Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzy mi się Siedlisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzy mi się Siedlisko....

AniaK 22:08, 12 lip 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Danusiu , oj dobrze mieć mamę, do ktorej można pojechać i przywieźć dużo dobrych rzeczy.
Ja dopóki mieszkałam w bloku, to jeździłam do mamy i teściowej i zawsze coś przywiozłam.Teraz do mamy jeżdżę po ziemniaczki młode, bo u mnie miejsca mało i nie chciały rosnąć a resztę mam u siebie. I lubię wyskoczyć do ogródka bliziutko i przynieść coś na obiad sama radość.

Moniko dziękuję. W tym roku bodziszki wycinałam do samej ziemi, wszystkie starsze liście i przekwitłe kwiatostany, zostawiłam tylko malutkie młode liście które juz zaczęły się pojawiać.


Pawelec witam na forum i dziękuję za tak miłe słowa.Tutaj tyle pomocników, że ani się obejrzysz a ogród będziesz miał "jak się patrzy" .
U mnie przeważają byliny i bardzo szybko ogród się rozrasta, czasami myślę, że za szybko
A zbiorów niech już będą te kosze,byle tylko nie zaczęły chorować od nadmiaru wilgoci




____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
Borbetka 08:08, 13 lip 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Przybiegłam się przywitać i widzę, że lubisz byliny. Będziesz miała wieku fanów!
Uwielbiam takie historie przed i po. Bardzo ładnie u Ciebie.
____________________
borówcowy wizytowka
AniaK 10:37, 13 lip 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Witam bardzo serdecznie Borbetko Moniko.
Byłam już u ciebie tak po cichutku i powzdychałam sobie.
Fakt lubię byliny, ale lubię też takie uporządkowane ogrody jak u ciebie i z czasem pewnie i u mnie pojawi się więcej roślin zimozielonych.Przecież powoli można zmniejszać trawnik, dzieci rosną i niedługo plac zabaw przestanie być potrzebny.

Pozdrawiam serdecznie i lecę do ciebie pospacerować
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
zuza12 11:17, 13 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Aniu, tak się nie robi.
Wpadłam do ciebie i się rozchorowałam. Te piękne rabaty bylinowe powaliły mnie na kolana, a na łopatki padłam jak zobaczyłam warzywnik. Dziewczyno, czy u Ciebie doba ma 48h, kiedy ty o to wszystko dbasz?
Pozdrawiam i obiecuję zawsze do Ciebie zajrzeć.
____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
Moniika 11:39, 13 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777

Moniko dziękuję. W tym roku bodziszki wycinałam do samej ziemi, wszystkie starsze liście i przekwitłe kwiatostany, zostawiłam tylko malutkie młode liście które juz zaczęły się pojawiać.
Hej! teraz wiem dlaczego moje mają tylko piękne liście... ja wycinałam tylko przekwitniete kwiatostany.
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Evchen 13:09, 13 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
AniaK napisał(a)
Od strony zachodniej znajduje się dwupoziomowa rabata przy tarasie .Króluje tu wiosną przywrotnik ostroklapowy i szałwia, potem lawenda. Są nawet 4 kulki bukszpanowe(chociaż jedna na razie nie kulka bo trochę jej się przemarzło i odchorowuje) , ale są jeszcze nie duże i na razie giną w gęstwinie
2009

2012


Aniu, ależ cudne zmiany! Piękne zestawienia I dla mnie - zdjęcia przed i po - to miód na duszę A fiolet - absolutnie urokliwy! Ja nigdy nie mogę spamiętać nazw roślin... Ten piękny żółtozielony krzew na ostatnim zdjęciu - cóż to takiego? przywrotnik ostroklapowy?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
AniaK 17:04, 13 lip 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Właśnie wpadłam z ogrodu, bo znów pada , a tu proszę ile miłych gości.Dziękuję za odwiedziny.
To dla was


Zuza, no coś ty ja u Ciebie wzdychałam jak pięknie.Cieszę się, ze Ci się podoba, miło jak ktoś jeszcze doceni.
A doba mogłaby mieć 48h, myślę że wszystkim by się to spodobało

Moniko, ja tak robiłam w poprzednich latach i dziwiłam się, że nie kwitną, a przecież w opisach wszędzie jest, ze kwitną po raz drugi.Możesz jeszcze spróbować wyciąć te stare liście, może zakwitnie, ale to drugie kwitnienie jest znacznie mniej obfite.

Evchen, dziękuję,ja też uwielbiam zdjęcia przed i po. A z roślinką to dobrze pamiętasz Przywrotnik ostroklapowy - Alchemilla mollis.
Szałwia omszona i przywrotnik, to moje ulubione połaczenie czerwcowe, zawsze na nie czekam

Pozdrawiam

____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
siaaska 18:00, 13 lip 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Witaj Aniu Zaglądam d Ciebie i tylko wzdycham... Pięknie jest Byliny są bardzo wdzięczne, szkoda tylko że zimą jest łyso ale pozostałe miesiące to nadrabiają U nas też pierwsze pojawił się plac zabaw żeby dzieciaki miały się gdzie zająć
Pozdrawiam
____________________
Asia - Nasz mały raj na ziemi i www.siaaska.zieloneblogi.pl
AniaK 23:07, 13 lip 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Witam Cię Asiu, cieszę się że Ci się podoba.
Nie jest tak pusto zimą,raczej ich nie wycinam, oszronione albo w sniegu zdobią aż do wiosny. Mam tez trochę zimozielonych, trawy.Nie jest tak źle, ale za to wiosną (uwielbiam tą porę) widać jak wszystkie budzą się do życia.
Faktycznie plac zabaw przy dzieciach to podstawa, żebyśmy mięli czas popracować w ogrodzie.

Pozdrawiam i zaraz coś u Ciebie skrobnę, doczytałam już, że miałaś trochę zawirowań, ale wszystko dobrze się skończyło
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
beta 15:17, 14 lip 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
przywitać się wpadłąm


Aniu niesamowite są te Twoje przemiany-gratuluje

wszystkie roślinki takie dorodne

warzywniaczek prześliczny, bardzo fajny pomysł z tymi skrzyniami , no i ta ceglasta ścieżka-bardzo fajnie
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies