Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 11:34, 06 mar 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
A tu czekam na odrobinkę krokusów


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Milka 12:51, 06 mar 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jak się stopi, bedzie podlane u mnie juz cieplo i leje, co mnie ogromnie cieszy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Urszulla 16:06, 06 mar 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Milka napisał(a)
Jak się stopi, bedzie podlane u mnie juz cieplo i leje, co mnie ogromnie cieszy


Tego akurat u mnie nie brakuje. A ten sezon rozpocznę szaleńczym dzieleniem traw z własnych zasobów. Ciągle i ciągle ich potrzebuję dużo. Twoje rozplenice są śliczne z tymi czarnymi kotkami i mają fajne liście ale najpóźniej kwitną.

Mam jakąś Hameln o bardzo cienkich liściach jeśli słowo liść jest właściwe. Szybko kwitnie, średniej wielkości.
Z dużych do podziału idzie miskant o jasnych kwiatostanach bo szybko się one pokazują.
I sesseleria jesienna też ale ją chyba już powinnam dzielić bo do życia się wzięła.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 18:35, 06 mar 2018


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Ula jaka lista długa do siania Super a Ty masz ręke do tego. Dobrze, że masz śnieg bo u mnie tylko mroz i sucho jest bardzo, coś tam pokapało ale potrzebny intensywny deszcz u mnie. Ula w kwietniu spacer u Kapiasów koniecznie i to początkiem tak myśle. Trawy Ci wykopie ale jeszcze nic nie robie bo zamarznięty grunt i syf w powietrzu, że masakra nie da się oddychać Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 20:12, 06 mar 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
danuta_szwajcer napisał(a)
Ula jaka lista długa do siania Super a Ty masz ręke do tego. Dobrze, że masz śnieg bo u mnie tylko mroz i sucho jest bardzo, coś tam pokapało ale potrzebny intensywny deszcz u mnie. Ula w kwietniu spacer u Kapiasów koniecznie i to początkiem tak myśle. Trawy Ci wykopie ale jeszcze nic nie robie bo zamarznięty grunt i syf w powietrzu, że masakra nie da się oddychać Pozdrawiam


Nie wiem czy mam rękę. W zeszłym roku coś się udało.lista się powiększyła . Za rok niektóre kwiatki sama będą się siały. Teraz jeszcze pomagam.

Dzięki za trawy. Spacer po świętach
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:14, 06 mar 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Zszedł śnieg. Pokazały się hiacynty

I wkurzają mnie te chwasty co w lewym dolnym rogu załapały się na fotkę. Mam ich ogrom wszędzie.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ElzbietaFranka 21:01, 06 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Urszula możesz posadzić tego derenia w jakimś kącie ogrodu. Wg mnie one nie mają bocznych pędów trzeba je trzymać w ryzach. Przede wszystkim co 2 lata prześwietlać. Jak sa puszczone samo pas to pewnie, że będą się krzyły od łodyg pokładających się, ale to wszystkie krzewy mogą się tak rozmnażać np forsycja mam dużo ukorzenionych bocznych gałęzi i muszę w tym roku z tym porządek.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
paniprzyroda 21:16, 06 mar 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Trochę tych wysiewów jest, będzie czego pilnować Jarzmiankom pomagałam się wysiewać wokół rośliny matecznej i wiosną wyjmowałam centymetrowe siewki, pikowałam po kilka do doniczek, jak podrosły sadziłam na stałe miejsca. Śnieg tej zimy to u mnie towar deficytowy.
____________________
Dwa ogrody
Renii 22:09, 06 mar 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Ula czytam na bieżąco u Ciebie, ale śladu nie zostawiam.

Więc się przypominam i macham
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Urszulla 17:08, 07 mar 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
ElzbietaFranka napisał(a)
Urszula możesz posadzić tego derenia w jakimś kącie ogrodu. Wg mnie one nie mają bocznych pędów trzeba je trzymać w ryzach. Przede wszystkim co 2 lata prześwietlać. Jak sa puszczone samo pas to pewnie, że będą się krzyły od łodyg pokładających się, ale to wszystkie krzewy mogą się tak rozmnażać np forsycja mam dużo ukorzenionych bocznych gałęzi i muszę w tym roku z tym porządek.


Dzięki, to zobaczę

Narcyzy

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies