Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród do odświeżenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odświeżenia

JulkAd 23:53, 12 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Danusiu, Agatko, Ozz dzięki za podpowiedzi tak zrobię będą hosty przed Limkami, a ztyłu dodam trawy. Spróbuję tez dodać żurawki, ale tak jak Danusia radzi może właśnie żółte, ale to raczej wiosną. Teraz czas na hosty...na chwilę obecną dzięki Dziewczyny....chociaż to jeszcze nie koniec

Monia dzięki, że mnie odwiedziłaś. Z tym "diametralnie" to nie do końca, bo kilku roślin nie usunę na pewno, ale są elementy w moim ogrodzie, które jestem skłonna "przemeblować". Bardzo dziękuję za link

____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Kindzia 00:30, 13 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Jak niedawno sadziłam Gaiety na pniu i pod nimi żurawki, to też wydawało mi się, że od żurawek do hortensji ogrodowych (są z drugiej strony) całe kilometry. Ale dzisiaj jak siedziałam na tarasie i porównałam sobie zeszłoroczną hortensję z tegoroczną...Żurawki mam do przesadzenia. Hortensje w przyszłym roku je zagłuszą. Hortensja dość szybko rośnie
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Anita1978 14:40, 13 sie 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
agata_chroscicka napisał(a)
Julitka. Moje zdanie jest takie - będą wyglądały super, ale pod warunkiem, że hosty będą od razu wielkie, a hortensje małe. Stan ten nie będzie trwał wiecznie! Hortensje się rozrosną i zasłonią te hosty. Nie ma w przyrodzie host, które byłyby większe od hortensji! Jednak chyba tradycyjne rozwiązanie pod tytułem hosty z przodu, a hortensje z tyłu jest bardziej praktyczne. Co więcej! Za kilka lat hortensje zakryją też te jałowce! Widziałaś na przykład Limelighty u Danusi? Są wielkie jak drzewa! Oczywiście możesz je krótko ciąć, ale i tak jednoroczne pędy takiej zadomowionej już hortensji będą miały ok.1,5 - 2m! Poza tym będzie drewniała od dołu i nie będziesz mogła ciąc zbyt nisko po kilku latach. To jest wysoki krzak chociaż zdaje sobie sprawę, że na razie trudno Ci w to uwierzyć
No nie wiem. Może niech ktoś mądrzejszy się wypowie!



ha ha ha- ktoś mądrzejszy mówisz?
ja mądrzejsza nie jestem, ale potwierdzam- hortensje rosną bardzo szybko- limelight szczególnie chyba
więc za 3 lata będą ogromne
moja w tamtym roku miała 4 gałązki - w tym co najmniej 20!!! Jest już całkiem spora- po roku!!!
zresztą w ogóle- najpierw sadzimy dużo ,żeby w młodym ogrodzie było gęsto i zielono, a potem przesadzamy... Może tak ma być?
Bynajmniej trawy za hortensjami- to nie jest dobry pomysł- chyba, że na 2 sezony, bo później nie będzie ich już widać
____________________
ogródek Anity
Milka 15:32, 13 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
JulkAd napisał(a)
No właśnie posadziłam hortensje, są w linii jałowców, może ciut przed . Z tyłu pozostaje około pół metra wolnego miejsca i zastanawiam się nad hostami, ale z tyłu, co myślicie?


a masz zdjęcie z nasadzeń? łatwiej wtedy radzić
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
JulkAd 16:42, 13 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Kindzia napisał(a)
Jak niedawno sadziłam Gaiety na pniu i pod nimi żurawki, to też wydawało mi się, że od żurawek do hortensji ogrodowych (są z drugiej strony) całe kilometry. Ale dzisiaj jak siedziałam na tarasie i porównałam sobie zeszłoroczną hortensję z tegoroczną...Żurawki mam do przesadzenia. Hortensje w przyszłym roku je zagłuszą. Hortensja dość szybko rośnie


No wlaśnie myślę, że to tylko w tym i może następnym roku ciut łyso będzie, a później już gąszcz, więc pytam o radę bardziej zorientowanych Dzięki Kasiu
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 16:43, 13 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Anita1978 napisał(a)

Julitka. Moje zdanie jest takie - będą wyglądały super, ale pod warunkiem, że hosty będą od razu wielkie, a hortensje małe. Stan ten nie będzie trwał wiecznie! Hortensje się rozrosną i zasłonią te hosty. Nie ma w przyrodzie host, które byłyby większe od hortensji! Jednak chyba tradycyjne rozwiązanie pod tytułem hosty z przodu, a hortensje z tyłu jest bardziej praktyczne. Co więcej! Za kilka lat hortensje zakryją też te jałowce! Widziałaś na przykład Limelighty u Danusi? Są wielkie jak drzewa! Oczywiście możesz je krótko ciąć, ale i tak jednoroczne pędy takiej zadomowionej już hortensji będą miały ok.1,5 - 2m! Poza tym będzie drewniała od dołu i nie będziesz mogła ciąc zbyt nisko po kilku latach. To jest wysoki krzak chociaż zdaje sobie sprawę, że na razie trudno Ci w to uwierzyć
No nie wiem. Może niech ktoś mądrzejszy się wypowie!



ha ha ha- ktoś mądrzejszy mówisz?
ja mądrzejsza nie jestem, ale potwierdzam- hortensje rosną bardzo szybko- limelight szczególnie chyba
więc za 3 lata będą ogromne
moja w tamtym roku miała 4 gałązki - w tym co najmniej 20!!! Jest już całkiem spora- po roku!!!
zresztą w ogóle- najpierw sadzimy dużo ,żeby w młodym ogrodzie było gęsto i zielono, a potem przesadzamy... Może tak ma być?
Bynajmniej trawy za hortensjami- to nie jest dobry pomysł- chyba, że na 2 sezony, bo później nie będzie ich już widać


A jakby to były wysokie trawy (np. miskanty?) to myślisz, że też ich nie będzie widać Anitko?
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 16:45, 13 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Irenko trzy strony temu wkleiłam, ale to maleństwa jeszcze, więc mogłaś nie zauważyć

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2047-ogrod-do-odswiezenia?page=17
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
romka 17:48, 13 sie 2012


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
Witaj Jula jakoś tak mnie ten klimat avatarka na początku przyciagnął jakieś takie trochę do mojego podobne zaczęłam już zgłębiać Twój wątek bo mnie zaciekawił mocno, ale zadzwonili z pracy i muszę sie zakończyć przyjemności na rzecz zarabiania kasy
ale jeszcze tu wpadnę
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
Kindzia 17:56, 13 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Zobacz u mnie te żurawki koło hortensji ogrodowej, a ona tak szybko jak bukietowa nie śmiga. W zeszłym roku ta ogrodowa miała może ze 20 cm wysokości i niewiele więcej w obwodzie, że się tak wyrażę. Dzisiaj, mimo, że zaszczyciła mnie jedynym kwiatkiem, ma już z 60 cm i tu, i tu!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Milka 17:56, 13 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
JulkAd napisał(a)
Trochę kiepskie te zdjęcia dzisiejsze, bo z pozycji prawie leżącej, gdybym wstała to by mi słońce po oczach dawało


Maleństwa te moje limki, mam nadzieję, że w następnym roku już będzie lepiej




A tu widok na część rabaty z jednej strony



i z drugiej strony


teraz tylko coś pomiędzy i do zadrnienia???


znalazłam; jeszcze bym dołożyła i jakieś trawy wysokie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies