Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród do odświeżenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odświeżenia

JulkAd 21:48, 11 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Konstancja30 napisał(a)
zostawiłam u Agaty ale choć to nietypowe dziś dla mnie pomyślała i zostawiam gdzie należy


zaryzykuję i wrzucę hosty z Młodzaw ...





No właśnie tak pomieszane jak na tym zdjęciu jakby wyglądały za jałowcami i limkami?
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
agata_chrosc... 22:16, 11 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Julitka. Moje zdanie jest takie - będą wyglądały super, ale pod warunkiem, że hosty będą od razu wielkie, a hortensje małe. Stan ten nie będzie trwał wiecznie! Hortensje się rozrosną i zasłonią te hosty. Nie ma w przyrodzie host, które byłyby większe od hortensji! Jednak chyba tradycyjne rozwiązanie pod tytułem hosty z przodu, a hortensje z tyłu jest bardziej praktyczne. Co więcej! Za kilka lat hortensje zakryją też te jałowce! Widziałaś na przykład Limelighty u Danusi? Są wielkie jak drzewa! Oczywiście możesz je krótko ciąć, ale i tak jednoroczne pędy takiej zadomowionej już hortensji będą miały ok.1,5 - 2m! Poza tym będzie drewniała od dołu i nie będziesz mogła ciąc zbyt nisko po kilku latach. To jest wysoki krzak chociaż zdaje sobie sprawę, że na razie trudno Ci w to uwierzyć
No nie wiem. Może niech ktoś mądrzejszy się wypowie!
____________________
ogród w Holandi
JulkAd 23:10, 11 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
agata_chroscicka napisał(a)
Julitka. Moje zdanie jest takie - będą wyglądały super, ale pod warunkiem, że hosty będą od razu wielkie, a hortensje małe. Stan ten nie będzie trwał wiecznie! Hortensje się rozrosną i zasłonią te hosty. Nie ma w przyrodzie host, które byłyby większe od hortensji! Jednak chyba tradycyjne rozwiązanie pod tytułem hosty z przodu, a hortensje z tyłu jest bardziej praktyczne. Co więcej! Za kilka lat hortensje zakryją też te jałowce! Widziałaś na przykład Limelighty u Danusi? Są wielkie jak drzewa! Oczywiście możesz je krótko ciąć, ale i tak jednoroczne pędy takiej zadomowionej już hortensji będą miały ok.1,5 - 2m! Poza tym będzie drewniała od dołu i nie będziesz mogła ciąc zbyt nisko po kilku latach. To jest wysoki krzak chociaż zdaje sobie sprawę, że na razie trudno Ci w to uwierzyć
No nie wiem. Może niech ktoś mądrzejszy się wypowie!


No widzisz cały czas sobie Agatko zdaję z tego sprawę, że kiedyś będzie to wysokie. Tylko jałowce nie mają już "owłosionych nóg" i mieć nie będą. Hosty w tej chwili są już duże i na chwilę obecną i najbliższe dwa lata będzie je widać, a później, albo je przesadzę częściowo do przodu (bo się na pewno rozrosną - obecne 4 są z jednej podzielonej hosty właśnie sprzed dwóch lat), albo znajdę im inne miejsce. Wiem robota głupiego, ale w chwili obecnej rosną w przedogródku, a tam muszę zmieścić Lawsona i kilka ziółek spod winogron.
A nie ma szans, żeby hortensje też miały gołe nogi?
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
agata_chrosc... 23:16, 11 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
No jak ? Liście im poobrywasz? Oj Julka, ale Ty jestes zabawna
____________________
ogród w Holandi
JulkAd 23:21, 11 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
agata_chroscicka napisał(a)
No jak ? Liście im poobrywasz? Oj Julka, ale Ty jestes zabawna


Nie no żart przecież, ale myślę intensywnie czy roboty za dużo nie będzie później z tym przesadzaniem i kombinowaniem. No chyba, że tam sobie po prostu będą rosły...chociaż i tak od czasu do czasu odmładzać je trzeba, więc niew iem, czy z dostępem do nich nie będzie problemu?
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Gardenarium 13:15, 12 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
JulkAd napisał(a)
No a z przodu żurawki, ale nie bardzo chyba bordowe


Pod hortensjami może żółte? Chociaż mam Geoorgia Peach i ładnie wyglądają pod hortensjami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agata_chrosc... 20:47, 12 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Julita, ja bym Ci odradzała robienie czegoś, co wiadomo, że trzeba będzie zmieniać. I tak będziesz jeszcze miała huk roboty to po co sobie dodawać? Zrób po Bożemu - hosty przed hortensjami i będzie super! Albo te zurawki. ALe za hortensjami nic nie dawaj bo szkoda zachodu. No chyba, że drzewa albo wysokie krzewy, dające tło.
____________________
ogród w Holandi
moni 20:56, 12 sie 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Ja się piszę do pomocy i pierwsze pytanie czy chcesz diametralnie odmienić swój ogród cz tylko odświeżyć?.
____________________
Mona
moni 20:58, 12 sie 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Może coś takiego to projekt z strony o projektowaniu i można go za darmo pobrać i użyć;
http://vertex.home.pl/archkrajj15/projekty-do-pobrania/3077-romantyczna-rzeka
____________________
Mona
Ozz 23:13, 12 sie 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Jak posadzisz hosty z przodu to i tak będą odrobinę odciągać uwagę od ,,nóg" jałowców, a hortensja da radę raz dwa, nie poczekasz bardzo długo.

Czy hortensja może mieć ,,nogi" ? - z tego co pamiętam Danusia prowadzi swoją na niewielkie drzewko, więc pewno można ją delikatnie ,,podnieść ponad grunt, ale z czasem.

Za hortensjami i jałowcami? Hm... co najwyżej jakieś wąskie i wysokie trawy.

A na razie możesz podsadzić jałowce jakąś wysoką jednoroczną roślinką - kwitnącą lub trawami.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies