Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 15:56, 09 lis 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21801
Magleska napisał(a)
Ula ja też chcę moje ptaszki zachęcić do częstszych odwiedzin ......do tej pory rano przez okno oglądam ich wariowanie na skalniaku ........

zamierzam na domku ogrodnika im zrobic stołówki i domki .....
....... niestety moje stołówki z LiD.....się rozleciały ....muszę rozejrzeć się za solidniejszymi




Ptaki uwielbiają skakać po dużych kamieniach. A jeszcze jak między tym zrobisz poidełko to dopiero uciechę mają. Oczywiście nie teraz. Ale z powodu brudzenia wolę jak harcują kawałek od schodów. Karmnik też mam zawieszony dalej tak żebym z domu widziała, wiosną wymiatam tony łupin z trawnika
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 16:02, 09 lis 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21801
kasiek napisał(a)


Ogród to nie obóz pracy, rób ile możesz


Jak wracam jest ciemno i ogród oglądam tylko w weekend. Dlatego nie mam takiego stresa jak gdy patrzyłam na niego codziennie.
Wkurzył mnie tylko pies bo ostatnio wyleguje się na roślinach pod oknami. Zepsuł trawy, lawendy, sadzonki bukszpanów. Wiosną trzeba będzie wszystko od nowa robić.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 16:04, 09 lis 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21801
ewsyg napisał(a)


Dam radę, najwyżej rzadziej posadzę


Miałam w planach rozsadzać liliowce ale zdrowie mnie zastopowało z pracą. Dla liliowców lepiej bo kępy zmężnieją.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 16:06, 09 lis 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21801
danuta_szwajcer napisał(a)


Kawał roboty , też bym była zadowolona Piękną pogode mamy nadal. Pozdrawiam


To była poważna sprawa żeby tuje nie powaliły się na ogrodzenie. Cały rok się martwiłam jak to załatwię. Teraz zostało cięcie owocowych. Luzik
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 12:17, 10 lis 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Mi tylko jabłoń została i też ją trzeba znowu przyciąć, trzymam ją dla ptaków Tez liliowce miałam rozsadzić ale ta susza w tym roku dała popalić i sie zastanawiam czy moge to wiosną zrobić? Jesteś doświadczona co do przesadzania i rozmnażania. Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 19:32, 10 lis 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21801
danuta_szwajcer napisał(a)
Mi tylko jabłoń została i też ją trzeba znowu przyciąć, trzymam ją dla ptaków Tez liliowce miałam rozsadzić ale ta susza w tym roku dała popalić i sie zastanawiam czy moge to wiosną zrobić? Jesteś doświadczona co do przesadzania i rozmnażania. Pozdrawiam


Wiosną rośliny mają największą siłę więc możesz ale mogą nie kwitnąć. Liliowce dzieli się po kwitnieniu żeby nie zaburzyć im rytmu. Ja robię jak mi pasuje

Kret mi dalej ryje i to na widoku co mnie bardzo irytuje. Poza tym siedzę w domu i leżę. Trochę leniuchowania mam.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 23:02, 10 lis 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
TO jeszcze zobacze czy wiosna przesadze, czy poczekam aż przekwitną, zreszta jak planować a potem życie i tak weryfikuje. Na krety to dobre są takie kulki odpustowe, do srodka podpalić ale cegłą przytkać dla bezpieczenstwa i się skutecznie przeniosą U mnie zmorą są nornice i inne gryzonie. Pozdrawiam i leniuchuj dalej teraz taki czas
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 15:39, 11 lis 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21801
danuta_szwajcer napisał(a)
TO jeszcze zobacze czy wiosna przesadze, czy poczekam aż przekwitną, zreszta jak planować a potem życie i tak weryfikuje. Na krety to dobre są takie kulki odpustowe, do srodka podpalić ale cegłą przytkać dla bezpieczenstwa i się skutecznie przeniosą U mnie zmorą są nornice i inne gryzonie. Pozdrawiam i leniuchuj dalej teraz taki czas


I myszy!
Dziś gdy wiązałam ostatnie trawy latały mi pod nogami.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
kasiek 16:33, 11 lis 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Teraz możesz trochę pofocić Zawsze to jakaś rozrywka ogrodowa
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
malgorzata_s... 16:39, 11 lis 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Ula znalazłam porównania dla Ciebie na poprawę samopoczucia Nie ma się co stresować czasu potrzeba
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies