Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród do odświeżenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odświeżenia

JulkAd 16:54, 25 maj 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Kindzia napisał(a)
Pamiętaj! Bo czekam!!!


Kochana, róże pięknie ruszyły, bez wyjątku wszystkie, na razie same pąki kolor tylko u Luiski. Tę poprowadziłam w tym roku poziomo, nie kulkowałam typowo, ale nadałam jednej i drugiej raczej formę łuku. Ze zdrowotnością raczej nie ma problemu, jedynie mszyce się rzuciły. Zobaczymy jak zakwitną. Od Ciebie New Dawn też pąki ma, ale obawiam się że ciut przez inne będzie zasłonięta, nie jest jeszcze tak rozbujana żeby było widać ją na płocie, puściła nowe pędy, muszę ponownie dowiązać. Kilka fot zielonych!, bez koloru...ale specjalnie dla Ciebie ...na liściach Luiski widać białe kropki, to nie skoczek, ostatnio cholernie coś u nas pyli, parapety i stolik na tarasie mam codziennie żółty

Luiska z każdej strony , nad nią New Dawn, pod Alba Rose



Candlelight i Mała Roxy obok



____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 16:55, 25 maj 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
obok Roxy rosną Maryśko - Tereski



i New Dawn z tyłu



I NN pnąca bliżej tarasu



a pod nią okrywowa The Fairy



A zapomniałabym Munstead Wood

____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 16:58, 25 maj 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Munstead rośni obok Queen of Sweeden oraz Ascot ale fotki wyszły niewyraźne, wrzucę w weekend.

To jedyne kolory jak na razie z bliska dzisiaj też lipa z wyrazistością

____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 17:02, 25 maj 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
I hortki ogrodowe, ciut dostały mrozu, dobrze, że po liściach i mają zawiązki kwiatów, co oznacza, że i wtym roku zakwitną....uparcie ich nie przykrywam na zimę, nie robię sobie kłopotu, ale to chyba tuje tak dzielnie je chronią


____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
AsiaK_Z 20:50, 25 maj 2017


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
The Fairy ogromna, jak zakwitnie będzie łoooooooo z mojej zostały resztki, ale odbija
Twoje hortensje ogrodowe też mają dużo kwiecia i super, będę przychodzić i je podziwiać Czochy i rodki są teraz the best
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
gierczusia 08:47, 27 maj 2017


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Juleczio nawet nie wiesz , jak się cieszę, że jesteś
Ja Ci powiem..nie wiedziałam ,że masz aż tyyyyle róż niezłe jaja
U mnie też wszytsko żółte szczegōlnie na rodkach widać bo majà te wielkie liściory..w radio mówili ,że to sosna pyli ale czym , ja siem pytam ?? czym ta sosna pyli ???
Ściskam mooocno i buziam goaco
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 08:56, 27 maj 2017


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Do chopów robiacych rozpoerduchę w ogrodzie dotarłam..ja Ci powiem..katastrofa. ..Polska i tyle..przylezà , rozwala i tyle... ciekawe co to byli za jedni ??? złotego pociagu szukali ???
Ale widzę ,że z hortkami nienajgorzej..nie doczytałam tylko jak tam buksy...czosnki masz obłędne
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
JulkAd 16:21, 28 maj 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)
The Fairy ogromna, jak zakwitnie będzie łoooooooo z mojej zostały resztki, ale odbija
Twoje hortensje ogrodowe też mają dużo kwiecia i super, będę przychodzić i je podziwiać Czochy i rodki są teraz the best


Asia...Fairy mnie powoli przeraża, ciut żałuję, że tam 3 posadziłam a nie 2. Jak kwitnie to już szans nie ma żeby żurawki zobaczyć, które na obwódce rosną

Zapraszam na hortki, ale chyba szybciej róże będą...szaleństwo powoli się zaczyna
Rodkami się zachwycam, ale to tylko kilkanaście dni
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 16:57, 28 maj 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
gierczusia napisał(a)
Juleczio nawet nie wiesz , jak się cieszę, że jesteś
Ja Ci powiem..nie wiedziałam ,że masz aż tyyyyle róż niezłe jaja
U mnie też wszytsko żółte szczegōlnie na rodkach widać bo majà te wielkie liściory..w radio mówili ,że to sosna pyli ale czym , ja siem pytam ?? czym ta sosna pyli ???
Ściskam mooocno i buziam goaco


Różami zaraziła mnie Kindzia, któż by inny . Na razie się ich uczę, nie jet łatwo, zwłaszcza z pieleniem

Tak to żółte świństwo to sosna, mój Kuba mówi że we Wrocławiu też tego sporo, dobrze, że nie uczula
Odbuziowuję
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 17:01, 28 maj 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
gierczusia napisał(a)
Do chopów robiacych rozpoerduchę w ogrodzie dotarłam..ja Ci powiem..katastrofa. ..Polska i tyle..przylezà , rozwala i tyle... ciekawe co to byli za jedni ??? złotego pociagu szukali ???
Ale widzę ,że z hortkami nienajgorzej..nie doczytałam tylko jak tam buksy...czosnki masz obłędne


Jak to kto był?...buraki i tyle ....odkopać potrafili, zakopać już nie ...a jak kostkę na chodniku położyli ....fiu, fiu...3 razy przyjeżdżali żeby poprawić i nie wiem czy czwarty nie przyjadą

Hortki przeżyły, ale to nie te ogrodowe, bo one tylko z tyłu domu rosną, z przodu zbyt duże przeciągi, nie wiem czy dałyby tam radę . Buksy chyba też przeżyły, ale jeszcze podobno muszę poczekać, bo to rożnie potrafi być

Pa pa
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies