Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród do odświeżenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odświeżenia

Anita1978 18:04, 13 sie 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
JulkAd napisał(a)


Julitka. Moje zdanie jest takie - będą wyglądały super, ale pod warunkiem, że hosty będą od razu wielkie, a hortensje małe. Stan ten nie będzie trwał wiecznie! Hortensje się rozrosną i zasłonią te hosty. Nie ma w przyrodzie host, które byłyby większe od hortensji! Jednak chyba tradycyjne rozwiązanie pod tytułem hosty z przodu, a hortensje z tyłu jest bardziej praktyczne. Co więcej! Za kilka lat hortensje zakryją też te jałowce! Widziałaś na przykład Limelighty u Danusi? Są wielkie jak drzewa! Oczywiście możesz je krótko ciąć, ale i tak jednoroczne pędy takiej zadomowionej już hortensji będą miały ok.1,5 - 2m! Poza tym będzie drewniała od dołu i nie będziesz mogła ciąc zbyt nisko po kilku latach. To jest wysoki krzak chociaż zdaje sobie sprawę, że na razie trudno Ci w to uwierzyć
No nie wiem. Może niech ktoś mądrzejszy się wypowie!



ha ha ha- ktoś mądrzejszy mówisz?
ja mądrzejsza nie jestem, ale potwierdzam- hortensje rosną bardzo szybko- limelight szczególnie chyba
więc za 3 lata będą ogromne
moja w tamtym roku miała 4 gałązki - w tym co najmniej 20!!! Jest już całkiem spora- po roku!!!
zresztą w ogóle- najpierw sadzimy dużo ,żeby w młodym ogrodzie było gęsto i zielono, a potem przesadzamy... Może tak ma być?
Bynajmniej trawy za hortensjami- to nie jest dobry pomysł- chyba, że na 2 sezony, bo później nie będzie ich już widać


A jakby to były wysokie trawy (np. miskanty?) to myślisz, że też ich nie będzie widać Anitko?



za 2,3 lata- nie będzie
____________________
ogródek Anity
Anita1978 18:06, 13 sie 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
ale skoro masz na razie łysawo, to możesz wsadzić, ale później trzeba będzie przesadzić..., weź to po prostu pod uwagę
____________________
ogródek Anity
JulkAd 18:55, 13 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Anita1978 napisał(a)
ale skoro masz na razie łysawo, to możesz wsadzić, ale później trzeba będzie przesadzić..., weź to po prostu pod uwagę


No ale ze dwa trawska to chyba szybciej dam radę, niż kępy host jak się rozrosną?. No myśleć będę nadal. Jutro robię miejsce hostom i jak dam radę to posadzę.
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 18:57, 13 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
romka napisał(a)
Witaj Jula jakoś tak mnie ten klimat avatarka na początku przyciagnął jakieś takie trochę do mojego podobne zaczęłam już zgłębiać Twój wątek bo mnie zaciekawił mocno, ale zadzwonili z pracy i muszę sie zakończyć przyjemności na rzecz zarabiania kasy
ale jeszcze tu wpadnę


Witaj Romka miło mi Cię gościć u siebie, ciesze się bardzo i zapraszam ponownie
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 19:01, 13 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
irena_milek napisał(a)

Trochę kiepskie te zdjęcia dzisiejsze, bo z pozycji prawie leżącej, gdybym wstała to by mi słońce po oczach dawało


Maleństwa te moje limki, mam nadzieję, że w następnym roku już będzie lepiej




A tu widok na część rabaty z jednej strony



i z drugiej strony


teraz tylko coś pomiędzy i do zadrnienia???


znalazłam; jeszcze bym dołożyła i jakieś trawy wysokie


No właśnie o tych trawach myślę. Jak myślisz ile Irenko ich posadzić? Rozumiem, że miskanty. Jak tak to jakie?
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 19:02, 13 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Kindzia napisał(a)
Zobacz u mnie te żurawki koło hortensji ogrodowej, a ona tak szybko jak bukietowa nie śmiga. W zeszłym roku ta ogrodowa miała może ze 20 cm wysokości i niewiele więcej w obwodzie, że się tak wyrażę. Dzisiaj, mimo, że zaszczyciła mnie jedynym kwiatkiem, ma już z 60 cm i tu, i tu!


Juz idę
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 19:27, 13 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Dzisiaj była akcja "bukszpan"

Do przesadzeni dwa spore krzaczki, które wspólnie miały utworzyć jedną kulę???



Dostęp do krzaczorków utrudniony, bo z jednej strony schody na taras, a z drugiej cyprysik Lawsona

____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 19:35, 13 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Metodą łopaty i dziadka z rzepką daliśmy radę z moim synem wykopać trzy krzaczorki dwa większe i jeden mniejszy

Jeden to prawdziwa bidula




Dwa nastepnę trochę bardziej wypasione


I tu wszystkie trzy w komplecie



i jak z trzech niekształtnych krzaczorów zrobić jedną piękną ogrodowiskową kulę?
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Kindzia 19:37, 13 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Z tego pierwszego, chudego zrób kulkę na pniu. Gdzieś czytałam o tym na forum.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
JulkAd 19:42, 13 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027




Wcześniej oczywiście został wykopany sporej wielkości dołek, do którego najpierw wrzuciłam trochę pisaku, żeby poprawić drenaż pod krzaczorkami



Później zapwniłam "panom bukszom" trochę jedzonka, a dostały małą część torfu (bo nie chciałam zakwasić ziemi), większą część papu czyli kompostu, no i dobrą ziemię z worka. Wszystko to pomieszałam




i ciut zwilżyłam wodą, ale tylko tyle, żeby było wilgotno

____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies