskałem go miedzianem, a w kwietniu Scorpionem dodatkowo podlewając ten sam roztwór w korzenie.

Wiosną też zaplikowałem mu w bryłę korzeniową dość sporo obornika suszonego w granulkach.

Czy któreś z tych zabiegów mogły spowodować takie uszkodzenie listków czy jeszcze inna przyczyna?
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies