Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki cisa, cis - zamieranie pędów cisa

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki cisa, cis - zamieranie pędów cisa

butterfly 17:11, 29 maj 2016


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Obejrzałam dokładnie cisy i na moje oko to raczej nie misecznik... nic nie znalazłam....
zrobiłam dokładniejsze zdjęcie igłom.



Takie usychające plamy zaczynają się od srodka lub od czubka i jakby postępują... jak potrząsne krzaczkiem to się obsypują...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Mazan 21:05, 29 maj 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Butterfly

W takim razie nie wykluczaj zamierania pędów. A ponad to sprawdź odczyn.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
KasiaWB 15:06, 02 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
U mnie w tym roku istna plaga misecznika (( Proszę o pomoc, co robić? Cisy mają w tym roku ładne przyrosty, ale niestety to paskudztwo oblazło łodygi w ilości, w której usuwanie mechaniczne jest pracą syzyfową.....
Mam tylko Mospilan 20 SP (0,02%) , czy to wystarczy? Czytałam, że powinno się mieszać Mospilan z Talstar, ale tego drugiego u mnie nigdzie nie ma. Jeśli Mospilan wystarczy to proszę o informację, w jakiej proporcji proszek należy odmierzyć np. na 1 litr wody, bo na ulotce są proporcje dla oprysków na hektar....
Z góry pięknie dziękuję za pomoc.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
jazzy 15:17, 02 cze 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Na moich był misecznik w ilości srylion w tamtym sezonie. W tym nie ma nic. Wiosną zrobiłam oprysk Promanalem, widocznie pomogło.
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
KasiaWB 15:24, 02 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
jazzy napisał(a)
Na moich był misecznik w ilości srylion w tamtym sezonie. W tym nie ma nic. Wiosną zrobiłam oprysk Promanalem, widocznie pomogło.


a ja zapomniałam zrobić oprysk Promanalem, to teraz mam.... i co robić?
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Mazan 16:15, 02 cze 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
KasiaWB

Talstaru już nie dostaniesz, ale może nissorun lub ortus? W necie czytałem, że ktoś zwalczał talie szkodniki krochmalem z dodatkiem alkoholu "domowego". Proporcji nie znam, ale przypuszczam, że roztwór musiał być dość płynny żeby można opryskiwać. Tylko ilość alkoholu podał 50g/1l. Jaki skutek - nie wiem.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
jazzy 16:30, 02 cze 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
A nie można teraz promanalem? Wiem, że jest za ciepło, ale u mnie w nocy bywa teraz ok. 15 stopni, to może na noc opryskać? Przepraszam jeśli głupoty piszę
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
grzybek 09:20, 06 cze 2016

Dołączył: 30 mar 2015
Posty: 19
Cześć, jestem baaardzo początkującym ogrodnikiem, więc z góry proszę o wyrozumiałość. Firma ogrodnicza zakłada mi ogród, ale jakoś nie jestem pewna, czy wszystko jest tak, jak być powinno. A że sama się na tym (jeszcze) nie znam, proszę o radę i ocenę.

Mam cisy na pniu - jeden ma ładne żywozielone przyrosty, a drugiemu te przyrosty - wyjściowo ok. 2 tyg. temu takie same - jakoś zbladły, takie burozielone się zrobiły i są krótsze niż na pierwszym. W środku kulki igły żółkną. Czy to kwestia tylko stanowiska - ten ładnie rosnący ma więcej cienia, a ten spłowiały jest bardziej nasłoneczniony? Czy coś z tym spłowiałym jest nie tak? Zrobiłam zdjęcia przyrostów, ale w słońcu na zdjęciu wyglądają tak samo.

Pozdrowienia
____________________
olga
grzybek 11:48, 08 cze 2016

Dołączył: 30 mar 2015
Posty: 19
Zamieszczam lepsze zdjęcia. Na początek ładniejszy, bardziej zacieniony

I ten w słońcu

____________________
olga
Mazan 19:00, 09 cze 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Grzybek

Wygląda na zamieranie igieł o różnej etiologii, trudnej do ustalenia. Jeśli ktoś jeszcze potwierdzi to - dla spokoju sumienia - zastosuj Sportak Alpha/Mirage i po 14 dniach Topsin



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies