Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzy mi się Siedlisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzy mi się Siedlisko....

AniaK 00:18, 18 lip 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Witam Cię Basiu serdecznie.
Warzywniak u mnie częściowo zrobiony, ciągle dojrzewam do myśli, żeby na dalszej części też wydzielić skrzynie, bo za dużo do kopania na jesień.Cegła rozbiórkowa więc nie tak drogo.
Sposób na bodziszka polecam, słabe to kwitnienie drugie, ale liście są zdecydowanie ładniejsze i kępy bardziej zwarte.Tam w twoich kępach na pewno są już młode liście.
Właściwie gdyby nie dzieci to faktycznie nie chciałoby się wyjeżdżać.Odkąd mieszkamy to ciągle czuję się jak na wczasach, bardzo aktywnych wczasach.
Oj też żałuję, że ogrodów u nas brak, dobrze że na Ogrodowisku są relacje, to człowiek choć trochę poogląda.
W zeszłym roku zawoziłam córkę na obóz w okolice Katowic i zajrzałam do Goczałkowic do Kapiasów, pięknie tam, oczywiście bagażnik był pełen jak wyjeżdżałam.
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
Diana 01:13, 18 lip 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
AniaK napisał(a)
A dziś coś na niedzielę do kawki, ciasto drożdżowe z ogrodowiskowej kuchni, tylko z jagodami.

Przepyszne

udało mi się załapać na kawałeczków 3 mniam mniam
potwierdzam znakomite
dziekuję Aniu
monteverde 01:50, 18 lip 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
AniaK napisał(a)
Ciągle pada i pada, to trzeba sobie jakoś humor poprawić
Dziś już miało być sucho, zaczęłam obcinać róże, bo po tych deszczach wyglądały jak zmokłe kury, a tu znów deszcz mnie wyprosił z ogrodu.

Aniu to samo u mnie dzisiaj padało do 15.00 woda już nie wsiąka stoi między grządkami rudbekie u Dianki pokazałaś śliczne jaka to odmiana bo nie wysoka?pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
AniaK 01:51, 18 lip 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Ależ proszę bardzo, na zdrówko.Zapraszam częściej.
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
AniaK 01:58, 18 lip 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Monteverde oczywiście nie było nazwy, jak mnie to denerwuje. Ale podejrzewam, że one są skarlane, żeby nie bujały w donicach i w przyszłym roku prawdopodobnie będą miały normalne wymiary, ale zobaczymy.Takie niższe właściwie lepiej by mi pasowały
A wstawię je, niech u mnie też świecą

Mam nadzieję, że jutro znajdę dla nich miejsce to wstawię w całej okazałości.
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
beta 09:04, 18 lip 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
AniaK napisał(a)
Monteverde oczywiście nie było nazwy, jak mnie to denerwuje. Ale podejrzewam, że one są skarlane, żeby nie bujały w donicach i w przyszłym roku prawdopodobnie będą miały normalne wymiary, ale zobaczymy.Takie niższe właściwie lepiej by mi pasowały
A wstawię je, niech u mnie też świecą

Mam nadzieję, że jutro znajdę dla nich miejsce to wstawię w całej okazałości.


ale sliczności i skrzyneczka fajna
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
AniaK 22:03, 18 lip 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
O uśmiechnięta beta się pojawiła
Oj słoneczka śliczne, ale coś miejsca dla nich szukam, a skrzyneczka suszy się, bo stała na dworze i mocno nasiąkła.
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
AniaK 22:22, 18 lip 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Pokażę moje ulubione miejsce, bo pełne skrzydlatych gości jak jest gorąco.
W lipcu 2009 wyglądało tak:

we wrześniu 2010 tak:

Katalpa miała piękną kulkę, niestety w zeszłym roku wymarzła, coś tam zaczęła odbijać, ale od korzenia.
maj 2011

Stwierdziliśmy, że może lepiej żeby tam stało wyższe drzewo, więc kupiłam katalpę nie szczepioną i posadziłam za tą która odbijała.
czerwiec 2011

____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
AniaK 22:35, 18 lip 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
5 wrzesnia 2011

a już w połowie września mój M z teściem zbudowali mini strumień i jest teraz tak:
maj 2012


czerwiec 2012

____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
betysia 06:42, 19 lip 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
Aniu slicznie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
i nawet katalpa odbila !!!!
jak juz pisalam u siebie, moja lawenda tez w glinie tylko,ze u mnie skwar i malo opadow...
dziekuje za odwiedzinki, pozdrawiam cieplutko!!!!!!!!
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies