Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogródek pod Gdańskiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogródek pod Gdańskiem

Milka 16:30, 16 lip 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jestem
U ciebie bujnie i kolorowo i jak widzę, kochasz tez rośliny w donicach; a lilie tez masz piękne
pozdrawiam Moniko
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Moniika 16:55, 16 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Diano, Moniko , Irenko !! Dziękuje Wam za miła wizytę i ciepłe słowa... Jak zobaczyłam w pracy Wasze wpisy od razu weselej mi sie zanosiło powrót po urlopie! Odpisywać mogę dopiero z domu bo w pracy ( szczególnie po urlopie) nie mam zupełnie czasu na cokolwiek innego jak tylko to za co mi płaca pozdrawiam M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Moniika 17:05, 16 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
zuza12 napisał(a)
Droga Moniko, wpadam z rewizytą i co widzę..... Piekny ogród, taki dziki a jednocześnie czarujacy, kolorowy i niepowtarzalny. Tak trzymaj i rób to co Tobie sie podoba. Pomysł na bramę z żywotników - super. Powojniki piękne i widać, że je lubisz a one odwdzięczają sie pieknym kwieciem.
Jeżeli chodzi o pomocników to wszędzie chyba jest tak samo. Mój mąz kosi trawnik i robi opryski, do kwiatów ręki nie dokłada i strasznie sie denerwuje kiedy proszę go o pomoc w przesadzeniach. Zawsze wtedy mówi,ze mam sie wkońcu zdecydowac, bo on nie będzie co chwilę ze szpadlem biegał. Gdyby nie mój kręgosłup to wcale bym go o pomoc nie prosiła. Starszy syn (juz student) bywa w domy sporadycznie, a jak juz przyjedzie to zawsze jest przed kolokwium lub sesją. Bardzo liczyłam na młodszego, nawet tak nim sprytnie pokierowałam, że był uczniem technikum architektury krajobrazu. Teraz dostała sie na studia o tym samym kierunku. Robił wiele projektów, tylko mojego nie moge sie doczekać. I sama widzisz jak to jest z ta pomocą.
Zapomniałabym o jeszcze jednej pomocnicy. To moja mama - mieszkamy razem, chociaz oddzialnie. Mają oddzielne wejście w tym samym ogrodzie. Mamy rózne poczucie piekna, różne priorytety i różnimy sie jeszcze w wielu ważnych kwestiach (kolor elewacji, wygląd ogrodzenia, pomysł okiennic w oknach itp.). Czesto robi mi na przekór i jak jestem w pracy to szaleje w ogrodzie. Nie mam później sumienia i czasu na przesadzanie tych biednych roslinek, które rosną w przypadkowych miejscach.
Będę Cię odwiedzać, tak trzymaj.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2053-moj-ogrod-radoscia-dla-oczu-pokarmem-dla-duszy

Jakże miło mi Cię Zuziu gościć, chociaż tylko wirtualnie! Usmiechalam sie do siebie gdy czytałam o Twoich pomocnikach... Więc jast nas co najmniej dwie w podobnej sytuacji! Twój M robi opryski!!! To lepiej niż u mnie bo opryski to tez moja sprawa. Ale moi poza tym , ze nie lubią prac ogrodowych są kochani więc co robić ... Trzeba to znosić , w końcu nie ma ludzi doskonałych, ! Chociaż nie ukrywam ze troszke wiecej zainteresowania ogrodem moim pomocnikom bardzo by sie przydało!! Moj syn Michal ma 16 lat a córka Maja 10 , nie wiem czy wspominałem o tym ...
bardzo chciałabym żeby któreś z moich dzieci studiowało architekturę krajobrazu!!! Ale raczej bez szans... Pozdrawiam Cię serdecznie będę Cię odwiedzać M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Moniika 17:21, 16 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
monteverde napisał(a)
Moniko widać,że lubisz dużo kwiatów w ogrodzie ja też, a ile masz wszystkich powojników? u mnie bluszcz zasłania słupy elektryczne w ogrodzie, pozdrawiam

Witaj u mnie Aniu!! Dzieki za odwiedziny! Lubię dużo kwiatów, ale muszę sie przyznać ze oglądając ogrody na Ogrodowisku i poza tym nabierajac coraz wiecej doświadczenia , coraz bardziej przekonuje sie ze muszę trochę bardziej pójść w zimnozielone rośliny - wiecej bukszpanow, ciekawych iglakow- to dlatego te z bylinami i kwiatami jest jednak dużo roboty, poza tym na jesień, zimę i wczesna wiosnę nie wyglądają najlepiej.. To samo dotyczy host które bardzo lubię!
jeśli chodzi o powojniki to mam dość dużo chociaż cześć " bardzo młodych" i mam tez kilka porażek na swoim koncie.. Dlatego aktualnie staram sie nastąpić sie na powojniki bylinowe, bo jak coś sie stanie np. Trochę przemarzna to odrastaja od nowa. Mam u siebie: 2 flammule , Polish Spirit 2 , Diane ale ja już widziałas, Bieszczady, Gipsy Queen, Lecha Walese, Toki, Solidarność 3, Jerzy Popieluszko (2 z tego 1 ledwo żyje) Kiri Te Kanawa, Pamela Jackman, Bluish Violetta, , Paul Farges- Summer Snow, Hakuree, Arabella 2, Beatifull Brigh, Krakowiak, Olgae, Alba ( integrifolia) i jeszcze planuje koniecznie kupic powojniki jesiennego, może nawet ze 3 szt,. pozdrawiam Monika
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
martika 18:38, 16 lip 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Witaj, dzieki za zainteresowanie losem mojego drzewka oliwnego i przy okazji pospacerowałam po Twoim ogrodzie i jakże pieknie wszystko rozrośnięte, super, na cos takiego bede czekala latami
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
isabelka 18:50, 16 lip 2012

Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 12
Witaj Ja teżzawitałam. Pięknie tu u Ciebie - naturalnie jak napisał KTOŚ ) a tak chyba najfajniej
Taraz masz prześliczny - może i ja sie takiego doczekam ..
____________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle..
Moniika 21:31, 16 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Marto, Izo bardzo dziękuje za odwiedziny i dobre słowo... u Marty już byłam z rewizytą ale u Ciebie Izo nie mogę bo nie masz podpiętego linku do wątku... jak się "zainstalujesz" na dobre to odwiedzę Cię zaraz.. Pozdrawiam M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Kondzio 22:17, 16 lip 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
przyszedłem sie przywitac dzieki za odpowiedz ja chciałem sie zapytac bo one i tak by poszły do gruntu ale czy nie lepiej je wsadzic do donic i zeby tam wyrosly i wsadzic je do ogrodu bo chciałbym zeby nie zniszczyc kłacza
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Moniika 22:30, 16 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Kondzio dzięki za odwiedziny
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
EPODLAS 22:57, 16 lip 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Witaj Moniko, bardzo lubię to imię, bo moja córka też ma to śliczne imię. Piękny taras, dużo powojników, winobluszcz, pełno donic z roślinami. Jednym słowem super. Miałam cztery powojniki, zostały mi dwa. Niestety dwa zmarzły, do teraz mi ich żal. Ale na pewno dokupię, tylko muszę coś wymyśleć, żeby miały po czym się piąć. Będę do ciebie zaglądać.
____________________
Mój ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies